Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ul. Dolna: „Od 9 sierpnia nie mamy gazu. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni”

25.10.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ul. Dolna: „Od 9 sierpnia nie mamy gazu. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni”
Mieszkańcy budynku przy ul. Dolnej, nieruchomości zarządzanej przez ZBK, od 9 sierpnia nie mają gazu. - Ogrzewanie mamy na gaz, wodę i kuchenkę, więc wszystko mamy na gaz. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni. Nie wiemy, co dalej zrobić, żeby w końcu ZBK coś zaczęło robić - informują.
 
 
Mamy usterkę pionu i gazownia odcięła nam gaz 9 sierpnia. Do tej pory Zarząd Budynków Komunalnych nie naprawia usterki, bo niby nikt nie chce się podjąć naprawy. Ogrzewanie mamy na gaz, wodę i kuchenkę, więc wszystko mamy na gaz. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni. Nie wiemy, co dalej zrobić, żeby w końcu ZBK coś zaczęło robić
 
– apelują elblążanie.
 
Czy to prawda, że usterka pionu była powodem, dla którego gazownia odcięła gaz i od 9 sierpnia usterka nie została naprawiona przez ZBK? - W wyniku przeprowadzonej obowiązkowej corocznej kontroli instalacji gazowej w budynku przy ul. Dolnej 13-14-15-16-17 ujawniono liczne nieszczelności w klatce nr 15 skutkujące ulatnianiem się gazu w częściach wspólnych (klatka schodowa, piwnica) oraz w lokalach mieszkalnych – wyjaśnia  ZBK.
 
 
W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców dokonano zamknięcia dopływu gazu dla klatki nr 15 przy ul. Dolnej. W związku z powyższym służby techniczne ZBK przeprowadziły dodatkową ocenę stanu technicznego instalacji. Stwierdzono, że stan techniczny uniemożliwia jej doraźną naprawę i zachodzi konieczność budowy nowej instalacji
 
– informuje ZBK.
 
W takiej sytuacji, jak informuje ZBK, przepisy wymuszają na właścicielu budynku obowiązek sporządzenia dokumentacji technicznej przez uprawnionego projektanta, uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych na podstawie których można wybudować nową instalację gazową.
 
 
Informujemy, że przeprowadziliśmy procedurę przetargową na podstawie której zawarto umowę z firmą na wykonanie projektu technicznego dla nowej instalacji gazowej. Umowny termin wykonania projektu jest wyznaczony na dzień 27.10.2021 r. Będąc w stałym kontakcie z projektantem mamy jego zapewnienie, że termin ten zostanie maksymalnie skrócony i dokumentacja zostanie nam przekazana ok. 22 października br.
 
 
- zapewnia ZBK.
 
Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie przez ZBK przetargu na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje nową instalację w klatce nr 15. - Termin zakończania całego cyklu inwestycyjnego, który umożliwi korzystanie z gazu przez mieszkańców przewidziany jest na 15 listopada - – zapewnia ZBK. - Wszyscy najemcy, którzy wykorzystują gaz do ogrzewania lokali czy przygotowywania posiłków otrzymali stosowne bonifikaty w opłacie czynszowej.
 
- Ponadto mieszkańcom, którzy posiadali ogrzewanie gazowe ZBK zaproponował udostępnienie źródeł grzewczych (grzejników elektrycznych). Jednakże najemcy nie skorzystali z tej propozycji zapewniając służby techniczne, że posiadają własne urządzenia – poinformowało ZBK.
 
Pytania do Zarządu Budynków Komunalnych wysłalismy drogą mailową. Odpowiedź, na zadane pytania zawierała podpis ZBK.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 25.10

  Instalacje gazowe i ich stan techniczny to w ZBK tragedia. Zresztą to standard w budynkach starych. Wieloletnie zaniedbania.

 2. 2
  +2
  ~ Darek
  Poniedziałek, 25.10

  ZBK musi zachować procedury. Przetarg na dokumentacje, przetarg na budowę instalacji to niestety musi potrwać. Ale współczuję mieszkańcom, nie są niczemu winni

 3. 3
  +9
  ~ Pulpil
  Poniedziałek, 25.10

  W Elblągu wyłączonych jest chyba z 30 budynków. Gazownia jest załamana stanem instalacji gazowniczej w starych budynkach. Ale może ktoś za to odpowiada? Bo nie zepsuły się wczoraj. Zreszta stan techniczny budynków ZBK osobny temat.

 4. 4
  +3
  ~ Plqrnik
  Poniedziałek, 25.10

  A jak finanse budynku?

 5. 5
  +4
  ~ ADM
  Poniedziałek, 25.10

  Współczuję mieszkańcom, współczuję ZBK . Instalacja gazowa skoro musi zostać wymieniona to trzeba wykonać projekt, potem procedury pozwolenia na budowę. Nikt nie zrobi tego na tzw wariata

 6. 6
  +1
  ~ tragarz złych myśli
  Poniedziałek, 25.10

  Wszyscy zasłaniają się procedurami i postępowaniami. Z uwagi na ważność tematu powinno się realizować jak najszybciej przez zbędnej zwłoki, ale urzędnicze procedury wszystko wydłużają. Projekty, a kto widział projekty przy instalacjach gazowych?!

 7. 7
  +5
  ~ Lokatorka
  Poniedziałek, 25.10

  Przecież instalacja gazowa nie popsuła się w jeden dzień. Kto dopuścił do takiej degradacji? Z Gazem nie ma żartów

 8. 8
  +2
  ~ Dolna pyta
  Poniedziałek, 25.10

  Czy ktoś może odpowiedzieć na proste pytanie. Czy instalacja w poprzednich latach była sprawna i nagle się popsuła w tym roku?

 9. 9
  +2
  ~ Andrey
  Poniedziałek, 25.10

  ZBK powinien co roku robić przeglądy i wszystkie usterki usuwać na bieżąco. Tak mówią przepisy. Jeżeli nie było przeglądów to taki jest stan rzeczy. ALe to dotyczy wielu spraw. Szkoda gadać.

 10. 10
  +3
  ~ Barbarasz
  Poniedziałek, 25.10

  U budynku mojego brata zarządca wymieniał instalację w całym budynku bez projektu? Jak to z tym jest? Potrzebne są czy nie w końcu? Jakiś projektant odpowie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0812029838562