Czwartek, 16.07.2020, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Listy PSL zatwierdzone. O mandat do Sejmu powalczą m.in. Małgorzata Sowicka i Edward Pietrulewicz

15.08.2019, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Listy PSL zatwierdzone. O mandat do Sejmu powalczą m.in. Małgorzata Sowicka i Edward Pietrulewicz
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Podczas Konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicji Polskiej ogłoszono, kto będzie ubiegać się o mandat do Sejmu. W okręgu elbląskim liderem listy został Zbigniew Ziejewski z Kukiz'15, w okręgu olsztyńskim Urszula Pasławska z PSL-u.
 
Wczoraj wieczorem w Olsztynie odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza PSL- Koalicja Polska. Marek Gustaw Brzezin, szef regionalnych struktur PSL na Warmii i Mazurach ogłosił, że „jedynką” na liście w okręgu elbląskim zostanie Zbigniew Ziejewski z Kukiz'15.
 
Wśród kandydatów z okręgu elbląskiego znalazł się Stanisław Żelichowski (poseł 8 kadencji i były Minister Środowiska) i Piotr Żuchowski (były Minister Kultury).
 
Wysokie miejsca w walce o mandat do Sejmu zajęli także Małgorzata Sowicka (dyrektorka Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Elblągu) oraz Edward Pietrulewicz (wiceprezydent Elbląga).
 
Na liście znaleźli się także Monika Marchelewska, Andrzej Wiśniewski, Ryszard Jurkiewicz, Katarzyna Granacka, Aneta Kądziołka, Paweł Szakiewicz, Marcin Ślęzak, Dorota Wąsik, Robert Rozmysłowicz, Robert Huszcza i Krzysztof Groblewski.
 
„Jedynką” w okręgu olsztyńskim została posłanka PSL Urszula Pasławska.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Mieszkanka Elbląga
  Czwartek, 15.08

  Naszym kandydatom poprzewracało się w głowie. Jeszcze nic nie znaczą w Elblągu, nie są oceniani pozytywnie przez mieszkańców, a już wierzą, że będą posłami. Trochę pokory.

 2. 2
  --44
  ~ anonim
  Czwartek, 15.08

  I bardz dobrze!Pan Pietrulewicz z Panem Czyżykiem wygrają wybory.To dobrzy i mądrzy kandydaci.Wkońcu nastanie normalnosć.Wkońcu można zagłosować na ludzi a nie logo partyjne.

 3. 3
  --36
  ~ anonim
  Czwartek, 15.08

  I bardzo dobrze!Pan Pietrulewicz z Panem Czyżykiem wygrają wybory.To dobrzy i mądrzy kandydaci.Wkońcu nastanie normalnosć.Wkońcu można zagłosować na ludzi a nie logo partyjne.

 4. 4
  +26
  ~ Nauczyciel
  Czwartek, 15.08

  Autor artykułu jakieś głupoty tu wypisuje. W UM w Elblągu nie ma Departamentu Edukacji i Sportu . Jest Departament Edukacji. A Sowicka i Pietrulewicz, no cóz, lepiej dla miasta żeby zniknęli, przez nich DE i edukacja w Elblągu schodzi na psy. Durny Pierulewicz chce powrotu do komuny i tworu typu Miejskiego zespołu , który będzie sie zajmował księgowością i płacami w szkołach. Wielu ludzi straci prace, a dyrektorom szkół utrudni to życie. Z każdym ***em będą musieli latać do UM na drugi koniec miasta.

 5. 5
  +36
  ~ nauczyciel
  Czwartek, 15.08

  Pan Pietrulewicz najpierw niech się nauczy sprzątac po swoim psie, zanim zacznie sprzątać w Polsce. Ktos, kto zanieczyszcza swoje miasto nie powinien pełnić ŻADNEJ FUNKCJI PUBLICZNEJ!! Pan Pietrulewicz będąc dyrektorem jednej szkoły wyprowadzał swojego psa rano przed pracą na teren innej szkoły. Dyrektor szkoły nie miał wstydu i pozwał psu srać i sikać tam gdzie za chwilę będą sie bawiły oraz miały zajęcia w-f dzieci. Taki jest Pietrulewicz. On nie powinien z edukacją mieć nić wspólnego. Jeśli taki przykład daje dzieciom i naraza je na rożne choroby odzwierzęce przenoszone przez kał i mocz zwierząt. Do tego haniebnego zachowania dochodziło, gdy Pan Pierulewicz mieszkał koło Szkoły Nr 23 w Elblągu, to na jej boisku szkolnym jego pies załatwiał swoje potrzeby.

 6. 6
  +34
  ~ Kronikarz Truso
  Czwartek, 15.08

  Pan Edek i Pani Małgorzata - z nienawiści wzajemnej wzajemna miłość do koryta. Kto to kupi ?

 7. 7
  +9
  ~ 1125.
  Czwartek, 15.08

  A ta pani w SLD nie była? Teraz co wzięła tabletkę gwałtu zapisała się do PSL i wystawiła im d....,żeby coś ugrać. Tak wyglądają szkodniki miasta Elbląg.

 8. 8
  +14
  ~ do nauczyciel
  Czwartek, 15.08

  Jacy wy biedni, biegać musicie do um, lepiej chyba żebyście nauczali, bo taka funkcja, no chyba że ktoś ciągle chce wszystko zwalić na nauczycieli podszywajac się pod nich. Mówią, że śdowisko oświatowe to specyficzna grupa roszczeniowa, ale chyba sami sobie zapracowaliscie na taką opinię. Całe szczęście jest też bardzo wielu pracowitych, i tu nadzieja dla naszych dzieci.

 9. 9
  +15
  Robert Koliński
  Czwartek, 15.08

  Ekipa ratuszowych "słupników" szykuje się tym razem do Sejmu na grzbietach mieszkańców? O wciórności, trzeba mieć wyjątkowy... poziom wiedzy o demokracji w Polsce! xD

 10. 10
  +23
  ~ Trele.
  Czwartek, 15.08

  Edek na posła? Jaja sobie robicie? Choć fakt, fajnie by było gdyby zniknął z Elbląga.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.