Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wcisła posłem, a Witold Wróblewski senatorem? Szykuje się rewolucja na listach wyborczych KO?

23.07.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła posłem, a Witold Wróblewski senatorem? Szykuje się rewolucja na listach wyborczych KO?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że senator Koalicji Obywatelskiej z okręgu elbląskiego, 65-letni Jerzy Wcisła, nie zawalczy ponownie o mandat senatora. Nie oznaczałoby to jednak, że planuje pożegnać się z polityką. Podobno będzie starać się o mandat posła, a kandydatem na senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej ma zostać obecny Prezydent Elbląga 64-letni Witold Wróblewski. Te informacje nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone.Jerzy Wcisła pełni funkcję senatora drugą kadencję. Jego kandydaturę w poprzednich wyborach wspierał Sojusz Lewicy Demokratycznej (którego przewodniczącym elbląskich struktur jest wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak), Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który należy do PSL-u.


W ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2019 r. Jerzy Wcisła był jednym z trzech kandydatów z okręgu nr 84, który obejmuje Elbląg i powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski. O mandat senatora walczyli również ówczesny wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Artur Ryszard Piegdoń (KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy).


Od tego czasu Jerzy Wcisła przestał sprawować funkcję przewodniczącego elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej. W październiku 2021 r. ogłoszono, że decyzją członków Platformy Obywatelskiej Michał Missan, który obecnie pełni funkcję wiceprezydenta Elbląga został przewodniczącym elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Natomiast poseł Jacek Protas stanął na czele PO w województwie warmińsko – mazurskim.


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Zarząd Platformy Obywatelskiej rozważa, by Jerzy Wcisła w nadchodzących wyborach zawalczył o mandat posła. Podobno na liście szykują dla niego drugie miejsce. Pierwsze miałby zająć 59-letni Jacek Protas (obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej z okręgu elbląskiego).


Zwróciliśmy się z pytaniem do biura senatora Jerzego Wcisły, czy planuje on zawalczyć ponownie o mandat senatora, a może jednak o mandat posła. - Informacje związane z potencjalnym udziałem senatora Jerzego Wcisły w wyborach parlamentarnych zostaną przekazane do wiadomości publicznej, gdy tylko będzie to możliwe – poinformowała nas Karolina Śluz, Dyrektor Biura Jerzego Wcisły.


Jeśli potwierdzą się pogłoski o kandydowaniu Jerzego Wcisły do Sejmu, kto będzie reprezentował Koalicję Obywatelską w walce o miejsce w Senacie? Podobno rozważana jest kandydatura obecnego Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który piastuje to stanowisko w koalicji z KO i SLD.


Czy na rok przed emeryturą Witold Wróblewski powinien powalczyć o mandat senatora? Czy Jerzy Wcisła powinien startować w wyborach do Senatu lub Sejmu? A może w ogóle nie powinien znaleźć się na żadnej liście KO? Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy?

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (76)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +68
  ~ 🤮🤮🤮
  Niedziela, 23.07

  Niech idą w diabli z Elbląga i nigdy nie wracają, oszuści złodzieje...

 2. 2
  --62
  ~ elbl@żanin78
  Niedziela, 23.07

  Tylko @Jerzy Wcisła

 3. 3
  --67
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 23.07

  Bardzo dobrze, niech Senator startuje w wyborach, bardzo dużo zrobił dla naszego miasta i województwa. A w jakich to mniej ważne, zawsze i wszędzie będzie za Elblągiem

 4. 4
  +26
  ~ elbląg
  Niedziela, 23.07

  Może czas na odpoczynek

 5. 5
  +37
  ~ Zejść z oczu
  Niedziela, 23.07

  Rewolucja prawdziwa dopiero przed nami, a stare dziady i baby nievh juz idą odpocząć no juz po prostu nie te siły i nie te chęci i nie te możliwości!

 6. 6
  +46
  ~ KO
  Niedziela, 23.07

  kończ waść prezydenturę i wstydu oszczędź, co ześ z Elbląga uczynił ?? prowincję. a ko powinno być w wyborach.

 7. 7
  +22
  ~ KO
  Niedziela, 23.07

  kończ waść prezydenturę i wstydu oszczędź, co ześ z Elbląga uczynił ?? prowincję. a ko powinno być w wyborach.

 8. 8
  +19
  ~ Dają przewagę Pis
  Niedziela, 23.07

  A w takim razie kogoś to wsadzą na fotel prezia? PO nie ma mocnych kandydatów a z tego grona juz się przejedli, dlatego pis tu wygra !

 9. 9
  +24
  ~ Jojo
  Niedziela, 23.07

  PIS dla Elbląga zrobił przekop dał kasę na kamienice Porta Mare za kanałem na Warszawskiek na budowę brzegów rzeki od Pabu Special do mostu Wyszyńskiego i niedługo zaczną budować na Legionów 2 wieżowce a co zrobiło dla miasta PO przez 8 lat rządów NIC.Tylko brali dużą kasę.Wcisła sprzedał z Nowaczykiem plac koło dawnego kina Syrena i teraz ktoś ma tam lokatę pieniędzy.Nigdy Wisła i Wróblewski bo rozwalą nietylko Elbląg ale i Polskie

 10. 10
  +37
  ~ Tylko nowi
  Niedziela, 23.07

  Foto mówi wszystko! Nigdy nie oddam juz głosu na starszych panów, panie , na te same nazwiska co latami przyrastały do stołków oraz na nikogo z PO bo nic się w tym mieście nie zmieni! W sumie dobrze bo PO Asa nie ma

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1748371124268