Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Czy w Elblągu dojdzie do "egzotycznej" koalicji PO z PiS-em? (opinia nadesłana)

16.11.2018, 18:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w Elblągu dojdzie do "egzotycznej" koalicji PO z PiS-em?
Fot. Archiwum redakcji

Nadchodząca sesja Rady Miasta wzbudza wiele emocji nie tylko wśród polityków, ale także wśród wyborców. Jeden z naszych czytelników przesłał dziś na naszą skrzynkę redakcyjną swoją opinię dotyczącą planowanej koalicji. Podpisany jako "Zaniepokojony wyborca Platformy Obywatelskiej" obawia się, że siły mogą połaczyć PO z PiS-em. Dowodem tego miałoby być objęcie przez Michała Missana funkcji przewodniczącego Rady Miasta.

Poniżej publikujemy cały przesłany tekst:

 

"Z każdej strony dochodzą słuchy, że w wyborach samorządowych w Kraju wygrała Koalicja Obywatelska, czyli Platforma Obywatelska z Nowoczesną i KOD lub, że wygrało Prawo i Sprawiedliwość w  zależności jakie media podają informację. Coraz częściej również dochodzą głosy, że na poziomie samorządów dochodzi do dziwnych, wręcz egzotycznych koalicji wcześniej niewyobrażalnych między Platformą Obywatelska, a PIS! Czy Wy wszyscy, którzy braliście tak licznie udział w wyborach samorządowych w Elblągu  oraz wszyscy, którzy zrezygnowaliście ze swojego prawa wyobrażacie  sobie, że jest całkiem możliwe, a właściwie pewne, że u nas w mieście dojdzie do koalicji między Platformą Obywatelska, a Prawem i Sprawiedliwością ?!

 

Tak dla przypomnienia wybraliśmy prezydenta 27 000 tysiącami głosów, który jest władzą wykonawczą w samorządzie oraz 25 radnych, którzy są władza uchwałodawczą. Spośród 25 radnych należy jeszcze tylko wybrać przewodniczącego rady miasta oraz od 1 do 3 wiceprzewodniczących.

 

 Elblągowi może zagwarantować stabilizację finansową oraz ekspansję rozwojową tylko i wyłącznie precyzyjna, dalekowzroczna współpraca pomiędzy Prezydentem, a radą miasta za pośrednictwem przewodniczącego rady miasta, dlatego jest bardzo ważne kto nim zostanie. Czy będzie to osoba wykształcona z doświadczeniem i możliwościami koalicyjnymi, obdarzona zaufaniem przez innych radnych, czy też zacietrzewiony żołnierz partii dbający tylko o swoje i swojej partii interesy?

 

Niestety zachodzi niebezpieczeństwo i możliwość, że potwierdzą się informacje krążące od lat o istnieniu „układu między PO i PIS”, że między szarą eminencją z Platformy Obywatelskiej i liderem Prawa i Sprawiedliwości był jest i będzie platforma porozumienia we wspólnych interesach - nie naszych interesach i naszego samorządu!

Przekonamy się o istnieniu tego  „układu” na najbliższej sesji rady miasta, podczas wyboru przewodniczącego rady miasta, gdzie Platforma Obywatelska chce wystawić byłego ich kandydata na prezydenta Michała Missana.

 

Ustawa o samorządzie gminnym w Art. 19.1.  „…Rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1-3 wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym…

 

W praktyce wygląda to tak, że każde ugrupowanie wystawia swojego kandydata na przewodniczącego rady miasta, a następnie odbywa się głosowanie co ważne tajne! Najlepszym sposobem na to, by wymóg głosowania tajnego był zachowany jest zastosowanie elektronicznego systemu głosowania, czyli użycie odpowiednio skonstruowanego oprogramowania tak, aby nikt, nawet administrator, nie był w stanie powiedzieć kto jaki głos oddał. W takim przypadku znany jest tylko ogólny wynik głosowania. Jeśli więc miałoby być prawdą, to co krąży od jakiegoś czasu po mieście jako informacja, że Michał Missan ma zostać przewodniczącym rady miasta to znaczy, że poza 9 radnymi z Platformy Obywatelskiej musi na niego głosować co najmniej 4 nowych radnych z PIS ?! Oczywiście przy założeniu, że 1 radny SLD i 6 z KWW Witolda Wróblewskiego wstrzymają się od głosów. Pójdźmy dalej z domysłami, bo ci 4 radni oraz ugrupowanie PIS nie zrobi tego za darmo tylko za np. przewodnictwo w komisjach, bo to przecież dodatkowe i niemałe wynagrodzenie!

 

Czy wyobrażacie sobie współpracę Prezydenta Wróblewskiego z przewodniczącym rady Missanem, który został wybrany głosami radnych z Prawa i Sprawiedliwości?!

