Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Budynek przy Malborskiej od 3 miesiący nie ma gazu. Co na to ZBK?

27.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Budynek przy Malborskiej od 3 miesiący nie ma gazu. Co na to ZBK?
- Widziałem, że interweniujecie, gdy są problemy, dlatego chciałem poinformować, że mieszkańcy budynku przy ul. Malborskiej 59 i 81 od września nie mają gazu. Czy możecie dowiedzieć się ile to jeszcze potrwa? - zapytał naszą redakcję czytelnik. Z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do Zarządu Budynków Komunalnych.
 
 
Dlaczego od września w budynku przy Malborskiej nie ma gazu? - W minionych latach w budynkach przeprowadzane były tylko doraźne naprawy instalacji gazowej, które wskazywane były do realizacji przy obowiązkowych corocznych przeglądach – wyjaśnia ZBK.
 
 
W roku 2021 po wykonanych przeglądach technicznych instalacji gazowych (Malborskiej 59 i 81 – 7.09.2021 r.) zalecono natychmiastowe wyłączenie dostawy gazu z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. Po analizie uznano, że remont instalacji we wskazanym zakresie jest nieopłacalny
 
- stwierdził ZBK.
 
 
Co jest powodem takiego stanu rzeczy?
 
 
- Ze względu na bardzo zły stan techniczny urządzeń i występujące liczne wycieki gazu wymagane są pilne remonty całych instalacji gazowych – informuje ZBK. - Wskazano, iż instalacje wymagają optymalizacji zastosowanych średnic oraz zachowania odległości od przegrody.
 
 
- W wielu miejscach występuje brak możliwości oceny nieszczelności połączenia, co bezpośrednio wpływa na zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców.
Otynkowane piony instalacyjne znajdujące się w częściach mieszkalnych utrudniają właściwą ocenę stanu technicznego instalacji gazowej, a to stwarza niebezpieczeństwo dla dalszego użytkowania instalacji. Zasadnym było wyniesienie pionów do części wspólnych wraz z układami pomiarowymi. Zastosowane elementy instalacji są niewłaściwym materiałem dla tego typu układów.
Zły stan techniczny infrastruktury gazowej uniemożliwia jej doraźną naprawę i ze względu na bezpieczeństwo lokatorów wymagana jest konieczność budowy nowych układów gazowych – zaznaczył ZBK.
 
 
Kiedy gaz zostanie przywrócony?
 
 
- W zaistniałej sytuacji przepisy wymuszają na właścicielu budynku obowiązek sporządzenia dokumentacji technicznych przez uprawnionego projektanta oraz uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych na podstawie których można wybudować nowe instalację gazowe – podaje ZBK.
 
 
Ocena stanu technicznego instalacji w budynkach Malborska 59 i 81 pozwoliła na wykonanie remontu w zakresie częściowej naprawy instalacji gazowej. Prace w budynku Malborska 81 zostały już zakończone, firma wykonująca zlecone naprawy realizuje w chwili obecnej remont instalacji w budynku przy ul. Malborskiej 59
 
– informuje ZBK.
 
 
Pytania do Zarządu Budynków Komunalnych wysłaliśmy drogą mailową.
Odpowiedź, na zadane pytania zawierała podpis ZBK.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%92.3 %7.7


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ lala
  Sobota, 27.11

  jeszcze nie dawno, za poprzedniego Dyrektora, gaz płynął...

 2. 2
  +5
  ~ lala
  Sobota, 27.11

  odpowiada Zbigniew Bogdan Kowalski, taki anonim...

 3. 3
  +17
  ~ wiesława
  Sobota, 27.11

  a w budynku na Czerniakowskiej 27 od kilku miesięcy stoją dwa wolne mieszkania z oknami zabitymi deskami .. i co na to ZBK ?

 4. 4
  +4
  ~ Czesław
  Sobota, 27.11

  Może i dobrze że tego gazu nie ma... Jak jakiś nietrzeźwy lokator niechcący przyśnie to przynajmniej budy nie spali.

 5. 5
  +2
  ~ Alfred
  Sobota, 27.11

  Okna nie wymieniają błoto na podwórku. Gazem się zajmują a chodniki pozarywane.

 6. 6
  +1
  ~ Katarzyna
  Sobota, 27.11

  Pies sąsiadów szczeka,a oni mówią że nie jest ich temat. To kogo pytam że spać nie mogę bo szczeka i szczeka

 7. 7
  +2
  ~ Grzegorz
  Sobota, 27.11

  Okien Panie nie wymieniają no nie ma pieniędzy a podwórko zasrane przez psy to wszystko jest dobrze

 8. 8
  +2
  ~ Gienia
  Sobota, 27.11

  Przecież od wielu lat nic nie robią a Teraz się dziwią

 9. 9
  0
  ~ Tadeusz
  Sobota, 27.11

  Czy piekarnia na Grochowskiej musiała być zlikwidowana. Słyszałam że człowiek mógł siedzieć na workach i bawić się sznurkiem i wszystko było ok

 10. 10
  +7
  ~ marabi
  Niedziela, 28.11

  Obawiam się, że wszystkie stare budynki zarządzane przez PGM będą stopniowo odłączane od miejskiej sieci gazowej i kolejno od elektrycznej. Stan techniczny tych budynków jest katastrofalny. Mieszkańcy są zadłużeni bo nie płacą i tak niewielkich czynszów. Brak środków finansowych na remont. Tam, gdzie zarządza wspólnota stopniowo przeprowadzane są konieczne remonty i naprawy. Spółdzielnie mieszkaniowe mają dużo wyższe opłaty czynszowe i ich budynki znajdują się w dobrym stanie technicznym. Degradacja zasobów PGM wskazuje na konieczność wyburzenia nie nadających sie do zamieszkania zdegradowanych obiektów zwanych grzecznościowo mieszkalnymi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3678739070892