Czwartek, 21.10.2021, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Grupa Referendalna oskarżona o kradzież prądu!

04.01.2013, 18:13:12 Rozmiar tekstu: A A A
Grupa Referendalna oskarżona o kradzież prądu!
fot. Mateusz Smoliński

W otrzymanym dziś z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu oświadczeniu czytamy, że „W lokalu wynajmowanym przez Grupę Referendalną, reprezentowaną przez Kazimierza Falkiewicza, stwierdzono kradzież prądu.”

Z oświadczenia wynika, że podczas odczytu liczników w budynku  przy ul. Czerwonego Krzyża 2, w którym Grupa Referendalna wynajmuje biuro, odkryto nielegalną instalację doprowadzającą prąd do wynajmowanego przez Grupę Referendalną pomieszczenia. Instalacja została usunięta, a sprawą zajmie się policja, którą dzisiaj miał zawiadomić Zarząd Budynków Komunalnych. - Grupa Referendalna wynajęła lokal 21 grudnia 2012 r – czytamy w oświadczeniu Biura Prasowego UM. - Nie zgłaszała żadnych awarii instalacji ani braku prądu, nie występowała też o ingerencję Pogotowia Technicznego.

O zajęcie stanowiska w sprawie poprosiliśmy Kazimierza Falkiewicza, który reprezentuje Grupę Referendalną.  Z jego wypowiedzi wynika, że o kradzieży nie ma tu mowy, a o całym zajściu dowiedział się od mediów.

- Zgodnie z treścią umowy media są doliczane osobno, po uzgodnieniu przez strony. Nie wiem co można tutaj dodać. Ja mam zrobione zdjęcia jak wyglądał lokal, w jakim był stanie, a elektryka wezwałem od nich (ZBK – przyp. red.), bo tam wszystko było nie tak podłączane jak my przyszliśmy. Co ja więcej mogę na ten temat powiedzieć?

Kazimierz Falkiewicz zdziwiony jest oskarżeniami zwłaszcza, że zużycie prądu przez Grupę Referendalną jest znikome. - Koszt tej energii elektrycznej, którą my tam zużyjemy oświetlając się dwiema jarzeniówkami i włączając może kilka razy czajniczek, żeby wypić herbatę czy kawę, to jest kwota rzędu 20 złotych – stwierdził nasz rozmówca.

Na zarzuty dotyczące niezmienionego stanu licznika elektrycznego od czasu objęcia lokalu do czasu kontroli Kazimierz Falkiewicz mówi – W umowie nie ma nawet wpisanego stanu początkowego liczników. W punkcie 5 umowy zawartej na wynajem lokalu jest tylko ogólny zapis dotyczący mediów, z którego wynika, że będą one wycenione dodatkowo. Mam w lokalu ciepłą i zimną wodę, ale nie mam liczników, więc pewnie też kradnę wodę, skoro tych liczników nie ma. Za media, do opłaty czynszu, opłaty miały być doliczane osobno. Ale umowy o opłacie za media jeszcze nie zawarliśmy.

Ponieważ podczas odczytywania stanu liczników oraz demontażu nielegalnej instalacji nikt z Grupy Referendalnej nie był obecny, Kazimierz Falkiewicz nie rozumie o co chodzi, zaręcza natomiast, że poza wezwanym elektrykiem, nikt z Grupy Referendalnej nie dotykał istniejącej w lokalu instalacji.- Nie wiem w którym miejscu ta instalacja jest nielegalna. Ja nawet nie wiem do czego się niby podłączyłem. Jeżeli mi się zarzuca, że ja nielegalnie pobierałem prąd, to jak ja mogłem go pobierać, jeżeli ja jestem tylko w tym pomieszczeniu, a licznik jest obok. Nie ciągnąłem żadnych instalacji, tylko zgłosiłem, że w pomieszczeniu nie ma prądu. Nawet w piśmie do Prezydenta pisałem, że w momencie, kiedy ten lokal oglądałem, to tam nie było oświetlenia. Jeżeli uważają, że coś ukradłem, niech złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.  Tylko nie wiem co policja miałaby teraz sprawdzać, jak oni zdjęli tę nielegalną instalację? Jest to zwykłe pomówienie i będę oczekiwał przeprosin – dodaje Kazimierz Falkiewicz.

