Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Platforma werbuje polityków Lewicy? „Jeżeli będziemy sobie wzajemnie podkradać kandydatów to może być zabawnie”

22.06.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Platforma werbuje polityków Lewicy? „Jeżeli będziemy sobie wzajemnie podkradać kandydatów to może być zabawnie”
Fot. Archiwum redakcji

Przygotowania do wyborów parlamentarnych nabierają tempa. Według ogólnopolskich mediów Platforma Obywatelska podejmuje próby zwerbowania na swoje listy parlamentarzystów Lewicy. Wśród nich miała być Monika Falej, która do Sejmu dostała się w okręgu elbląskiego. Ile w tym prawdy?Jedna z ogólnopolskich gazet internetowych podała trzy nazwiska posłów Lewicy, których jakoby Platforma chce pozyskać na swoje listy. Miałoby to dotyczyć Katarzyny Kotuli, Tomasza Treli i Moniki Falej, która w 2019 r. dostała się do Sejmu z listy Lewicy w okręgu elbląskim. Przypomnijmy, że posłanka działa w partii Wiosna Roberta Biedronia.


 

 

O tym, że Platforma Obywatelska dostrzega i chyba docenia moją pracę dowiedziałam się od dziennikarza. Z jednej strony to miłe, a z drugiej strony jest to zadziwiające, że takie poglądy jak moje, czyli mocno progresywne, lewicowe, są bliskie Platformie

 

– mówiła w rozmowie z nami Monika Falej.Posłanka przyznała, że nikt z Platformy Obywatelskiej nie kontaktował się z nią w tej sprawie. - Mówiąc pół żartem, pół serio to moje ego zostało podbudowane – dodała Monika Falej. - Jednak mówiąc poważnie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Może to są jakieś rozmowy wewnętrzne, szukanie mocnych nazwisk na listę. Tak to odbieram.


Ogólnopolskie media sugerowały jakoby Monika Falej obawiała się konkurencji Władysława Mańkuta z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który sprawował mandat senatora z okręgu elbląskiego.
 

 

 

Trzeba jasno powiedzieć, że „jedynka” w Elblągu przynależy do Wiosny. Tutaj nie ma żadnych zmian. Nic takiego nie jest to dyskutowane ani w klubie, ani w partii. Jeżeli nie ja to na pewno ktoś z frakcji Wiosennej będzie „jedynką”

 

- wyjaśniała Monika Falej.Czy Władysław Mańkut znajdzie się na liście Lewicy do Sejmu? - Pan Władysław Mańkut jest rekomendowany jako kandydat na senatora i to w takiej ścisłej grupie, dla której to miejsce jest negocjowane – przyznała Monika Falej. - Nie wiem skąd taki pomysł, że miałby kandydować do Sejmu.


Czy do Moniki Falej dochodziły słuchy o rozmowach dot. zmiany list między przedstawicielami Platformy Obywatelskiej a innymi parlamentarzystami Lewicy? - Z tego co wiem Platforma rozmawia z różnymi osobami. Takie sygnały do mnie dochodzą. Ze mną nikt nie rozmawiał – zapewniała Monika Falej. 

Polityka wchodzi w fazę mocnej rywalizacji i różnych propozycji. Opozycja musi być silna i to wszystkie ugrupowania. Jeżeli będziemy sobie wzajemnie podkradać kandydatów i kandydatki to może być zabawnie. Mamy wygrać z PiS-em, a nie przegrać. Jeżeli mamy wygrać to wspólnie. Tutaj sama Platforma nie wygra z PiS-em. Rozumiem, że to jest walka o wygraną i każdy walczy o swoje, ale uważam, że powinniśmy patrzeć na wybory razem, jako cały blok opozycyjny. Nie możemy ze sobą walczyć tylko walczyć o wygraną

 

 

– podkreśliła Monika Falej.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.06

