Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii REFERENDUM

Radny straszy elblążan, by nie popierali referendum. „To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk”

19.11.2022, 22:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny straszy elblążan, by nie popierali referendum. „To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk”

Na portalu społecznościowym facebook radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Tomczyński zniechęca elblążan do podpisywania się pod listą „za zorganizowaniem w Elblągu referendum”. Przypomnijmy, że referendum miałoby dotyczyć odwołania zarówno Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, jaki Rady Miasta.


 

Dlaczego powstała grupa referendalna? - Nie można spać spokojnie, gdy nasze miasto jest wprowadzane w stan zapaści społeczno-ekonomicznej.  Błędna polityka zadłużania miasta, dramat w gospodarce ciepłem - podwyżki cen ciepła 64 %, blokowanie rozwoju portu, rozwalona komunikacja miejska, arogancja, arogancja i jeszcze raz arogancja  i nie tylko w stosunku do mieszkańców ale również do dziennikarzy – mówił w rozmowie z nami Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy inicjatorów referendum.

 


8 listopada br., Komisarz Wyborczy potwierdził, że złożony wniosek w sprawie chęci zorganizowania referendum za odwołaniem Prezydenta Elbląga i Rady Miasta spełnia wszystkie wymogi formalne.

 

 

Nie można dłużej czekać, bo to jest stan przed zawałowy miasta, co pokazuje projekt budżetu - gdzie pieniądze na inwestycje są przeznaczone na obsługę zadłużenia. Będziemy łamać nogi na koślawych chodnikach i obrywać koła na dziurawych jezdniach - miasto idzie na zderzenie się ze ścianą. To jest efekt ośmioletnich rządów prezydenta Witolda Wróblewskiego i Rady Miejskiej w wydaniu PSL, PO - SLD. Z przerwaniem tych fatalny rządów nie można zwlekać, a jednego dnia - trzeba działać natychmiast, stąd inicjatywa referendum

 

– podkreślił Stefan Rembelski.


 
Radny Andrzej Tomczyński postanowił wyrazić swoje zdanie za pomocą portalu społecznościowego facebook, gdzie napisał:

 


(pisownia oryginalna)

 

Drodzy Państwo. Pojawiła się w Elblągu, grupa ludzi zbierających wasze dane osobowe pod pretekstem jakiegoś działania znanej tylko tej grupie. Nie dajcie się Narodzie Mądry wykorzystać przez oszustów, Wasze dane(rodo) potrzebują do niecnych celów. Oni czychają na wasze adresy zameldowania, pesel. NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH, STRZEŻ ICH JAK SKARBU, ABY WAS NIE OKRADZIONO ZE WSZYSTKIEGO CO MACIE ! Andrzej Tomczynski Radny Miasta

 

 

Przypomnijmy, że w wyborach w 2018 r. jedyny mandat radnego SLD zdobył Janusz Nowak. Startował on z pierwszego miejsca w okręgu nr 5 i zdobył 391 głosów. Ostatecznie mandat trafił do Andrzeja Tomczyńskiego (366 głosów), który startował z piątego miejsca. Janusz Nowak mandatu nie przyjął, aby ponownie zostać wiceprezydentem Elbląga.

 


Jak słowa Andrzeja Tomczyńskiego skomentował Stefan Rembelski? - Wpis pana radnego Andrzeja Tomczyńskiego nosi znamiona pomówienia grupy obywateli tworzących Inicjatywę Referendalną, których jestem pełnomocnikiem – mówił Stefan Rembelski.

 

 

To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk. Czekamy na zamieszczenie przeprosin na łamach lokalnych mediów  w przeciwnym razie wystąpimy na drogę postępowania sądowego. Pan Andrzej Tomczyński reprezentuje Radę Miejską w Elblągu i mniemam, że Rada Miejska nie podziela  stanowiska wyrażonego przez radnego, gdyż  w innym przypadku byłaby współwinna temu pomówieniu

 

– podkreślił Stefan Rembelski.Grupa referendalna oczekuje przeprosin. - Wyrażamy dobrą wolę polubownego załatwienia tej sprawy i prosimy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu  Pana Antoniego Czyżyka o odcięcie się od tego podłego wpisu radnego Andrzeja Tomczyńskiego poprzez wysłanie stosownego komunikatu do wszystkich lokalnych mediów w Elblągu – stwierdził Stefan Rembelski. - Procedura zbierania podpisów za odwołaniem Prezydenta Miasta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu ruszyła i nic jej nie powstrzyma.

