Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mimo bardzo dużych zaległości czynszowych powstanie plac zabaw przy Jaśminowej 11?

05.10.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mimo bardzo dużych zaległości czynszowych powstanie plac zabaw przy Jaśminowej 11?
Fot. Adrian Sajko
W piątek, 2 października, opublikowaliśmy materiał "Mieszkańcy Jaśminowej chcą zmian na swojej ulicy?". Dotyczył on interwencji radnego Marka Pruszaka (PiS) w sprawie zmodernizowania podwórka przy Jaśminowej 11 i utworzenia placu zabaw dla dzieci, a jednocześnie miejsca wypoczynku dla innych lokatorów budynku. Jakie stanowisko w tej sprawie zajął Prezydent Elbląga?
 
Przypomnijmy, że Marek Pruszak podkreślił, że mieszkanka, która się do niego zgłosiła z tym problemem miała poważne zastrzeżenia do obecnego stanu podwórka przy ul. Jaśminowej 11. - Jeden z lokatorów wydzierżawia dużą część podwórka tylko dla własnych celów. Dzieci nie mają wstępu na teren, który traktuje jako swoją własność i przeznacza na własne potrzeby rekreacyjne, jak przekazuje lokatorka na organizowanie imprez dla swoich znajomych - wyjaśniał radny.
 
 
Proszę o rozwiązanie tego problemu i zaplanowanie stosownych działań. Warto spierać inicjatywy lokatorów i czynić ich otoczenie przyjaznym i bezpiecznym szczególnie dla dzieci. Sytuacja w tym budynku od kilku lat ulega znaczącej poprawie. Mieszkańcy zaczęli dbać o swoje otoczenie, administrator - ZBK podjął wiele pozytywnych i potrzebnych prac w tym budynku
 
- zaznaczył Marek Pruszak.
 
 
Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak przypomniał, że w 2016 r. na działce przy ul. Jaśminowej 11 zostały wykonane urządzenia zabawowe, tj. piaskownica czy drewniana pojedyncza ważka. - Te urządzenia zostały zdewastowane głównie przez mieszkańców budynku - podkreślił.
 
 
 
Teren zielony na zapleczu budynku został częściowo wydzierżawiony przez kilku użytkowników od 2017 r., z którymi są zawarte indywidualne umowy dzierżawy gruntu o powierzchni 315,49 m2 na cele sportowo - rekreacyjne, ogródki przydomowe. Do pozostałego terenu mieszkańcy mają nieograniczony dostęp.Całkowita powierzchnia przydomowego gruntu wynosi 7291 m2
 
- wyjaśnia Janusz Nowak.
 
 
Czy planowane jest wybudowanie placu zabaw przy ul. Jaśminowej? - Pomimo występujących bardzo dużych zaległości czynszowych na budynku wykonanie placu zabaw i urządzenie terenu rekreacyjnego dla mieszkańców zostało ujęte w planie potrzeb remontowych ZBK na lata przyszłe - zaznaczyła Janusz Nowak.
 
- Istnieje możliwość urządzenia placu zabaw i terenu rekreacyjnego dla mieszkańców ze środków Budżetu Obywatelskiego. Kolejna edycja Budżetu będzie miała miejsce w II kwartale 2021 r. - dodał Wiceprezydent.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Hahhaha
  Poniedziałek, 05.10

  Może jeszcze frytki i browar do tego;)

 2. 2
  --22
  ~ Nowak zrób to
  Poniedziałek, 05.10

  Po tytule miałem nadzieję, że coś w UM się zmienia. Po przejrzeniu treści dostałem obuchem. Nowak, chłopie - odpowiadasz dzieciom które nie ponoszą odpowiedzialności za działania rodziców i ich problemy finansowe. Są one dostatecznie dobijane piętnem "patologii" w mieście, szkole, na podwórku. One , te dzieci, mają prawo do miejsca zabawy w pobliżu domu. Czym szybciej damy im lepszy świat tym więcej z nich opuści to środowisko bez traumy i stygmatu na całe życie. jedynie trzeba zabezpieczyć to miejsce przed zniszczeniem i okradzeniem przez właśnie takie wzorce dla tych dzieci. A budować natychmiast a nie "w przyszłości". tworzenie gett odcina tych ludzi od ogólnej , średniej, kultury i socjalizacji.

 3. 3
  +34
  ~ Barbi
  Poniedziałek, 05.10

  na co im plac zabaw tam mieszka sama patologia same pijaki zdewastują wszystko i tak inni Płacą czynsze i jest to normalna sprawa a tam nie płacą zalegają i mieszkają nic sobie nie robią z tego że trzeba płacić i jeszcze mają coś do powiedzenia masakra elbląska patola chce mieć plac zabaw szok chyba po to aby mieć gdzie piwo pić szok dajcie na luz

 4. 4
  +27
  ~ To jest chore
  Poniedziałek, 05.10

  Pieniądze pójdą w błoto, patologia dewastuje wszystko. Taki plac zabaw powinien powstać na ul. Browarnej dzieci sporo a placu zabaw nie ma . NAWET jednego.

 5. 5
  +6
  ~ e-g
  Poniedziałek, 05.10

  Zaległości w czynszu - dzieci nie mają placu zabaw ? Co to za polityka ?

 6. 6
  +26
  ~ Z okolicy
  Poniedziałek, 05.10

  Dziwne, że zatroskanym rodzicom brakuje placu zabaw, a nie przeszkadzają koczujący pod drzewem i płotem bezdomni, pijący od samego rana i otaczający się śmieciami (kartony, stare wózki, materace itp).

 7. 7
  +26
  ~ 1125
  Poniedziałek, 05.10

  Prawda jest taka że jak pluskwy żyją w tych zaborach ZBK i jeszcze mają roszczenia , patologia wyprzeda myślenie w tym mieście razem z tym śmiesznym urzędem miasta.

 8. 8
  +27
  ~ Anty
  Poniedziałek, 05.10

  Cały czas obserwoje ta siłownię co to ja postawili pod Hiltonem na leczyckiej, i co!? Nigdy nie widziałem tam nikogo ćwiczącego i albo urządzenia już zdemolowane albo mieszkańcy nie są zainteresowani to może przenieść to w inne miejsce gdzie ktoś z tego skorzysta

 9. 9
  +10
  ~ to jakiś żart
  Wtorek, 06.10

  Ile osiedli nie ma porządnego placu zabaw? Tam ludzie płacą , dbają. Tu kompletna patola- wszystko zdewastowane, wyprzedane, rozszarpane i jeszcze im dej! Już szanowne dzieciaczki niszczą wszystko na przylegających placach zabaw. Wystawmy im jeszcze ogródki piwne z darmowym browarem, a co niech mają

 10. 10
  +7
  ~ el_blag
  Wtorek, 06.10

  Ludzie, toż to skandal. Bydlak jeden z drugim, wydzierżawił sobie kawałek działki ( czyt. Płaci co miesiąc czynsz za dzierżawę), i bezczelnie nie chce wpuścić okolicznej chołoty, na teren w który zainwestował własny czas, chęci i pieniądze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2480628490448