Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Michał Missan nie poprze nikogo w drugiej turze wyborów. „Nie będę składał żadnej rekomendacji”

26.10.2018, 11:30:27 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan nie poprze nikogo w drugiej turze wyborów. „Nie będę składał żadnej rekomendacji”
Fot. Ryszard Biel
- Wielu elblążan pyta mnie na kogo mają głosować. Ja nie będę składał żadnej rekomendacji – stwierdził dziś Michał Missan, który w wyborach prezydenckich kandydował z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna).
 
Dziś, 26 października, podczas zwołanej konferencji prasowej Michał Missan zaznaczył, że w drugiej turze wyborów nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów.
 
 
Uzyskałem prawie 20 proc. poparcia w wyborach prezydenckich. Elblążanie mi zaufali i ja chciałbym się odwdzięczyć tym samym, czyli zaufaniem do elblążan. Mam przekonanie, że zagłosują w sposób dobry dla Elbląga
 
– mówił Michał Missan.
 
Przypomnijmy, że do drugiej tury wyborów prezydenckich w Elblągu przeszedł Witold Wróblewski, na którego głosowało 48,78 proc. wyborców oraz Jerzy Wilk z 28,69 proc. głosów.
 
- Z naszej strony deklarujemy, że na poziomie Rady Miejskiej będziemy współpracować zarówno z Prezydentem, jak i z radnymi. Chcemy realizacji naszych najważniejszych programowych założeń, ale również w sprawach ważnych dla elblążan. Taką deklarację składam, jednocześnie nie rekomendując głosowania. Głosujcie zgodnie z własnym sumieniem - zaznaczył Michał Missan.
 
Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów w Radzie Miasta. Tyle samo ma Prawo i Sprawiedliwość. Kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego – 6, a SLD (wspierający kandydaturę Witolda Wróblewskiego) – 1. Aby uzyskać większość w Radzie konieczna będzie współpraca Kolacji Obywatelskiej. Z kim planują ją nawiązać?
 
 
Zapewniam, że nie toczą się żadne rozmowy. Deklarujemy współpracę. Na tą chwilę nie prowadzimy żadnych rozmów, aczkolwiek są planowane jak się wyjaśni sytuacja personalna
 
– zaznaczył Michał Missan.
 
Do kogo bliżej Koalicji Obywatelskiej? - Być może negocjacje przebiegną tak, że będzie koalicja, natomiast ja nie przewiduję, żeby jakakolwiek koalicja była z naszej strony. Koalicja może być na poziomie konkretnych spraw, a nie na kadencje – stwierdził Michał Missan.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ hehe
  Piątek, 26.10

  jakby to miało znaczenie

 2. 2
  +30
  ~ młotkowy
  Piątek, 26.10

  No i widać , że to polityczny imbecyl

 3. 3
  +9
  ~ yataman
  Piątek, 26.10

  a co mnie to obchodzi? facet jest przegrany i teraz niby lemingi ktore na niego glosowaly sa az tak tepe ze musza miesc wyznaczony azymut na kogo maja glosowac?szok! spoleczenstwo idiotow.

 4. 4
  +9
  ~ Kuczergov
  Piątek, 26.10

  Prezydent Wróblewski to najlepszy prezydent.

 5. 5
  +20
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 26.10

  Jak powiedział wybitny kandydat z PO wcześniej że bez zgody góry nie podejmie decyzji więc i nie ma się co dziwić, że jego deklaracja jest mało znacząca. Wyborcy Pójdą jak wcześniej i zagłosują na Wróbla. Jeśli natomiast jakimś cudem wygra Wilk konsekwencje za to poniesie Platforma Obywatelska z Elbląga prawda ? Inna sprawa jak tam specjalista od cieplej posadki i mąż z żona w sztabie nie wyjaśnili jeszcze kandydatowi, że robi błąd? No kiedy rozliczenie kampanii i zmiany w zarządzie bo pod przewodnictwem Wcisły wyciśnięto max możliwości? To dużo za mało!

 6. 6
  +76
  ~ Jak tam w Szpitalu?
  Piątek, 26.10

  Konferencja była w godzinach pracy?

 7. 7
  +14
  ~ WYBORCA 20 %
  Piątek, 26.10

  Głosowałam na Pana Missana teraz zagłosuję na Pana Wróblewskiego. Nie dla łamania Konstytucji. Jak PO nie odetnie się jednoznacznie od PiS to zginie jako partia.

 8. 8
  --24
  ~ edzio
  Piątek, 26.10

  Wyborco 20% - to nie PIS łamie konstytucję, to TVN złamał Tobie kregosłup moralny !

 9. 9
  0
  ~ POlitolog
  Piątek, 26.10

  Tłumaczę niezorientowanym "politycznie" jak interpretować wypowiedź Missana. Oznacza to, że Wróblewski nie poprosił go o wsparcie, czyli jest pewny zwycięstwa w II turze i chce tak jak dotychczas rządzić bez większości w Radzie!;) Dziękuję za uwagę;)

 10. 10
  +65
  ~ obiektywny
  Piątek, 26.10

  Kolejna żałosna wypowiedź Missana. Za chwilę będzie oficjalne wystąpienie zarządu elbląskiej PO z poparciem dla Wróbla. Każda inna opcja będzie katastrofą polityczną dla PO. A Wróbel i tak wygra drugą turę z poparciem PO lub bez.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1201090812683