Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mając na uwadze dobro naszych czytelników pomożemy w każdej zgłoszonej ważnej sprawie!

04.01.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mając na uwadze dobro naszych czytelników pomożemy w każdej zgłoszonej ważnej sprawie!
Opisując historie dotyczące kilkumiesięcznego braku gazu w trzech budynkach zarządzanych przez Zarząd Budynków Komunalnych nie spodziewaliśmy się, że pod artykułami pojawią się liczne komentarze informujące o innych problemach elblążan związanych z ZBK. Mając na uwadze dobro naszych czytelników chcemy zająć się każdą z tych spraw!
 
 
Kilka tygodni temu opisaliśmy problem, z jakim borykają się mieszkańcy budynku przy ul. Dolnej. - Ogrzewanie mamy na gaz, wodę i kuchenkę, więc wszystko mamy na gaz. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni. Nie wiemy, co dalej zrobić, żeby w końcu ZBK coś zaczęło robić – informowali nas mieszkańcy budynku przy ul. Dolnej.
 
 
Mieszkańcy przyznali, że gazu nie mają od 9 sierpnia. - Do tej pory Zarząd Budynków Komunalnych nie naprawia usterki, bo niby nikt nie chce się podjąć naprawy – zaznaczali mieszkańcy. - Ogrzewanie mamy na gaz, wodę i kuchenkę, więc wszystko mamy na gaz. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni. Nie wiemy, co dalej zrobić, żeby w końcu ZBK coś zaczęło robić.
 
Zwróciliśmy się do ZBK z pytaniami, a gdy tylko otrzymaliśmy odpowiedzi całą sytuację opisaliśmy w materiale: Ul. Dolna: „Od 9 sierpnia nie mamy gazu. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni”.

 
Kolejne zgłoszenie w tej samej sprawie przyszło od mieszkańców budynku przy Obrońców Pokoju (Mieszkańcy budynku przy Obrońców Pokoju nie mają gazu od 1 września! Co w tej sprawie robi ZBK?) i Malborskiej (Budynek przy Malborskiej od 3 miesiący nie ma gazu. Co na to ZBK?).
 
W komentarzach pod tymi artykułami zaczęły pojawiać się informację dotyczące kolejnych problemów z jakimi borykają się mieszkańcy innych nieruchomości zarządzanych przez ZBK.
 
 
(oryginalna pisownia) - Tam niema z kim rozmawiać. U nas na podwórku błoto . Kiedyś była trawa a samochody wszystko rozjeżdżały. Nikt się tym nie przejmuje. Mówiłam w adeemie ale tam nic nie chcą zrobić – stwierdziła osoba podpisująca się nickiem „Czerniakowska się kłania”
 
(oryginalna pisownia) - Kiedyś to były czasy jak mieli warsztaty na Malborskiej. Człowiek przyszedł porozmawiał. Podanie napisali i wszystko załatwili . A teraz wszystko procedury. Papiery trzeba robić. A i tak nic nie robią – stwierdził pan Mieczysław.
 
(oryginalna pisownia) - Zgłosiłam remont pieca. Mieli zrobić w sierpniu. Przyszli w czerwcu , grzeczni panowie. 4 dni wszystko zrobili. Okien nie wymienili bo nie ma pieniędzy, ale piec grzeje. Dobre i to – czytamy w kolejnym komentarzu.
 
(oryginalna pisownia) - Oni pracują jak ślimaki. Wolno jak działają to jak mięczak niby idzie ale tego nie widać. W ZBK niby działają, opowiadają a od 10 lat dalej błoto na podwórku – informuje osoba o nicku „Tupiec”.
 
 
Obawiamy się, że sytuacje z wielomiesięcznym brakiem gazu to może być wierzchołek góry problemów, jakie elblążanie mają z ZBK. Postanowiliśmy to sprawdzić! Zachęcamy do zgłaszania do nas swoich problemów. Spróbujemy Wam pomóc.
 
 
Na zgłoszenia czekamy pod adresem redakcja@info.elblag.pl


Prosimy w tytule napisać "Problem", a w treści e-maila opisać czego dotyczy i wskazać miejsce. Jeśli to możliwe prosimy dodać również zdjęcia ukazujące opisany problem.
 
 
Będziemy interweniować w każdej ważnej, zgłoszonej przez Was sprawie!
 
