Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

„Przekonywanie już przekonanych” czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami

22.05.2023, 22:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Przekonywanie już przekonanych” czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami
Fot. Agnieszka Klatt

Wszystkie opcje polityczne ruszyły „w Polskę” by zachęcić rodaków do zagłosowanie właśnie na nich. Dziś (22.05) do Elbląga zawitali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu, które odbyło się Bibliotece Elbląskiej, z mieszkańcami naszego miasta spotkali się senatorowie Beata Małecka-Libera, Bogdan Klich, Krzysztof Brejza, Jerzy Wcisła, poseł Maciej Lasek i przewodniczący elbląskich struktur PO Michał Missan, którzy przekonywali, że są lepszym wyborem.Odpowiedzi na jakie problemy oczekiwali uczestnicy spotkania? Jedna z elblążanek przedstawiła trudną sytuację w jakiej się znalazła jako osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym. - Walczę z ZUS-em cztery lata. Mąż jest bez renty. (…) Żyję na kredyt. Mam 2458 zł. Z tego muszę przeżyć, muszę zapłacić za leki męża, a dochodzą mi coraz większe koszty – mówiła elblążanka. - Powinnam zarabiać tyle, co pielęgniarka, bo jestem cały czas z mężem. Całą dobę. Nikt mi nie pomagaDo przedstawionej sytuacji odniosła się senator Beata Małecka-Libera.

- Cóż można pani powiedzieć? Tak, ma pani rację. Rzeczywiście jest to wyzwanie, które bierzemy na tak zwaną klatę – mówiła senator. - Indywidualnie nie jestem w stanie odnieść się do tego, co pani mówi, bo nie znam całej historii, dokumentów. Proszę się zwrócić do... nie wiem... osób, które mogą tutaj wejrzeć w te dokumenty i zorientować się... pan senator (Jerzy Wcisła – red.) jest chętny. Proszę trafić do pana senatora (…) Co do opieki dla osób z niepełnosprawnościami (…) to mamy przygotowany program. Wiemy, że dla tych ludzi należy robić wszystko, by poczuli, że państwo jest dla nich opiekuńcze. Rozpatrywane są różnego rodzaju wersje różnych ustaw (…) To jest w naszej agendzie. Mamy to na uwadze – zapewniała senator Beata Małecka-Libera.


Jedno z pytań dotyczyło tematu rozwoju kolei i infrastruktury kolejowej Elbląga. - Co Platforma Obywatelska ma w swoim programie, żeby poprawić sytuacje kolei dla takich miast jak Elbląg? - zapytał elblążanin.

W tej kwestii wypowiedział się poseł Maciej Lasek.
 

Jeżeli nasz port powstanie, to towar, który będzie tu przeładowywany trzeba będzie wywieźć. To znaczy, że tą kolej, która jest, trzeba będzie rozbudować. To jest problem. (…) Trasa szybka, która ma uzasadnienie ekonomiczne to wykończenie centralnej magistrali kolejowej do Gdańska, żeby można było tamtędy szybko wywozić towary. Od tego niewiele brakuje, żeby zrobić dobry dostęp, żeby połączyć port w Elblągu dla poprawy transportu towaru. Taki jest nasz pomysł

 

– mówił.


Zdarzały się z sali głosy niezadowolenia. „Dlaczego mówi pan takie bzdury?” – dobiegł głos po jednej z wypowiedzi. Niestety nikt nie próbował dociec co ową bzdurą było w mniemaniu słuchającego. Padła riposta „Tu nikt bzdur nie mówi” i nastąpiła zmiana tematu.

Komitet Obrony Demokracji skorzystał z możliwości promowania akcji „Obywatelska Kontrola Wyborów”. - To największy projekt KOD, który prowadzimy od 2018 r. Jest to projekt, którego celem jest monitorowanie prawidłowego przebiegu głosowania podczas wyborów. Zachęcam do pracy obserwatorów, która polega na kontroli procesu głosowania i liczenia głosów w lokalach wyborczy – mówił przedstawiciel elbląskiego KOD-u.