Jedno jest pewne 5 lat będzie trwała kampania wyborcza przyszłego kandydata na prezydenta z PO. Jak bańka mydlana tryśnie marzenie o nowym źródle ciepła, rewitalizacji basenu itd.

Lecz jest nadzieja na normalne jutro pod warunkiem, że PO wystawi innego kandydata, na którego mogłoby zagłosować 9 radnych z Koalicji Obywatelskiej plus 1 z SLD i 6 od KWW Witolda Wróblewskiego i kto wie, czy nie z kilka osób z PIS. Taki stan gwarantuje, że te 5 lat wykorzystamy optymalnie na nasze życie i rozwój miasta.

 

Pikanterii dodaje fakt, że w sobotę w Olsztynie ma zapaść decyzja kto zostanie marszałkiem województwa co nie jest bez znaczenia dla nas! Wbrew krążącej informacji i sondażu nie Gustaw Brzezin, czy Grażyna Kluge najgoręcej o to stanowisko zabiegają, ale Jacek Protas, który chce się zrzec mandatu posła tylko po to, aby za pół roku zawalczyć o wielką kasę startując do europarlamentu! Wynik wyboru nowego marszałka będzie skutkował tym, kogo wystawi w poniedziałek Platforma Obywatelska na przewodniczącego rady miasta, a wybór Protasa na marszałka będzie tragedią dla Elbląga i uczciwych normalnych członków i sympatyków PO w Elblągu!

 

 
Zaniepokojony wyborca Platformy Obywatelskiej"

Oceń tekst:

Ocen: 67

%97.0 %3.0


Komentarze do artykułu (109)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +42
  ~ elblazanka
  Piątek, 16.11

  Dla mnie będzie to tragedia, jeżeli przewodniczącym Rady zostanie człowiek bez doświadczenia i wykształcenia w kierunku zarządzania i ekonomii. Już wcześniej wydał opinie o byłym prezesie Epec, a to już jest niepokojące dla nas odbiorców ciepła.

 2. 2
  +30
  ~ pytam jacka
  Piątek, 16.11

  Dobrze napisane. Wiadomo układ PO i PiS trwa przypomnę sprawe tego od ciepełka i jego obronę. Czy prawdą jest ,że pan Nowak ma trafić do epec na technologa (w nagrodę).

 3. 3
  +26
  ~ Lewy
  Piątek, 16.11

  A Grześ i Jaś fasola, też wrócą?

 4. 4
  +19
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 16.11

  Ciekawe analizy mnie zastanawia jak to jest, że od lat czyli od referendum ewidentnie widać, że Platforma jest podzielona co najmniej na kilka frakcji a i liderzy PO rozwalili swojego prezydenta Nowaczyka i PO w Elblągu tylko i wyłącznie z powodów prywatnych ambicji .....Przypomnijcie sobie jak senatorek i posłanka wraz z wybitnym specjalista od cieplej posadki chodzili o 7. 30 do prezydenta Wróblewskiego......?

 5. 5
  +8
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 16.11

  Znalezione na profilu jednego z członków PiS: https://www.facebook.com/rafal.traks/photos/pcb.2121596544558972/2121593747892585/?type=3&theater Ciekawe.....

 6. 6
  --22
  ~ Obserwator
  Piątek, 16.11

  Zgoda buduje, a nie zgoda rujnuje. Nie rozumiem tych osób, które z tego tylko tytułu, że jest zwolennikiem PO, nie dopuszcza w swych myślach , do porozumienia między PO i PiS. Jest coś ważniejszego niż barwy partyjne. Przecież to czysty rasizm na tle politycznym. Znamy rasizm ze względu na kolor skóry czy religie. Dziś obserwujemy rasizm ze względu na barwy partyjne. A gdzie w tym miłość bliźniego?

 7. 7
  +16
  ~ do 100% elblążanin
  Piątek, 16.11

  był,jest i będzie dagawor 7.30 to potwierdziła. Tu chodzi o dudki. Lodziarze

 8. 8
  +16
  ~ Ciepły układ
  Piątek, 16.11

  Kasa misie się liczy, partie z tego żyją.

 9. 9
  +19
  ~ Cieciorka
  Piątek, 16.11

  Mnie natomiast wciąż nurtuje czy Turlej jest członkiem partii Platforma Obywatelska czy nie? Czy prawdą jest, że ta kampanie robił Platformie e Obywatelskiej między innymi Kuchejda, który w 2013 roku doprowadził do rozwalenia demokratycznie wybranej władzy poprzez pomówienia?! Ten sam, którego autem na pogrzeb do Braniewa woziła służbowym autem posłanka Gelert?

 10. 10
  +21
  ~ Spokojnie
  Piątek, 16.11

  Razem ataki na Wróblewskiego nie przyniosły efektów w kampami i teraz nie przyniosą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92251205444336