Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ul. Ogrodowa: Jezdnia się zapadła, bo przypadkowo przewiercono rurociąg. To było 6 lat temu

25.08.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ul. Ogrodowa: Jezdnia się zapadła, bo przypadkowo przewiercono rurociąg. To było 6 lat temu
Fot. Adrian Sajko

Od lat na tej jezdni, po każdym deszczu tworzyła się ogromna kałuża. Kilka tygodni temu pojawili się tu robotnicy, wykopali dziurę i ogrodzili ją barierkami. Od tego czasu nic tu się nie dzieje. Czy ktoś wreszcie się tym zajmie - pyta mieszkanka ul. Ogrodowej. 

 

Na problem mieszkańców ul. Ogrodowej uwagę zwróciła Czytelniczka info.elblag. Kobieta podkreśla, że od kilku lat czekają oni na naprawę zapadniętej jezdni.

 

W tym miejscu, czyli tuż przy wjeździe na drogę wewnętrzną, w zapadniętej jezdni non stop powstawała kałuża. Kilka tygodni wydawało się, że wreszcie zajęto tym problemem. Jednak jak szybko okazało się, że zamiast kałuży mamy teraz dziurę ogrodzoną barierkami, teraz już nie pokona jej ani samochód, ani pieszy. Co więcej w tym miejscu nic się nie dzieje. Nie widać, żeby ktoś coś robił. Chciałabym wiedzieć, czy te prace zostaną dokończone w jakimś rozsądnym czasie

 

- pytanie w tej sprawie mieszkanka ul. Ogrodowej skierowała do redakcji w ubiegłym tygodniu. 

 

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które rozpoczęło prace przy ul. Ogrodowej, przekonuje, że jego już się skończyła. 

 

W porozumieniu z ZBK i Departamentem Zarząd Dróg odkopaliśmy miejsce zapadnięcia, to pozwoliło ustalić, że przyczyną zapadnięcia jest zniszczony, przewiercony rurociąg. Do zniszczenia przewodu podziemnego doszło w czasie budowy instalacji energetycznej lub telekomunikacyjnej (w rurociągu znajdują się przepusty kablowe). Obecnie miejsce awarii obstawione jest słupkami należącymi do EPGK. 

 

- infomruje Piotr Plewka, kierownik Zakładu Eksploatacji Sieci EPWiK.

 

O odpowiedź na pytanie elblążanki poprosiliśmy więc Urząd Miejski w Elblągu. We wtorek, 24 sierpnia, otrzymaliśmy odpowiedź. Jak się okazuje, tego samego dnia rozpoczęto naprawę dziurawego rurociągu. To oznacza, że niebawem problem mieszkańców ul. Ogrodowej powinien zostać rozwiązany.

 

Wykop kontrolny przeprowadzony przez EPWiK ujawnił uszkodzenie kanalizacji deszczowej, co spowodowało zapadnięcie się nawierzchni zjazdu przy ul. Ogrodowej 23. Przyczynił się temu wykonany w 2015 roku przewiert rury telekomunikacyjnej realizowany przez firmę SPRINT S.A na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem przedmiotowej sieci, został wezwany do niezwłocznego zabezpieczenia terenu oraz naprawy uszkodzonych elementów infrastruktury technicznej, oraz odtworzenia zapadniętej jezdni i chodnika. Prace naprawcze zostały podjęte 14 sierpnia, jednak przy naprawie okazało się, że zakres uszkodzeń jest bardziej rozległy i w dniu 24 sierpnia podjęto kolejne działania naprawcze, mające zakończyć całkowicie naprawę uszkodzonych elementów infrastruktury technicznej. Wykonawca zobowiązał się, że w tym tygodniu zostanie odtworzona nawierzchnia zjazdu i chodnika

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Mieszkaniec Polnej
  Środa, 25.08

  Stan ulicy Ogrodowej i Polnej woła o pomste! odkad ludzie starszej daty tam mieszkaja nie pamietaja zeby ktos cokolwiek robil z tymi drogami.

 2. 2
  +3
  ~ Xyz
  Środa, 25.08

  Ogrodowa to kataklizm. Dziura na dziurze w centrum elblaga... Nie ma gdzie parkować, nie da sie normalnie przejechać, a nawet przejść przez ciagle ulewającą sie wodę i rozkopane chodniki

 3. 3
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 26.08

  Szkoda tylko, że wykop ten był zrobiony i nic się tam nie działo co najmniej od drugiej połowy czerwca. Zrobili ***zielnik i do wczoraj stało to nieruszane. Tak działa wszystko w tym mieście. Tak samo jak wysłałem ze 3 miesiące temu zapytanie od UM kiedy zostanie dokończona inwestycja przy Lidlu na Kochanowskiego, to do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi. Chodzi o fragment parkingu przy rondzie z Żeromskiego, Może redakcja zainteresuje się tym tematem?

 4. 4
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 26.08

  Szkoda tylko, że wykop ten był zrobiony i nic się tam nie działo co najmniej od drugiej połowy czerwca. Zrobili ***zielnik i do wczoraj stało to nieruszane. Tak działa wszystko w tym mieście. Tak samo jak wysłałem ze 3 miesiące temu zapytanie od UM kiedy zostanie dokończona inwestycja przy Lidlu na Kochanowskiego, to do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi. Chodzi o fragment parkingu przy rondzie z Żeromskiego, Może redakcja zainteresuje się tym tematem?

 5. 5
  +3
  ~ kkk
  Czwartek, 26.08

  I co na to pan prezydent, jakie konsekwencje poniosą szefowie z EPEWiK, ZBK i Zarządu Dróg? 6 lat szukali i wreszcie znaleźli ... śmiać się czy płakać?

 6. 6
  +1
  ~ Lokalny
  Czwartek, 26.08

  Wniosek w temacie remontu ulicy Ogrodowej wykonanie zatoczek parkingowych , naprawa ulicy i nowych chodnik jest wniosek w Budżecie Obywatelskim a głosowanie do 28.08 więc ZAPRASZAM GŁOSUJCIE to wniosek ogólnomiejski wiec każdy mieszkaniec może zagłosować . Nalezy w tym miejscu dodać że ulicą Ogrodową jeżdzi wiele osób skracając Sobie drogę do ul Grunwaldzkiej gdzie bardzo długo stoi się na światłach , wiec natężenie ulicy jest duże . Głosujcie do 29.08.2021

 7. 7
  0
  ~ taka prawda
  Piątek, 27.08

  jaki Wróblewski gospodarz takie i miasto, powinien już dawno wylecieć ze stołka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1558878421783