Spotkanie z elblążanami trwało prawie dwie i pół godziny. Czy prowadzący je przekonali nieprzekonanych do swojej opcji? To się okaże w dniu wyborów.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Galeria / Przekonywanie już przekonanych; czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami ( zdjęć 52 )
Dodano: 2023-05-22 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Sukces mimo faktów
  Poniedziałek, 22.05

  Trzeba przuzbać ze tłumnie-;) miejsc raczej nie zabraklo zwlaszcza dla członków-:) a czemu to Donaldzik Was i Nas nie zaszczycił? Elbląg przeciez na ustach Polski? Czyżby nie chcial brać udzialu w niewygodnych pytaniach o porcie?? I angazować się w rozgrywki polityczne Elblazkowa? Przyslal jakis podrzędnych polityków! Jutro będziemy czytać o sukcesie-:)))) jak z ankietą !

 2. 2
  +27
  ~ Sama młodzież
  Poniedziałek, 22.05

  Czy z tą obecną na zdjeciach mlodziezą rozmawiala mlodzież o przyszłości? To gratulacje!

 3. 3
  +23
  ~ kłiczi
  Poniedziałek, 22.05

  widać młodość zarówno na scenie jak i trybunach

 4. 4
  +16
  ~ Wielki Nieobecny
  Poniedziałek, 22.05

  Dziwne ze stoczyli tu i toczą walkę o port i namaszczeniem tej walki powinna być wizyta Tuska ! Byloby to prestiżowo dla Opętanych i zaciętych w walce z pisem! A Donek pojechal sobie do innej pipidowki! Widocznie nie jest przekonany co do działań.....-:) i przerazila go perspektywa małej frekwencji! Moze niska frekwencja udzialu w ankiecie wzbudzila jego zwątpienie ?????

 5. 5
  +16
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 23.05

  "Na złość mamie odmrożę sobie uszy". Taka logika kieruje tymi ludźmi, wiec blokują nam rozwój portu i pogłębienie toru przez jakieś durne gierki. Najpierw latali do Brukseli, żeby zatrzymać przekop, teraz gdy im się nie udało to próbują zablokować port. O co tu chodzi? Niestety część Elblążan daje się naiwnie tym ludziom nabrać, byle tylko wbić kij w szprychy temu "złemu PiS-owi". Co tam los miasta, ważne, żeby być wiernie anty-PiS. Rano włączają TOKFM, TVN czy inną Gazetę Wyborczą, żeby wiedzieć co tego dni maja myśleć, bo może akurat narracja PO się zmieniła :) Żeby było jasne - mam gdzieś PiS, ale jak rząd coś daje miastu to się korzysta, a nie pali głupa.

 6. 6
  +11
  ~ Fd
  Wtorek, 23.05

  Z mocherami się przeprosili

 7. 7
  +21
  ~ Czas minął
  Wtorek, 23.05

  Obraz smutny i tragiczny i miasta i tych spotkań! Ludzie idzcie na emerytury i zostawcie miasto ludziom nowym i młodym, Wy juz tu nic oprócz pierdzenia w stołek nie jesteście w stanie zmienić! Byly wasz czas i byly mozliwosci ale efekt żaden! Przestańcie na siłę włazić do władzy bo was czas minął, taka kolej rzeczy ....

 8. 8
  +20
  ~ Z przyzwoleniem ....
  Wtorek, 23.05

  Czy nie czujecie czy udajecie, ze niechęć PO raz 1 jest do Was większa niz do pisu???znowu na to zapracowaliście oraz wasi z nadania! Za duzo chamstwa, knucia, zlosliwości, dyskryminacji i to z Waszym przyzwoleniem! Więc czego oczekujecie??? Ze ludzie będą Wam przychylni? Juz nie będą! Ludzie rozliczą kazdego z osobna za chamskie metody , dyskryminacje i to wszystko co bylo i jest zle! Takie czasy i trzeba się z tym liczyć

 9. 9
  +9
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 23.05

  Żałosne!

 10. 10
  +5
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 23.05

  Jak widać na fotkach sama młodzież się garnie do tych krasomówców z PO gdzie 95% swoją dzieciństwo pamięta z głębokiego PRLu? Czyżby młodsze pokolenie jednak zdecydowanie głosuje na PIS? No cóż widzę, że przyszłe wybory już POzamiatane....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.243903875351