Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Plac zabaw zniknie z ul. Wapiennej. "To jedyny plac zabaw na Starym Mieście"

20.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Plac zabaw zniknie z ul. Wapiennej. "To jedyny plac zabaw na Starym Mieście"
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Przy ul. Wapiennej znajduje się jedyny plac zabaw na Starym Mieście. Właśnie w tym miejscu ma powstać kamienica. Co stanie się z placem zabaw?


Radny Marek Osik zwrócił uwagę na stan techniczny urządzeń tworzących plac zabaw przy ul. Wapiennej. - Zły stan techniczny urządzeń rekreacyjnych na placu zabaw przy ul. Wapiennej ma wpływ na bezpieczeństwo korzystających z placu dzieci - stwierdził.

 

Ten plac jest jedynym tego typu miejscem użytkowanym na terenie Starego Miasta. Czy istnieje możliwość zaplanowania i przeprowadzenia remontu urządzeń na tym placu w okresie wiosennym oraz rozbudowy?

- pytał radny KWW Witolda Wróblewskiego Marek Osik.


Administratorem tego terenu jest Zarząd Budynków Komunalnych.- ZBK podejmował szereg działań w zakresie bieżącej naprawy oraz konserwacji urządzeń zabawowych - zapewnił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - W okresie wiosennym ZBK ponownie przeprowadzi przegląd wszystkich urządzęń zabawowych oraz dokona ewentualnej ich naprawy.

 

Miasto rozważa możliwość przeniesienia placu zabaw w inne miejsce z uwagi na plany inwestycyjne wobec działki

- przyznał Janusz Nowak.
 

Nie wiadomo, gdzie plac zabaw zostanie przeniesiony. Za jaką nową lokalizacją byliby nasi czytelnicy?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Niszczejący, zaniedbany plac zabaw przy ul. Wapiennej ( zdjęć 32 )
Dodano: 2021-03-20 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Wiolka
  Sobota, 20.03

  Wreszcie bo od lat to miejsce zbierania się młodzieży. Jeden wielki syf, butelki, prezerwatywy, pety i darcie mordy całymi i wieczorami i kocami.... A i tak dzieci tam z tego placu nie korzystały bo szkła potłuczone.... Jeden wielki syf... Może teraz będzie spokój i porzadek

 2. 2
  --7
  ~ obywatel
  Sobota, 20.03

  i oki znów budynek ,sąd czy bank a może biedra

 3. 3
  +7
  ~ zofia
  Sobota, 20.03

  Myslę ,że odpowiedniejsze miejsce na bezalkoholowy plac zabaw dla dzieci , a nie młodzieży i dorosłych bylby z boku placu katedralnego .A skoro tak pieknie nam się Starówka zabudowuje ,to myslę ,że władze nie powinny zapominać o dawnym budynku Zeglugi, obecnie bar Tortuga i jego otoczeniu aż do ściany hali dawnego Zamechu . To świetne miejsce na budowę kilku kamienniczek nad samą rzeką , jak przed 1945 rokiem

 4. 4
  --2
  ~ koliński nierób
  Sobota, 20.03

  zrobią na MODRZEWINIE super dojazd, dzieci będą miały bardzo blisko !!!

 5. 5
  --1
  ~ Gabi
  Sobota, 20.03

  Dawno mialam napisac do Info w sprawie placu zabaw na starowce. Przyjezdzaja do mnie wnuki chcialaybym isc na plac zabaw, ale na starowce nie ma takiego placu. Smutne, bo wiele rodzin z malymi dziecmi nie ma opcji spedzenia czasu w swoim miejscu zamieszkania, chociaz teren bez problemu znalazlby sie. Nasi wlodarze zapomnieli o tak prozaicznej sprawie,badz co badz duzym osiedlu. W zeszlym roku turystka z malymi dziecmi zapytala mnie na starowce,gdzie moze spedzic czas z dziecmi? Zdebialam, bo faktycznie nie moglam jej pomoc. Zenujace i bylo mi wstyd za wladze miasta. Nie skieruje ich do restauracji,ktorych jest zatrzesienie,bo nie chodzilo o jedzenie. Drugi przyklad: znany aktor zapytal nas na starowce ,gdzie moze zjesc jakies regionalne potrawy. Moze ktos z czytelnikow wie,bo ja nie. Wies.

 6. 6
  +6
  ~ widz
  Niedziela, 21.03

  na tym placu najpopularniejszą zabawa jest gra w kapsle

 7. 7
  +4
  ~ Gall Anonim
  Niedziela, 21.03

  Już dawno powinien być zaplanowany i zrobiony jakiś plac zabaw w "centrum kulturowym miasta" ale niee... Lepiej żeby ludzie jeździli do innych miast (np. do Pasłęka), tam spędzali czas i zostawiali pieniądze na lody i inne atrakcje.... Niech ten Elbląg dalej będzie miastem emerytów i rencistów, w którym nic ciekawego się nie dzieje poza powstawaniem kolejnych kamienic, które będą zapewne świecić pustkami.... Żenada.....

 8. 8
  +5
  ~ Gall Anonim
  Niedziela, 21.03

  Natomiast zdjęcia są dowodem na to, że służby porządkowe dają ciała... Lepiej pilnować bulwaru i pomijać takie miejsca. Plac zabaw przede wszystkim powinien być pod kontrolą patroli policyjnych, czy straży miejskiej... Poza tym wg mnie powinno być wyznaczone miejsce na Starym Mieście gdzie można kulturalnie usiąść i wypić bursztynowy napój z pobliskiego browaru w normalnej cenie jak ze sklepu.... Dodatkowo, wracając do zdjęć... Autor chyba próbował na siłę pokazać że trzeba przenieść ten plac na rzecz kolejnego budynku... Wg mnie trzeba o to po prostu lepiej zadba i zorganizować. Jeden plac i to TAKI na Starym Mieście to jest porażka na całej linii.... Ale nie powód do jego usuwania....

 9. 9
  +3
  ~ Trusowianin
  Niedziela, 21.03

  To już nie jest teren Starego Miasta,to Podzamcze,proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.

 10. 10
  +7
  ~ Gall Anonim
  Niedziela, 21.03

  Przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd... Prostuję - to wstyd i żenada żeby na Starym Mieście nie było żadnego placu zabaw.... Zamiast zachęcać turystów wszechstronnością atrakcji to ich jeszcze odstraszamy, a mieszkańcy sami wolą pojechać do innych, sąsiednich - niekoniecznie większych miejscowości spędzać czas.... Po prostu żal....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.255117893219