 

 

Zachowajcie Państwo chociaż resztki godności i honoru - nie posuwajcie się do rzeczy prawem zabronionych, do zachowań cynicznych, nikczemnych, nie liczących się z kodeksem honorowym. Uszanujcie demokratyczne zasady komunikacji społecznej. Po prostu  - jak nie wiecie jak się zachować, zachowajcie się przyzwoicie

 

– zaznaczył Stefan Rembelski.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 60

%93.3 %6.7


Komentarze do artykułu (81)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +90
  ~ Coś potwornego
  Piątek, 18.11

  To jest właśnie ten krem de la krem, pseudo "elyta" tancerze, komendanci, nauczyciele i inni pseudo "intelektualiści", którzy nie trzymają nerwów na wodzy gdy im w oczy zajrzała utrata diety. Wstydźcie się jeśli wiecie co to wstyd. Powinniście w zarodku zdusić takie haniebne zachowanie radnego. Szargacie dobre imię miasta Elbląga - przeproście! Na przewodniczącym Czyżyku spoczywa ta odpowiedzialność bo pan jest odpowiedzialny za Radę Miasta. Z Szacunkiem ale jeśli pan tego nie uczyni obróci pan w niwecz dorobek swego życia - przecież nie mały. Stanie się pan kierownikiem szamba hejtu, nikczemności i tyle w temacie. Zapłata przyjdzie już niebawem a po was zostanie niesmak ludzi bez zasad .

 2. 2
  --34
  ~ tak tylko pytam
  Piątek, 18.11

  Scenariusz widze taki.Referendum,komisarz z pis ktory będzie zarządzał miastem i przejecie portu przez państwo pis(bo chyba o to chodzi ). Panie Rembelski czy juz wszystko dogadane z pisem ? Stanowisko jest ? Pytam.

 3. 3
  --39
  ~ ja
  Piątek, 18.11

  CZY MAMY PIENIADZE NA REFERENDUM ? Wybory za kilka miesięcy wiec gdzie sens?

 4. 4
  +67
  ~ Czytelniczka
  Piątek, 18.11

  Pisząc takie brednie p.Tomczynski przynosi pan wstyd Radzie Miasta.

 5. 5
  +49
  ~ La pajac
  Piątek, 18.11

  Stary piernik robi zamęt ! Wstyd dla rady i kompromitacja!

 6. 6
  +14
  ~ Bao
  Piątek, 18.11

  Skad wiesz ze to o tobie?Podpisy zbiera Wcisła,zbiera Falej.Nie tylko Ty jesteś w Elblagu,nie grzej się

 7. 7
  --27
  ~ twój podpis
  Piątek, 18.11

  Tomczyński z pewnością nie reprezentuje Rady MIejskiej. Co to za insynuacja? Czy ty Rembelski ogarniasz coś więcej niż ogolenie się z wąsów?

 8. 8
  +30
  ~ Ruski szpion
  Piątek, 18.11

  Precz ze starymi ludźmi u władzy!

 9. 9
  +44
  ~ pol 9558
  Piątek, 18.11

  Panie Nowak to jest kolega partyjny jak można na to pozwalać . Nie wiem czy przeprosiny mieszkańców wystarczą .

 10. 10
  +45
  ~ czopek
  Piątek, 18.11

  Czy jest to stanowisko tego czy SLD. Jak odwoływano Nowaczyka SLD mówiło ,że referendum to święto demokracji. To dzięki takim radnym Wróblewski ma problemy. Czekam na stanowisko lewicy w sprawie referendum, Jest to swięto czy nie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96755599975586