Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Witold Wróblewski wygrał w cuglach. "To będzie pięć lat dalszego rozwoju"

05.11.2018, 02:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski wygrał w cuglach. "To będzie pięć lat dalszego rozwoju"
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Ogromna radość panowała dziś w sztabie Witolda Wróblewskiego, który w cuglach wygrał drugą turę wyborów. To on będzie włodarzem naszego miasta przez kolejne pięć lat.
 
Według nieoficjalnych jeszcze wyników na Witolda Wróblewskiego oddano w drugiej turze 27 654 głosów (72,15 proc.), a na jego kontrkandydata Jerzego Wilka (PiS) 10 676 głosów (27,85 proc.).
 
Trochę się obawiałem, że w drugiej turze frekwencja może być niższa, ale okazuje się, że wielu mieszkańców przyszło na wybory. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim elblążanom za udział w wyborach w obydwu turach. Frekwencja była wyższa niż cztery lata temu. To dobrze rokuje na dalszy rozwój demokracji
 
– mówił dziś Witold Wróblewski.
 
Prezydent Elbląga zapewniał, że w kolejnej kadencji będzie współpracować ze wszystkimi. - Wspólnie będziemy nadal rozwijać to miasto – dodał.
 
Niewiele brakowało, a wybory prezydenckie w Elblągu zakończyłyby się w pierwszej turze. Przypomnijmy, że pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Witold Wróblewski, na którego głosowało 48,78 proc. wyborców. Jerzy Wilk zdobył wówczas 28,69 proc. głosów.
 
- Przewaga to było 8,5 tys głosów. Obawiałem się jednak, że jeśli będzie mniejsza frekwencja to w drugiej turze może to wyglądać trochę inaczej, ale aż tak dużego poparcia, czyli ponad 72 procent się nie spodziewałem. Jest to dla mnie miła niespodzianka – zapewniał Witold Wróblewski.
 
Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego znacznie zwiększył swoje siły w Radzie Miasta (z 1 mandatu na 6). - Będziemy starali się budować większość w Radzie Miejskiej, żeby możliwie jak najsprawniej zarządzać miastem - zaznaczył Prezydent Elbląga.
 
Czy Janusz Nowak (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Jacek Boruszka (Platforma Obywatelska) ponownie obejmą funkcję wiceprezydentów? - Jeśli chodzi o różnego rodzaju podział funkcji, to zostawiłem to do momentu, kiedy będę miał mandat od mieszkańców, że będę Prezydentem i będę mógł zarządzać Miastem – mówił Witold Wróblewski. - Nie prowadziłem żadnych rozmów, co do stanowisk.
 
Jak Witold Wróblewski ocenia nadchodzącą, tym razem już pięcioletnią, kadencję?
 
To będzie pięć lat dalszego rozwoju. Będę stawiał na pozyskiwanie pieniędzy z Unii Europejskiej. Będę realizował wiele tematów, o których mówiłem w swoim programie wyborczym. Będę otwarty też na inne propozycje, które mogą zaistnieć dla dobra naszego miasta. Każdy dobry pomysł będę starał się wspierać
 
– podkreślił.
 
- Czas igrzysk zakończony, czas na robotę. Już przygotowujemy budżet na następną kadencję i do 15 listopada będzie on złożony. Na pewno tempo pracy będzie duże – dodał Witold Wróblewski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Witold Wróblewski wygrał w cuglach. ( zdjęć 46 )
Dodano: 2018-11-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Iybiygiyg
  Poniedziałek, 05.11

  Brawo!!!!gratulacje!!! Nie dla pisu...wilk...do lasu...

 2. 2
  +7
  ~ EuPi
  Poniedziałek, 05.11

  Nie udało się p;isiorom. zrobić przekrętu. Byłem w komisji i zareagowałem, na pierwszą pisiorską interwencję, która już się nie powtórzyła. Brawo prezydencie! Elblążanie nie dali się nabrać na nobiecanki Kaczyńskiego! Wilk do lasu!

 3. 3
  0
  ~ aby pięknie było dalej
  Poniedziałek, 05.11

  Przez 5 lat może się wiele zmienić na plus dla miasta i mieszkańców. Aby tylko tempo z kampanii nie wyhamowało. Główne zadanie RM i UM , to od początku konsekwentna neutralizacja pisistów jeżeli będą chcieli dalej przeszkadzać. Towarzysz były przewodniczący i towarzysz szafka na margines. J - 196 nadal zezuje w obiektyw zgodnie z osobowością - trzeba mieć tupet, by z takim wynikiem pchać się na zwycięską galę, ale jeszcze gorzej jest bezwstydnie "rządzić" w folwarku z takim wynikiem - jak pisiści: "ja wygrałam". Teraz zaczną się igrzyska radnych dyrektorów a po tym "myku" nastąpi cisza.

 4. 4
  +6
  ~ O co kaman
  Poniedziałek, 05.11

  -12 tys mueszkańców, zamknięcie 1 żłobka(3 zostały) zamnkięcie 4 szkół o przedsiębiorcach już nie wsomnę. Czy to ja żyję w matrixie? O jakim k... rozwoju ten gościu gada?

 5. 5
  +3
  ~ Ja
  Poniedziałek, 05.11

  No to teraz nastapi wzrost! Tyle, ze ilosci spozycia alkoholu :)

 6. 6
  +2
  ~ My
  Poniedziałek, 05.11

  Teraz to juz Elblag zaoraja :)

 7. 7
  +13
  ~ Cold
  Poniedziałek, 05.11

  Gratulacje!!! Rozwój będzie wtedy kiedy powstaną miejsca pracy i młodzi ludzie zaczną godnie i dobrze zarabiać a nie uciekać do Trójmiasta. Reszta to kwestia synergii. Proszę o tym nie zapominać.

 8. 8
  --3
  ~ On
  Poniedziałek, 05.11

  No to teraz 4 lata nic nie będzie robione,oprócz zaciągania długów.Jakiejkolwiek ," roboty" można się spodziewać w piątym roku przed kolejnymi wyborami.

 9. 9
  --4
  ~ On
  Poniedziałek, 05.11

  Cold- co ty bredzisz? chyba jeszcze śpisz i śnisz.:)

 10. 10
  --2
  ~ Bbxc
  Poniedziałek, 05.11

  Co to ma być???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.76609683036804