Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nasi czytelnicy komentują prezydenturę Witolda Wróblewskiego. "Miastem powinien rządzić pasjonat"

08.08.2022, 08:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nasi czytelnicy komentują prezydenturę Witolda Wróblewskiego. "Miastem powinien rządzić pasjonat"

Zapytaliśmy mieszańców naszego miasta, czy ich zdaniem Witold Wróblewski, który obecnie pełni urząd Prezydenta Elbląga, powinien ponownie wystartować w wyborach. Zdecydowana większość z nich miała negatywne zdanie na temat tego, w jaki sposób zarządzane jest miasto. Jak się okazało nieprzychylną opinię w tej kwestii wyrazili także internauci.

 


Sonda uliczna, którą przeprowadziliśmy na ulicach Elbląga była szeroko komentowana zarówno na łamach naszego dziennika jak i na naszym fanpage na portalu społecznościowym facebook. I to właśnie nieanonimowe komentarze zwróciły naszą uwagę.


Przypomnijmy, że zadaliśmy pytanie: „Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga?”. Oprócz krótkich odpowiedzi „nie” pojawiły się też takie, które zawierały uzasadnienie.

 

 

Miastem powinien rządzić pasjonat, promować, wprowadzać mądre rozwiązania dla promocji miasta lub chociaż wysłuchać tych co chcą to robić i nie przeszkadzać im, pozwolić na rozwój, na wiele rzeczy nie. Potrzeba ogromu pieniędzy, czasem chęci i dobra wola wystarczy

 

– stwierdziła p. Marta.
 

- Nie!!! Zrobił swoje zrobił tak, że na komunikacji miejskiej zaoszczędził zmiana Lini autobusowych i rozkładów jazdy tu trzeba człowieka, który będzie normalny i robił to ci ludzie chcą na przykład wyremontowania basenu miejskiego i zmian takie jakie były w komunikacji miejskiej, czyli zmiana z linii 21 na 7 powrotu autobusu 13 i normalnego co 20 minut kursowania zmiana Lini 22 na 31 powrotu autobusu na cmentarz Dębica Lini numer 11 i 6 oraz autobusu Lini numer 15 na Dębowa powrotu Lini 18 na Starą linię przez Grottgera Lini numer 30 na działki z al. Odrodzenia przez Konopnicką powrotu Lini numer 12 z Próchnika przez Piłsudskiego do ul. Warszawskiej przez Żuławską co 20 minut i powrotu autobusowej Lini numer 9 i 8 z Al. Odrodzenia na dworzec linia numer 9 a 8 z Al. Odrodzenia przez Nowowiejską do pętli Łódzka  - wyjaśniał p. Karol.

 


Elblążanie zwracali także uwagę na niezrealizowanie inwestycji przy ul. Spacerowej, która od lat jest tylko zapowiadana. - Basen miał być otwarty latem i nic z tych obietnic, a projekt to chyba ściągnął z google – dodał p. Piotr.

 

 

W poprzednich wyborach dostał Wróblewski wysoki kredyt zaufania od mieszkańców i zdecydowanie pokonał swojego głównego rywala Jerzego Wilka. Czy będzie tak następnym razem? Wydaje się że społeczną akceptację pan WW rozmienił na drobne, ale dużo zależy od kontrkandydatów i ich programów no i od różnych spektakularnych efektów w rodzaju pięknie odremontowanego, oddanego w okresie wyborczym basenu i otoczenia na Spacerowej. Na to drugie akurat są szanse dzięki 65 mln rządowej dotacji dla Elbląga

 

– podkreślił kolejny nasz czytelnik.


Jeden z czytelników podsumował prezydenturę Witolda Wróblewskiego w następujący sposób: „dług miasta Elbląg -300.000.000 zl, spółka zkm -20.000.000 zł, staż miejska -2.000.000 zł, koszty szorowania pomnika w tym roku.. 700.000 zł. dziękuję za sukces prezydencie. a podwyżkę dostał to powinny być efekty”

 


Pani Iwona dodała: Pan prezydent sprzedaje deweloperom po kawałku Elbląg sprzedaje działki I tam gdzie zielone jeszcze trochę i w parkach będą stały bloki na ulicy Grunwaldzkiej robi chodnik i ścieżki rowerowe a sama najdłuższa ulica Elbląga w ruinie.

 

 

Problemem jest to czy znajdzie się ktoś właściwy na jego miejsce, bo jak na razie to porażka za porażką

 

– zaznaczył p. Rafał. 

Poniżej przypominamy naszą sondę uliczną:

  

Poniżej komentarze zamieszczone na naszym profilu facebookowym

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Niemilo!
  Poniedziałek, 08.08

  Na sukces lub porażkę pracuje sztab ludzi, a konsekwencję tego zawsze skupiają się na każdym Prezydencie! Mieszkancy-wyborcy oceniają Prezydenta, a Prezydent doradców , taka polityka ! Niesamowity sukces to mieć ludzi ktorzy podnoszà prestiż instytucji w ocenie mieszkańców !