 
Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 22

%90.9 %9.1


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +91
  ~ Żarty
  Środa, 01.12

  Wszyscy widzą co się wyprawia i ZBK nie tykalne. Pisać można tylko kto umie czytać te pisma.

 2. 2
  +21
  ~ psl i po
  Środa, 01.12

  Szanowny kliencie. Dziękujemy za zwróconą uwagę. informujemy, że zrobimy wszystko aby polepszyć jakość naszych usług. Prosimy o dalsze spostrzeżenia i uwagi. Znacie to? Komuna i książka zażaleń w delikatesach.

 3. 3
  +17
  ~ zenon
  Środa, 01.12

  Co się dzieje w budynku ZBK przy ulicy Czerniakowskiej 27 . Totalna dewastacja widoczna już z ulicy . Dwa mieszkania stoją puste z wybitymi oknami . To po prostu trzeba zobaczyć

 4. 4
  +29
  ~ Ja Ignacy
  Środa, 01.12

  Zadziwiające ; puste mieszkania komunalne , mimo tylu oczekujących na jakikolwiek lokal ! .Powiem tylko o ul. Sadowej . Wiem o trzech mieszkaniach , które po śmierci lokatorów stoją opustoszałe od 2 lat .... Zaznaczam , to są mieszkania komunalne , nie wykupione !!

 5. 5
  +39
  ~ Don
  Środa, 01.12

  Taka jest polityka miasta. Planują wybudowanac na wiejskiej nowe mieszkania a te obecne doprowadzić do ruiny i grunty sprzedać deweloperce. Lata pseudo zarządzania, brak odpowiedzialności lokatorów za spowodowane zniszczenia, mają samochody pod domem a nie płaca za czynsz lub nie wynajma kupią mieszkania. Historia powtórzy się również w nowym miejscu taka jest mentalność patologii którą trzeba oddzielić od normalnych naprawdę potrzebujących. Zbk jest potrzebne tylko dla etatów dla rodziny

 6. 6
  +41
  ~ Jez
  Czwartek, 02.12

  Zbk to najgorsze dziadostwo czynsze najdroższe w Elblągu A te panie na jasminowej to pracują za karę zero pomocy

 7. 7
  +23
  ~ Gosza
  Piątek, 03.12

  Witam. Hotelowiec przy Jaszczurczego - stan techniczny woła o pomstę do nieba, awarie ciepłowniczo-kanalizacyjne, w piwnicy żarówki we własnym zakresie trzeba wymieniać, bo ZBK nie stać. A na świeżo właśnie gdzieś na 3 piętrze toaleta wybija, zalewa na parterze, a na ekipę czekamy już ponad godzinę - a mieli być 15 minut po zgłoszeniu. Horror.

 8. 8
  +10
  ~ jjm
  Piątek, 03.12

  Z tego wynika że nie ma współpracy nawet na linii poziomej, nikt nic nie wie i za co odpowiada, czy w ogóle są jakiekolwiek spotkania w ramach działalności zakładu? Czyżby tylko znali się na wyburzaniu?

 9. 9
  +4
  ~ Pierwszy i ostani
  Sobota, 04.12

  Ja tu poruszę jeszcze kwestie pewnego gościa z jaszczurczego Marka N. Który obłożył się rejonem kasty bogatych, a na plebs ma w....e, pamiętaj chłopcu malinowy, że uderzę w każdą instytucje aby ciebie posadzić za te machloje z kominiarzami, dopisywanie komuś metrów za zużycie wody będziesz jeszcze......

 10. 10
  +3
  ~ Pppll
  Niedziela, 05.12

  Mk ul kosciuszki. SĄ NAJLEPSI... W TYCH SPRAWACH... WYMIANA INSTALACJI GAZOWEJ PO POL ROKU... BO TACY ZAPRACOWANI... DO TEJ PORY JAKOŚ.. NIE BYŁO PROBLEMÓW PRZEGLĄDY BEZ USTEREK UWAGA PATRZCIE NA WSZYSTKO .. CO ONI ROBIĄ... PRZEZ MIKROSKOP... TRAKTUJĄ PETENTÓW JAK SMIECI...NIE ZNAKA PRZEPISÓW... A JAK ODPISZĄ TO JAKIE BZDURY.. ZE KREW ZALEWA..EKSPERTEM..W ODPISYWANIU PO TERMINIE.. ZGODNIE JEST DYREKTOR..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1868059635162