  Oczywiście, że libki z PO próbują werbować i nawet im się udaje (vide Pawliczak), a to z tej prostej przyczyny, że tzw. "lewica" okopowa puka dziś w dno od spodu w sondażach i lepiej w związku z haniebną postawą w/s wojny na wschodzie nie będzie. Wręcz przeciwnie - na dziś "lewica" straci ok. 12-14 z dotychczasowych ok. 40 mandatów i różne farbowane lewacz/ki ewakuują się na listy PO, jak to koniunkturaliści/stki nie mające nic wspólnego z lewicą, za to wiele z pazerną burżuazją. Choć moim zdaniem to jest mocno wątpliwe, czy w ogóle ta pseudo-lewica przekroczy w tych wyborach próg 5% - jeśli wystawią dotychczasowych dziadersów, co dyletancko planują zrobić, to adieu Fruziu i nie będzie lewicy w przyszłym parlamencie; #SłynneProroctwa, #PrawdaWasWyzwoli; ☠️⚡️

 2. 2
  +16
  ~ i dobrze
  Czwartek, 22.06

  i bardzo dobrze, do czego doprowadzili lewicę do 5 % poparcia! śmiech na sali ! to juz za starzy liderzy i te ich knucia !!! kombinują jak kogoś przestawić ustawić , zastawić i ominąć więc zostanie grupka dziadków i tyle!

 3. 3
  +12
  ~ Sołtys
  Czwartek, 22.06

  Senator 15 głosów. To już wiadomo lewica senatora nie będzie miała. Ile można przegrać wyborów ? Jestem z lewicy ale do senatu oddam głos nieważny bo nie będę miał na kogo zagłosować.

 4. 4
  +8
  ~ tak trzymać
  Czwartek, 22.06

  na 1 Falejowa bo kto??? nikt! a jak nie to skoro Donald zaprasza i docenia to iść i nie oglądać się! co niektórym mina zrzedła:-))) i po co były te wycieczki:-)))

 5. 5
  --7
  ~ ucho igielne
  Czwartek, 22.06

  @tak trzymać - No ale jak to, to posłanka bez żadnych osiągnięć Falej miałaby się rozdwoić, jako ta żaba ze słynnego dowcipu, i zostać prezydentką oraz posłankę w jednem? To se ne da, pane Havranek;]

 6. 6
  +9
  ~ Dzieje się
  Czwartek, 22.06

  Ale numer Wladziowi klapki z nóg pospadaly pewnie z wrazenia i niektórym pewnie też-:) jak to nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć...

 7. 7
  +7
  ~ Do ucho igielne
  Czwartek, 22.06

  Ależ strzeliło -:) i tak ma być! Utarli nosa starej nomenklaturze !

 8. 8
  +3
  ~ ucho igielne
  Czwartek, 22.06

  Ale co niby utarli, skoro to ta stara nomenklatura rozdaje wciąż karty i decyduje o obsadzie listy, myślisz coś? Ja to bym się nie zdziwiło wcale a wcale, gdyby te artykuliki były inspirowane właśnie przez takie Faleje czy Trele-morele, żeby nie tyle nawet wysondować PO, bo tam wiadomo, że Donek i mafia spuszczą ich na drzewo, czyli jakieś miejsca bez znaczenia, ale po to, żeby mieć kartę przetargową wobec swoich partyjnych dziad-bonzów, czyt. jak mnie nie weźmiecie, to sobie pójdę! Ja bym powiedziało: - A sobie idź i nie wracaj aby, bo straszno! ;]

 9. 9
  +10
  ~ Oliwa wypływa
  Czwartek, 22.06

  banda czworga Starej Lewicy trzyma kosę pod nogami pani poseł, donoszą i pomawiają, za to co zrobili w styczniu, olać ich, iść swoją drogą , a oni w polityczny niebyt, to z ich powodu 5 %

 10. 10
  +2
  ~ Dede
  Czwartek, 22.06

  Takie dałny a ktoś i tak się o nich bije :-DDDD

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1865620613098