 2. 2
  +52
  ~ Grupa Szybkiego Reagowania
  Poniedziałek, 08.08

  He he he dalej frajerzy czekajcie aż będą wybory, a potem będzie za późno do Was z KWW pisze! Michałek już niech zacznie szukać pracy z doktoratem wcale może nie być łatwe bo to ,że tak czy siak nigdy Nowak to jasne dla wszystkich prawda?

 3. 3
  +21
  ~ Stańczyk Elbląski
  Poniedziałek, 08.08

  Zaraz Witia wszystko skopiuje i poleci z płaczem do swego pieska wiernego Okruszko a ten szybko naszrajbuje pozew do sądu na wszystkich piszących i na redakcję. Ot, taki jest Wielki Ptak na motorku, despota.

 4. 4
  +13
  ~ Iv7f7f
  Poniedziałek, 08.08

  Uważam, za czas oddać władze w młode ręce...czas na emeryturę..

 5. 5
  --8
  ~ nerdel
  Poniedziałek, 08.08

  Ludzie nie mają najmniejszego pojęcia jak funkcjonuje miasto Trudno jest dopasować na życzenie każdemu przystanek pod blokiem , albo jego likwidację . Jednym ścieżka dla rowerów przeszkadza , drugim jest niezbędna do życia . Jedni życzą sobie trawników inni bombardują ,że nie mają gdzie parkować samochodów . Jedni piszą o sklep pod oknami bloku żeby mógł w kapciach wylecieć po piwo , inni atakują o likwidację takich sklepów . Jedni chcą ławeczki wzdłuż chodniczków inni walczą że siadają na nich menele. Jedni piszą o nowe elewacje bloków , inni dają dzieciom na spray żeby jak psy moczem zaznaczyły na tej nowej elewacji swoje terytorium żerowania. Przykład - nowe elewacje bloków na Grunwaldzkiej. Opamiętajmy się więc i nie piszmy idiotyzmów a dbałość o miasto czas najwyższy zacząć od siebie

 6. 6
  +7
  ~ Maks
  Poniedziałek, 08.08

  Żadna wladza nie jest na zawsze! Czasem politycy wszystkich nacji o tym zapomonają i rozpręzeni sukcesem skupiają się nie na tym i nie na tych co trzeba! Mieszkańcy wybierają , oceniają , nagradzają i krytykują bo to prawa oraz niezachwiane narzędzia demokracji! Nikt tego nie ma prawa podważać! Podstawą wsxystkiego jest i być powinien szacunek wobec wyborców i ich wyborów i usłużna postawa wobec mieszkańców i ich oczekiwań! Wowczas mieszkancy odwdzieczą się tym samym! Czasy i kultura postaw, zachowań wladzy się zdecydowanie zmienily!

 7. 7
  --12
  ~ kjm
  Poniedziałek, 08.08

  Nie tam żaden pasjonat i nie ... hobbysta, czy utopista, tylko profesjonalista który posiada charyzmę, jest kreatywny i jest otwarty na wszelkie nowe rozwiązania.

 8. 8
  +19
  ~ agat
  Poniedziałek, 08.08

  Chyba żaden prezydent Elbląga nie spełnił oczekiwań każdego mieszkańca-czas na kolejnego...Żeby nie było,przecież prezydent ma swoich ludzi-doradców,nie rządzi sam,więc to porażka całego ,,sztabu"".

 9. 9
  +7
  ~ Matka
  Poniedziałek, 08.08

  Do kogo pretensje ? Kto tego schorowanego (przerost prostaty,cukrzyca typu -2,cholesterol-700mg,nadciśnienie 280/190 .obrzęki nóg,obrzęk limfatyczny całego ciała,otyłość zagrażająca życiu 3-stopień ,wątroba jak u wieloryba,trzustka ledwo,ledwo,kamienie w nerkach,itp.starcze choroby) pana wybrał - mieszkańcy Elbląga.Wystarczy pochodzić za tym panem i wiadomo 3/4 dnia na badaniach u lekarzy np.kardiologa spędza.To kiedy ma się zająć sprawami zawodowymi - nie ma czasu z tak poważnymi chorobami.

 10. 10
  +7
  ~ w....y elblązanin
  Poniedziałek, 08.08

  paszł won!!!!!!!!!!!!!!!! niemota alkoholik na wszystkie patriotyczne imprezy wysyła zastepców pewnie ma kaca?nie nadaje do rządzenia moja wnuczka mi powiedziała że Wróbel był na rozpoczeciu roku szkolnego i chuchał jej wóda!!!!!!!!!!!!!!!!myślała że sie zrzyga!!!!!!!!!!!!!!Ja na wielu spotkaniach z nim widziałem jak sie pocił i ryj wycierał a to było zima!! Moża łoic ale można być dobry prezydentem ale on jest do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.062422990799