Niedziela, 19.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (321)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ ???
  Niedziela, 06.01

  Lewandowski popił winka i śpi po robocie przy prądzie w lokalu GR. Uaktywni się jak wstanie

 2. 2
  +7
  ~ Stefan Rembelski
  Niedziela, 06.01

  Dla każdej władzy samorządowej, powołanie obywatelskiej grupy referendalnej jest sytuacją trudną Niemniej jednak każdy, kto otrzymuje mandat w wyboru musi się liczyć z tym, że jego sposób pełnienia władzy nie będzie podzielany przez znaczna część mieszkańców, którzy zgadnie z prawem mogą takie działania podjąć. Nie mogą być jednak z tego powodu szykanowani. Pan prezydent Grzegorz Nowaczyk dla zachowania twarzy. powinien jednoznacznie odciąć się od tej obrzydliwej prowokacji Biura Prasowego Urzędu miasta w Elblągu. Jest przecież człowiekiem honoru szanującym czystość demokratycznych reguł gry i zapewne niema z tym nic wspólnego. Pan prezydent wielokrotnie deklarował poparcie dla inicjatyw obywatelskich wiec i tą winien przyjąć jako pozytywne wyzwanie służące demokracji lokalnej.

 3. 3
  --1
  ~ obserwer
  Niedziela, 06.01

  @ Stefan Rembelski skąd ta pewność Panie Stefanie, że to jest prowokacja. Przecież na kilometr widać że szykują panu grunt. Widać to odkąd uaktywnił się Pan na forach internetowych. Ufam, że jest Pan człowiekiem honoru i oficjalnie będzie Pan konkurować z Prezydentem Elbląga tak jak robi to opozycja samorządowa. Na razie widać że knujesz Pan za plecami a tak jest najłatwiej ale nic to dobrego dla wspólnoty jaki jest Elbląg nie daje. Pozdrawiam

 4. 4
  +15
  ~ Czerwony
  Niedziela, 06.01

  Wyrywność UM na pewno przyprawi o ból głowy biuro prawne. Oceniając temat od strony prawnej i orzecznictwa w takich sprawach - jest bardzo skomplikowany. Całe zdarzenie i publikacja oświadczenia świadczy o jednym. Grupa Referendalna coś tam namotała w wyniku niewiedzy czy głupoty ( złą wolę raczej odrzucam) i głupio wyszło.UM publikując oświadczenie błysnął również niewiedzą albo złą wolą i z premedytacją użył słów których nie powinien używać. Używanie potocznych zwrotów takiej rangi jak kradzież, przez UM , zamiast słów mających uzasadnienie prawne świadczy, że poziom wiedzy merytorycznej jest niewielki. Czy miała miejsce kradzież w rozumieniu prawa a złodziej został przyłapany na gorącym uczynku orzeknie sąd a nie UM. Od UM oczekiwał bym jednak powagi.

 5. 5
  +7
  ~ as
  Niedziela, 06.01

  Referendum jest już porażką. Jeśli nawet zostanie zebrana wymagana liczba popierających, to w trakcie głosowania nie będzie wymaganej ilości głosów za odwołaniem Prezydenta i RM. A wiecie, kto jest najbardziej winny tej sytuacji ? Winni są ludzie związani z powstaniem tej inicjatywy. Nie potrafiąc w należyty sposób przejąć lokalu pokazali, że są w organizacyjnych powijakach. Trudno sobie wyobrazić, jak ci ludzie mogliby rządzić miastem, gdy tymczasem nie potrafili zarządzać jednym, małym biurem.

 6. 6
  --3
  ~ Akka
  Niedziela, 06.01

  Powiem szczerze, czytam te komentarze i jestem przerażona. Przede wszystkim czy ktoś w redakcji nad tym czuwa? Przecież tu jest jawne nawoływanie do linczu na prezydencie miasta, podsycanie nienawiści, obelgi. Brak merytorycznej dyskusji. Kiedy zapytałam Pana Lewandowskiego o program, projekt, plan na to co ma się wydarzyć po referendum, jest cisza. Ja nawołuję do merytorycznej, poważnej dyskusji o stanie miasta i ewentualnych zmianach. Tymczasem tu po prostu zieje nienawiścią a każdy kolejny rozsądny głos w dyskusji jest poważnie niszczony. Nie wiem czy mój komentarz się ostanie czy zostanie usunięty  - mam nadzieję jednak, że rozsądek zwycięży.

 7. 7
  --16
  ~ obserwator
  Niedziela, 06.01

  jestem za referendum ale żadnego z nich nie poparłbym nawet Stefana R, Nowaczyk musi odejść nie sprawdził się zawiódł mnie dlatego dałem podpis

 8. 8
  --7
  ~ Wyborca Świadomy
  Niedziela, 06.01

  Słuchaj no Stefanie Rembelski, czy ty czasami pośrednio nie odpowiadasz za zaistniałą sytuację piszą przez miesiące swoje felietony?

 9. 9
  +8
  ~ lewica
  Niedziela, 06.01

  Nie dla referendum!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  --7
  ~ Current
  Niedziela, 06.01

  Do AKKA spokojnie wkrótce będzie wszystko jasne.Najważniejsze teraz jest zebranie podpisów i zorganizowanie Referendum żeby społeczeństwo mogło wydać swoją decyzję na temat obecnie rządzących czy ich chcą czy też nie.Następnie przygotowanie do wyborów i wybranie nowego kandydata który ma realne pomysły i program na wyjście miasta z obecnej sytacji a co za tym idzie poprawę warunków życia mieszkańców Elbląga.Co do komentarzy społeczeństwo pisze to co uważa za stosowne jednemu się to podoba drugiemu nie i tego nikt i nic nie zmieni.Myślę że referendum same w sobie to dobra idea dlatego też je popieramy.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.