To dopiero początek sprawy, która z pewnością będzie miała swój dalszy ciąg. Na bieżąco będziemy informowali o jej przebiegu.

Poniżej przedstawiamy całe oświadczenie Biura Prasowego UM:

"Oświadczenie - Przyłapani na gorącym uczynku

W lokalu wynajmowanym przez Grupę Referendalną, reprezentowaną przez Kazimierza Falkiewicza, stwierdzono kradzież prądu.

Kradzież stwierdzono podczas rutynowego rocznego odczytu liczników energii elektrycznej.  Nielegalna instalacja została już odcięta przez pracowników Pogotowia Technicznego ZBK .

O sprawie jeszcze dziś powiadomi policję oraz pozostałych użytkowników Zarząd Budynków Komunalnych, który jest administratorem budynku przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

Grupa Referendalna wynajęła lokal 21 grudnia 2012 r. Nie zgłaszała żadnych awarii instalacji ani braku prądu, nie występowała też o ingerencję Pogotowia Technicznego.

Jakie dalsze kroki podejmie administrator dowiemy się po zasięgnięciu opinii radców prawnych.

Biuro Prasowe UM Elbląg"

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 23

%47.8 %52.2
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (321)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ zawiedziony
  Piątek, 04.01

  Grupa Trzymająca Prąd zdemaskowana!

 2. 2
  +17
  ~ kiki
  Piątek, 04.01

  Trudno być jedynym sprawiedliwym i do tego nieomylnym Panie Mariuszu. Zbyt duża pewność siebie jest często przyczyną niestrawności.

 3. 3
  +19
  ~ przerażony
  Piątek, 04.01

  koszt zużycia energii jest znikomy, bo krótko tam urzędowali, strach pomyśleć co byłoby gdyby zniewolili Elbląg, brrr aż ciarki przechodzą

 4. 4
  --2
  ~ Gal
  Piątek, 04.01

  Prąd był wynoszony w wiadrach .Widziałem mogę świadczyć

 5. 5
  --13
  ~ colargol
  Piątek, 04.01

  Hahaha ;) jak nie mozna zdzierzyc opozycji to i tak mozna konkurencje wykosic...Lebski leb ma ten nasz prezydent ;).Tym razem nielegalny prad a za dzien dwa wymowienie lokalu w wyniku bledow proceduralnych...obym sie mylil ale brzmi to bardzo dziwnie.Monty Paiton przy tym to Pikus ;)

 6. 6
  +33
  ~ ?????
  Piątek, 04.01

  ale bezczel z tego falkiewicza........ Lewandowski na innym forum przyznał się do kradzieży.....

 7. 7
  +3
  ~ elektryk
  Piątek, 04.01

  Jeżeli uważają, że coś ukradłem, niech złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. No właśnie mają zamiar to zrobić...

 8. 8
  +32
  ~ kumpel oszukanego
  Piątek, 04.01

  Ja ***ykam. A mój kumpel dał im swój PESEL i adres. Ja bym się teraz trochę bał.

 9. 9
  --35
  ~ Wolny Elbląg
  Piątek, 04.01

  " lewa" instalacja podobno została zdjęta ,a w lokalu dalej prąd jest i z 200 ludzi przewinęło się dzisiaj co może potwierdzić .Lokal jest ogrzewany z EPECu .Nowaczyk jesteś beznadziejny .Ludzie to nie tumany i dzięki za reklamę teraz jeszcze łatwiej zbierzemy podpisy.

 10. 10
  0
  ~ Ja-Za
  Piątek, 04.01

  Pan Pełnomocnik Grupy Referendalnej za co by się nie wziął to sknoci. Panie Kaziu CZAS NA ZMIANY - ZAJMIJ SIĘ PAN SOBĄ. Pan wie najlepiej -kij ma dwa końce. Kiedy jednego używa się do bicia, drugim się obrywa.Ja się na chore ambicje Wolnego Elbląga nie na biorę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.