Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od przyszłego roku „dwójką” do Bażantarni nie dojedziemy

12.09.2012, 09:56:56 Rozmiar tekstu: A A A
Od przyszłego roku „dwójką” do Bażantarni nie dojedziemy
Fot. arch. redakcji

Tej wiadomości obawiała się większość elblążan. W 2013 roku nie uda nam się już dojechać do Bażantarni tramwajem. Jak wynika z dokumentu „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Miasto Elbląg na lata 2013- 2020 - projekt”, zadecydowano o likwidacji linii tramwajowej nr 2, w ciągu ulic Królewieckiej i Marymonckiej. Zmiany, podyktowane są zbyt dużymi kosztami modernizacji tramwajowego torowiska w szeregu tych ulic.

Projekt planu zakłada wprowadzenie kilku zmian w funkcjonowaniu elbląskiej tramwajowej sieci komunikacyjnej. Przede wszystkim, jak czytamy w dokumencie, w 2013 roku zadecydowano o wyłączeniu z ruchu torowiska w ciągu ulic Królewiecka-Marymoncka, z jednoczesnym zawieszeniem funkcjonowania linii nr 2. „Dalsze funkcjonowanie linii nr 2 wymaga remontu kapitalnego torowiska w ciągu ulic Królewieckiej-Marymonckiej, którego koszt szacuje się na 16 mln zł (poziom cen z 2011 r.)” - wynika z dokumentu.

W zastępstwie tramwaju, na trasie w ciągu ul. Królewieckiej ma zostać uruchomiona linia autobusowa, która ma zwiększyć dotychczasową częstotliwość kursowania. W ten sposób stworzy się również nowe, bezpośrednie połączenie z rejonu ulicy Ogólnej i dworca PKP/PKS do Zespołu Szkół Gastronomicznych i sąsiadujących z nimi obiektów. Na odcinku, z Centrum miasta do ul. Druskiej, zawieszenie linii nr 2 ma zostać zrekompensowane zwiększeniem częstotliwości kursowania tramwajów linii nr 1 i nr 4.

Z dokumentu wynika także, że Miasto zamierza zmodernizować odcinki torowisk tramwajów (m.in. w ciągu ul. 3 Maja i Alei Grunwaldzkiej).

Do 2016 r. planuje się również budowę odcinków nowych torowisk, które w Śródmieściu i w relacji północ-południe Miasta mają nadać elbląskim tramwajom rolę podstawowego transportu.

Poniżej prezentujemy schemat linii tramwajowych w roku 2011 i 2020.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 24

%37.5 %62.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Komentarze do artykułu (129)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +52
  ~ Tomek
  Środa, 12.09

  Kolejna spełniona obietnica Jasia Fasoli,brawo aż się chce żyć w tym mieście tak nam dogadza władza !!

 2. 2
  +42
  ~ sd
  Środa, 12.09

  To jest najwieksza porazka obecnej wladzy.

 3. 3
  +42
  ~ anonim
  Środa, 12.09

  SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +39
  ~ redruM
  Środa, 12.09

  To chore. Zamiast kłaść nowe tory na 12-lutego. Przeznaczyć tą kasę na remont torowiska Królewieckiej i Marymonckiej. Pewnie taniej i z pożytkiem dla ogółu.

 5. 5
  +60
  ~ T
  Środa, 12.09

  W Warszawie budują drugą linię metra (co w skali świata jest śmieszne) a w Elblągu likwiduja drugą linię tramwajową co jest żałosne w skali Polski, czyli w skali świata Elbląg jest ultrażałosny. co daje nam, że prezydent Elbląga jest turbo-ultra-żałosny a my mieszkancy miasta którzy go wybraliśmy jesteśmy głupi. Prosta matematyka.

 6. 6
  +32
  ~ zombi
  Środa, 12.09

  Kłamstwa i pokrętne tłumaczenia sa charakterystyczne " wyłączeniu z ruchu torowiska w ciągu ulic Królewiecka-Marymoncka, z jednoczesnym zawieszeniem funkcjonowania linii nr 2" zawieszenie do 2020 roku jak wynika z opisu mapki. Ta władza nie daje sobie rady, jest bez koncepcji i pomysłu. Pieniądze w drobnych ilościach, ale masowo wydawane na byle co, to i zaczyna brakować na poważne służące mieszkańcom. Są jak rozrzutna kobieta tu 100 zł, tam 100 zł i brakuje na rachunki. A rozrzutność jest podstawą do ubezwłasnowolnienia

 7. 7
  +22
  ~ zdumiony postawą
  Środa, 12.09

  Palikoty w was nadzieja - czy możecie zając sie referendum o odwołanie wiadomo kogo?

 8. 8
  +32
  ~ lokalny patriota
  Środa, 12.09

  Tym sposobem będziemy za kilka lat poruszać się po naszym mieście pieszo, lub na rowerach. Postęp cywilizacyjny zatacza krąg i jak tak dalej będą zarządzać w ZKM to będziemy kupowali kartę na korzystanie z chodnika. Czy osoby tam zatrudnione nie znają ekonomii i zasad obniżania kosztów innych niż ograniczanie biznesu. Jest to kierunek destrukcyjny, a miał być rozwój. Jeśli nie macie nic więcej do zaproponowania to na pośredniak. Nie psujcie naszego miasta.

 9. 9
  +42
  ~ jamaleg
  Środa, 12.09

  blokada wyjazdów z UM w poniedziałek 17.09 .2012 r. w godz 14.50- 17.00 kto jest za . Mamy dość niszczenia naszego miasta niech urzędasy zobaczą jakie mamy swoje zdanie.Nie wypuscimy z ratusza poprzez przechodzenie w kółko po przejsciu żadnego urzedasa z panującym wielkim niszczycielem to może otworza oczy i zobacza kto ich wybrał i dla kogo pracują dla Elbląga czy olsztyna

 10. 10
  +41
  ~ zdzich
  Środa, 12.09

  Co za idiota wymyślił modernizację na 1 maja kiedy ma powstać równoległe torowisko na Armii Krajowej?. Przecież to zwykła niegospodarność i szastanie pieniędzmi podatników. Podwójna praca. Na 1 maja trzeba zlikwidować torowisko gdy będzie już te na Armii Krajowej. Na 1 maja są tylko 2 przystanki (sąd) i dalej już tylko Plac Słowiański. Do sądu można będzie dojść z przystanku przy Szkole Muzycznej, a na Plac Słowiański od strony ul. Armii Krajowej. Dla porównania na Królewieckiej jest przystanek przy Policji, przystanek przy ZSG, przy Enerdze, a w przyszłości można zrobić jeszcze przy szpitalu. Myślę, że takie rozwiązanie miałoby sens logiczny i odzwierciedlałoby potrzeby mieszkańców Elbląga (dojazd do szkoły, pracy, szpitala). Następnie należy "zamknąć" miasto przez ulicę Fromborską

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91357588768005