Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Jerzy Wilk: Gratuluję zwycięstwa Witoldowi Wróblewskiemu. Liczę, że zrealizuje swój program

05.11.2018, 13:04:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk: Gratuluję zwycięstwa Witoldowi Wróblewskiemu. Liczę, że zrealizuje swój program
Fot. Ryszard Biel

- Wyborcy nie zaakceptowali programu, z którym poszedłem do wyborów. Zdecydowali o kontynuacji prezydentury Witolda Wróblewskiego. Szanuję to. Przyjąłem wynik do wiadomości. Wracam do pracy poselskiej - tak poseł Jerzy Wilk, skomentował w poniedziałek (5 listopada) wynik II tury wyborów samorządowych.

Chciałbym pogratulować zwycięstwa panu Witoldowi Wróblewskiemu. Liczę na to, że zrealizuje program, z którym startował w wyborach. Ze swojej strony deklaruję współpracę z nowowybranym prezydentem. Jeśli będą takie oczekiwania, będę służył pomocą w sprawach ważnych dla Elbląga, w których jako poseł mogę pomóc. Bez względu na podziały polityczne Elbląg dla mnie jest najważniejszy

- zapewniał Jerzy Wilk po przegranej w wyborach na prezydenta Elbląga. W poniedziałek (5 listopada) poseł spotkał się z mediami.

Jerzy Wilk w wyborach uzupełniających na prezydenta Elbląga zmierzył się Witoldem Wróblewskim, obecnym prezydentem wspieranym przez PSL i SLD. Podczas niedzielnego głosowania zdobył jednak zaledwie 27,99 proc. poparcia i przegrał. Witold Wróblewski uzyskał 72,01 proc. i to on będzie rządził Elblągiem przez kolejną kadencję.

W nowej radzie miejskiej znajdzie się również 6 radnych z KWW Witolda Wróblewskiego. Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna zdobyły po 9 mandatów. Naturalna wydawałaby się koalicja prezydenta i Koalicji Obywatelskiej, która poparła jego kandydaturę przed II turą. Radnym PiS przypadłaby rola opozycji. Ostateczny rozkład sił nie jest jeszcze znany.

Nie chciałbym się wtrącać. To są decyzje klubu radnych PiS. Jeżeli dojdzie do porozumienia i prezydent Elbląga będzie chciał współpracować ponad podziałami, w niektórych sprawach klub PiS będzie wspierał takie działania. Wszystko zależy od układów. Do 16 listopada trwa jeszcze kadencja obecnej rady. Do tego czasu zapadną decyzję w tej sprawie

- mówił Jerzy Wilk.

Poseł jest również pełnomocnik PiS w naszym województwie ds. wyborów samorządowych. Jak skomentował wynik PiS w wyborach uzupełniających na Warmii i Mazurach?

Nie znam jeszcze wszystkich wyników. Wiem, na przykład, że w Ostródzie przegrał Czesław Najmowicz, który był przez dwie kadencje burmistrzem tego miasta [zwyciężył Zbigniew Michalak startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Niepartyjni Niezależni - przyp. red.]. Bardzo wysoko oceniam jego pracę. Jestem trochę zaskoczony. Mieszkańcy postawili jednak na zmianę. Wydaje mi się, że generalnie w tych wyborach był PiS i antyPiS, czyli wszystkie pozostałe ugrupowania. Taka koalicja antyPiS powstała w wielu miastach w Polsce. Strach przez PiS spowodował, że nawet w kampanii używano słów "żeby tylko PiS nie wygrał". To jest tego efekt

- mówił Jerzy Wilk.

Z każdej kampanii trzeba wyciągać wnioski, z tej też - dodał poseł PiS. - Co prawda dotyczyła ona samorządów, ale na pewno przed kolejnymi wyborami nastąpią jakieś zmiany w kontekście prowadzenia kampanii wyborczej i dotarcia do wyborców.

Jerzy Wilk, już zapowiadał, że jeśli mu się w tych wyborach nie powiedzie, będą to jego ostatnie wybory samorządowe. Nie ukrywa jednak, że jeśli taka będzie wola jego ugrupowania, chciałby wystartować w kolejnych wyborach parlamentarnych. Na razie zamierza się skupić na pracy posła.

Jutro wyjeżdżam do sejmu. Czeka tam na mnie szereg spraw, m.in. związanych z Elblągiem i kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Odbędzie się kolejne posiedzenie komisji gospodarki morskiej. Będę naciskał, aby prace związane z przekopem jak najszybciej ruszyły, aby budowa nabrała odpowiedniego tempa, tego oczekują również elblążanie

- zapowiedział poseł PiS.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%12.5 %87.5


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --30
  ~ Ja
  Poniedziałek, 05.11

  Bzdura! Wlasnie wyjezdzam z Elblaga. Na dworcu znowu kolejki do kas, a miescie brud i marazm. Tylko walajace sie butelki po piwie, to zdaje sie Witia z kolesiami po miescie rozrzucil :) komunikacja miejska straszydlo, notoryczne spoznienia autobusow, papierosowy smrod i jeszcze nieczytelne rozklady jazdy. No jesli taki rozwoj serwuje wrobel z kolegami, to zdaje sie, ze dlugo juz ta miescinka nie pociagnie! No ale czerwoni maja swojegu u koryta! Glupi ci Elblazanie! Zwyczajnie glupi!

 2. 2
  +43
  ~ Bzz
  Poniedziałek, 05.11

  Jedz jedz, jak najdalej, jednej marudy mniej!!

 3. 3
  +31
  ~ monika
  Poniedziałek, 05.11

  Jestem szczesliwa.Elblag to piekne i ladne,czyste miasto.Brawo Witold Wroblewski.

 4. 4
  --23
  ~ Rumcajs
  Poniedziałek, 05.11

  Brawo panie pośle. Powodzenia życzę. Proszę tam na górze w Warszawie działać na rzecz Elbląga.

 5. 5
  +29
  ~ Któryś na liście Wilka
  Poniedziałek, 05.11

  a przy okazji bo tak się wzruszyłem a jakieś pozdrowienie i przeprosiny dla "wesz i gnid..." z taśm ani słowa?

 6. 6
  +23
  ~ j23
  Poniedziałek, 05.11

  właśnie zaczął kampanię wyborczą do sejmu...... , do tej pory nie współpracował to teraz będzie ? , nie wierzę , to tylko czcze obietnice i słowa..... , tak jak jego kolega poseł z miejscowości koło Trąbek Wielkich....., jakoś się nie pokazuje w Elblągu.

 7. 7
  +9
  ~ sar
  Poniedziałek, 05.11

  wyjedz i nie wracaj, zabierz bratanicę

 8. 8
  +15
  ~ Hmmm ?
  Poniedziałek, 05.11

  Teraz gra dobrego wujka , booooo musi poprawić zwój wizerunek do czasów wyborów parlamentarnych ? Nic z tego . Kto to kupi ?

 9. 9
  +5
  ~ (:
  Poniedziałek, 05.11

  No nie wiem czy tak czekamy na ten przekop. Siadzie caly ekosystem, zwierzeta utkna na skrawku ziemi, a przeciez, nie wszystkie potrafia latac. A moze by wygral, gdyby Elblag do woj. Pomorskiego przeniesli. Wynik gwarantowany😁

 10. 10
  --3
  ~ Ha, ha
  Poniedziałek, 05.11

  Chwila, będzie referendum bo na upadek i degradacje zgody nie będzie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.76161003112793