Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Co dalej z placem zabaw przy Malborskiej?

14.05.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej z placem zabaw przy Malborskiej?
fot. Adrian Sajko
- Plac zabaw często jest pierwszym miejscem, w którym zachodzi proces komunikacji z „obcym” innym bawiącym się dzieckiem. Dlatego w przestrzeni miejskiej tak ważną rolę odgrywają place zabaw dla dzieci. Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest miejscem bardzo pożądanym i obleganym przez najmłodszych mieszkańców, jednakże jego stan wymaga interwencji – naprawy i uzupełnień elementów, które uległy normalnemu zużyciu podczas eksploatacji – apelował radny Paweł Kowszyński. Co na to Prezydent Elbląga Witold Wróblewski?
 
- Część drewnianej infrastruktury placu zabaw ulega zwykłemu spróchnieniu i odpada, a niektóre metalowe korozji. Również nawierzchnia mini boiska do kosza wymaga interwencji. Ogólny stan urządzeń na placu zabaw wymaga naprawy, częściowej wymiany, odświeżenia i uzupełnienia niektórych elementów – stwierdził radny.
 
Administratorami placów zabaw w Elblągu są Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Budynków Komunalnych. - Place zabaw w parkach miejskich będące w administrowaniu ZZM są poddawane trzem rodzajom kontroli – wyjaśnia Witold Wróblewski.
 
Są to kontrole bieżące wykonywane codziennie w sezonie, a poza sezonem nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Kontrole funkcjonalne wykonywane średnio są co 3 miesiące. A kontrole główne wykonywane są raz w roku. Kontrola ta obejmuje sprawdzenie stanu technicznego infrastruktury placów zabaw pod kątem zgodności z obowiązującymi normami i zlecana jest firmie zewnętrznej.
 
 
Dodatkowo Zarząd Zieleni Miejskiej co 5 lat zleca przeprowadzenie kontroli stanu infrastruktury placów zabaw. Ostatnia kontrola główna odbyła się w lipcu 2020 r., a tegoroczna kontrola została zaplanowana na okres letni
 
– informuje Witold Wróblewski.

 
Jak zapewnia Prezydent Elbląga wszelkie naprawy infrastruktury placów zabaw są wykonywane na bieżąco. - W przypadku występowania większych uszkodzeń, czas ich naprawy jest dłuższy ze względu na konieczność przygotowania lub zakupu odpowiedniego materiału – tłumaczy Witold Wróblewski. - Obecnie ZZM jest w trakcie konserwacji urządzeń znajdujących się na placu zabaw.
 
 
Plac zabaw przy Malborskiej leży w gestii ZBK. - Zarząd Budynków Komunalnych każdego roku prowadzi kontrole okresowe oceny stanu technicznego placów zabaw będących w administrowaniu, w tym placu zabaw przy ul. Malborskiej – dodał włodarz naszego miasta.
 
Tegoroczna kontrola placu zabaw przy Malborskiej miała zostać przeprowadzona w maju.
 
Po zakończeniu przeglądu placów zabaw ZBK zleci w ramach bieżącej konserwacji wszystkie niezbędne naprawy w celu zapewnienia sprawnej i bezpiecznej infrastruktury wszystkich placów zabaw. Ponadto w trakcie roku wszelkie zgłoszone uszkodzenia są naprawiane przez ZBK na bieżąco
 
– stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / "Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest obleganym przez najmłodszych, ale jego stan wymaga interwencji" ( zdjęć 41 )
Dodano: 2021-05-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kjm
  Piątek, 14.05

  Takie place zabaw bez opieki to ... bary pod chmurką ... . We wszystkich osiedlach jest tak samo. Czy radny współpracuje z nowym dyrektorem ZBK, czy zgłosił jakoweś rozwiązania? Wszyscy radni powinni się przyjrzeć dewastacji placów zabaw w swoich okręgach, prawda panowie radni byli komendanci?

 2. 2
  +1
  ~ jannam
  Piątek, 14.05

  nad jarem też są place zabaw ale aż tak to nie wyglądają i są remontowane na bieżąco. Dlaczego tak nie może być też na Malborskiej?!

 3. 3
  0
  ~ stracił kontakt z realem
  Piątek, 14.05

  Marysię z szablą w pochwie temu kto wyjaśni co? i o czym? mówił złotousty Wróblewski. Qźwa, dlaczego ja się wstydzę gdy on otwiera paszczę. Może niech się nie wypowiada tylko pozwoli dyrektorom departamentów UM i spółek miejskich wykonywać to za co biorą kasę. On, Wróblewski wypowiada się nie o uszkodzonych elementach placu zabaw tylko o tym jak często on to kontroluje i zechce naprawić. gdy go słyszę, to mam syndrom Obajtka z czasów pcimskich. To nie są skutki wirusa.

 4. 4
  0
  ~ In
  Niedziela, 16.05

  Na ulice Świerkowa lepej bylo rozwalić plac zabaw, niz naprawiac, albo postawic nowy. A jak mieszkancy zlozyli pismo do proektu obywatelskiego, to zbk woli parkingi niz płać zabaw dla dzieci, a potem się dziwoa ze dzieci po klatkach szlaja i rozrabiaja, bo nie ma gdzie się bawić

 5. 5
  0
  ~ asd
  Poniedziałek, 17.05

  Malborskiej patologii nic się nie należy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1539299488068