Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Czytelnicy info.elblag.pl już zdecydowali. Oto wyniki naszej przedwyborczej sondy

21.08.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelnicy info.elblag.pl już zdecydowali. Oto wyniki naszej przedwyborczej sondy

Dokładnie za 52 dni zdecydujemy, kto na kolejne cztery lata zasiądzie w ławach Sejmu i Senatu. Gdyby to Czytelnicy info.elblag.pl mieli decydować o podziale mandatów, większość zdobyliby kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Kogo jeszcze widzieliby w parlamencie? Poznajcie wyniki naszej sondy.

Zapytaliśmy internautów o to, na kandydata, którego ugrupowania zagłosują w nadchodzących wyborach parlamentarnych? Mogli wskazać jedną ze startujących w wyborach koalicję lub partię albo też nie zagłosować na żadną z nich. Głosowanie trwało od 16 do 20 sierpnia. Wzięło w nim udział 598 Czytelników. Jak rozłożyły się ich głosy?

Najwięcej, bo 224 osoby, zadeklarowały, że w wyborach zagłosują na kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na drugim miejscu znaleźli się kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Im zaufało 148 osób. Niewiele mniej (125 głosy) osób krzyżyk chce postawić przy nazwisku kandydata Lewicy, czyli połączonych sił Razem, SLD i Wiosny. Pozostałe dwie koalicje zdobyły po kilkadziesiąt głosów: Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz'15 (50) i Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (31). Tylko dwadzieścia osób zaznaczyło odpowiedź "żadna z powyższych".

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie polityczne oraz wyborcy. Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 26 sierpnia jest czas na rejestrowanie komitetów wyborczych, a do 3 września na zgłaszanie list kandydatów.

Wyniki sondy info.elblag.pl - Na kandydata którego ugrupowania zagłosujesz w nadchodzących wyborach parlamentarnych?

1. Platforma Obywatelska, Nowoczesna - 224 głosy
2. Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem, Solidarna Polska - 148 głosów
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej, Razem, Wiosna - 125 głosy
4. Polskie Stronnictwa Ludowe, Kukiz'15 - 50 głosów
5. Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - 31 głosów
6. żadne z powyższych - 20 głosów

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --30
  ~ Dumac
  Środa, 21.08

  A te poparcie to zbierane gdzie ,zwykli ludzie mają w D koalicje i resztę. Liczy się PiS ten dba o ludzi.

 2. 2
  +25
  ~ rambo 11
  Środa, 21.08

  Pis nie dba o ludzi tylko ich DYMA, jest mi miło że Elblążanie ich mają głęboko w du..e,koniec z płaceniem dla darmozjadów wytatuowanych nierobów, lepiej dać im na środki czystości aby nie waniali POTEM.

 3. 3
  +11
  ~ Antycypisek
  Środa, 21.08

  No i gitara ! Tak trzymać.

 4. 4
  --21
  ~ Leszek
  Środa, 21.08

  Oczywiście potwierdzam takze ze PiS dba o ludzi. Za PO nie bylo tak dobrze jak jest teraz

 5. 5
  +11
  ~ kasia
  Środa, 21.08

  Za PO bylo o wiele lepiej,dzis to tylko bieda i chamstwo.

 6. 6
  --11
  ~ Paweł
  Środa, 21.08

  Na prawdę nie rozumiem dlaczego tyle ludzi głosuje na Platformę Obywatelską. Rządzili wcześniej i pokazali na co ich stać przez 8 lat. Niestety ludzie dalej ślepo na nich głosują szok.

 7. 7
  0
  ~ wyborca
  Środa, 21.08

  Macie swoich pisiorów w kolejnej AFERZE

 8. 8
  +11
  ~ A może być tak.
  Środa, 21.08

  Zdziwienie tymi wynikami sondy budzi się u ludzi, którzy informacje czerpią z publicznej TV, a głównie z Wiadomości i tendencyjnych programów TVP Info. Ostatnio w Wiadomościach podano tak informację, że wiceminister sprawiedliwości poddał się do dymisji z racji źle przeprowadzonej reformy sądownictwa, a nie w związku z ujawnieniem prowadzonej przez niego akcji hejtowania sędziów. Ponadto w dniu wczorajszym (tj 20 sierpnia) wszystkie programy informacyjne telewizji publicznej eksponowały jako szczególny fakt rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich budynku przedwojennej PASTy w Warszawie. Przy calym szacunku dla powstańców zdarzenie to nie niosło istotnego znaczenia militarnego i w efekcie nie zmieniło sytuacji powstania. Taki system realizowania programów informacyjnych ma na celu odseparowanie ludzi od innych źródeł wiadomości, a w przypadku tej rocznicy kierowanie ich na marginalne sprawy, a nie zasadnicze.

 9. 9
  +6
  ~ Misiek
  Środa, 21.08

  Zasadą głosowania w takich sondażach jest jedna. Zawsze głosuj na odwrót Paweł ;-)

 10. 10
  +2
  ~ Ile można tłumaczyć!
  Środa, 21.08

  Ludzie przestańcie głosować na okrągło na te same partie. Czy was całkowicie logiczne myślenie opuściło!? Jeśli zatrudniasz Nowaka i ten źle pracuje to go zwalniasz i zatrudniasz Kowalskiego. Jeśli i Kowalski źle pracuje to go zwalniasz ale nie zatrudniasz znowu Nowaka który też źle pracował, tylko szukasz innej osoby. Włączcie myślenie bo doprowadzicie nasz kraj do bankructwa i nędzy, a od tego jesteśmy już o krok. Zrozumcie że PiS i PO to partie które szczują na siebie na wzajem i na nas obywateli a dobro naszej Ojczyzny nie jest dla nich ważne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.