Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

PiS oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą w Elblągu. Na początek pokazało kandydatów

20.08.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
PiS oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą w Elblągu. Na początek pokazało kandydatów
Fot. Ryszard Biel

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło walkę o głosy elblążan w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dziś (20 sierpnia) przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu elbląskiego. Była prezentacja i wspólne zdjęcia. Na konkrety przyjdzie jeszcze czas. Program wyborczy partii rządzącej i koncepcję dla Elbląga powinniśmy poznać na początku września.

Kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 13 października wyborami parlamentarnymi nabiera rozpędu, kolejne partie i koalicje odkrywają karty, którymi zagrają o wygraną. Wczoraj Elbląg odwiedziła jedynka w okręgu nr 34 na liście Lewicy. Dziś (20 sierpnia) Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu nr 34, który obejmuje obszar Elbląga oraz powiatów bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego i ostródzkiego.

W tym gronie znajduje się trzech elblążan. O reelekcję będą się starali obecni posłowie: Leonard Krasulski (lider listy) oraz Jerzy Wilk. O mandat poselski będzie walczył również Paweł Kowszyński, elbląski radny. Oprócz nich na liście do Sejmu znaleźli się również: Zbigniew Babalski, Marcin Kazimierczuk, Monika Modzelewska-Kozioł, Damian Godziński, Adam Ołdakowski, Anna Węgłowska, Karolina Goik, Anna Piątek, Grażyna Kamińska, Jolanta Andruszkiewicz, Robert Gontarz, Grzegorz Kierozalski i Jacek Pawlik. Kandydatem do Senatu z okręgu nr 84 (obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz Elbląg) jest Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Cieszymy się, że bezrobocie zmalało, ale tak jak mówiłem, wielkim wyzwaniem dla nas jest podniesienie poziomu życia, aby to naszego województwo warmińsko-mazurskie znalazło wśród województw się rozwijających. Takie mam ambicje. Mam nadzieje, że w trakcie kadencji to się nam powiedzie. (...) Nasze hasło w tych wyborach to "Dobry czas dla Polski". Nas co prawda bardziej interesuje dobry czas dla województwa warmińsko-mazurskiego, dobry czas dla ściany wschodniej, którą często nazywam ścianą płaczu, dobry czas dla okręgu elbląskiego. Na ten dobry czas nadzieję dają nasi kandydaci

- przekonywał Leonard Krasulski, lider listy PiS do Sejmu w okręgu elbląskim.

Kandydatom, podczas dzisiejszej prezentacji towarzyszył Krzysztof Jurgiel, europoseł z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego. Zapewniał on, że wierzy w wygraną PiS w nadchodzących wyborach i planuje ścisłą współpracę z parlamentarzystami na rzecz rozwoju województw: warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Parlamentarzyści, którzy zostaną wybrani 13 października, a wierzę, że rządy w Polsce dalej będzie sprawowało Prawo i Sprawiedliwość, będą ściśle ze mną współpracować. Duże doświadczenie ma współpracujący ze mną przez dwa i pół roku w ministerstwie rolnictw pan Zbigniew Babalski. Wspólnie z pozostałymi posłami, będziemy konsekwentnie wprowadzali te działania (dotyczące między innymi rozwoju obszarów rolnych - przyp. red.) w życie. W lipcu ukonstytuowały się władze Parlamentu Europejskiego. Ja jestem członkiem komisji rolnictwa, a także polityki rozwoju regionalnego. Te sprawy, które dotyczą rozwoju, będą w moim największym zainteresowaniu. One są potrzebne dla rozwoju naszych województw

- mowił europoseł Krzysztof Jurgiel, podczas wizyty w Elblągu.

Pełną koncepcję rozwoju okręgu elbląskiego oraz program wyborczy PiS poznamy na początku września - wtedy też przyjdzie kolej na pytania i rozmowy. Już teraz jednak wiadomo, że jednym z tematów częściej podejmowanych w okresie przedwyborczym w naszym mieście będzie budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Bardzo liczę na nowe otwarcie, to okienko na świat, którym będzie przekop Mierzei Wiślanej. Elbląg będzie naturalnym, ważnym zapleczem portu gdańskiego. To będzie duże wyzwanie dla naszego województwa i okręgu elbląskiego, aby temu podołać poprzez rozwój i rozbudowę portu, poprzez być może również partnerstwo prywatno-państwowe, odtworzenie stoczni elbląskiej. To jest wielkie wyzwanie i wielka nadzieja

- dodał poseł Krasulski.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ kazik
  Wtorek, 20.08

  20 litrów spirytusu dla każdego ....., dodał poseł

 2. 2
  +29
  ~ 1234
  Wtorek, 20.08

  Wstyd ze w duzym miescie te same osoby od lat i to we wsxystkich partiach. A Elblag robi sie coraz wieksza dziura

 3. 3
  +37
  ~ cichy
  Wtorek, 20.08

  Pan Jerzy Wilk - 64 lata, Zbigniew Babalski - 66 lat, Leonard Krasulski - 68 lat, Sławomir Sadowski - 70 lat Czy ja jako młody człowiek mam oddać głos na Panów w tym wieku ? Nie ma limitu wieku dla kandydatów ? Boicie się Panowie emerytury z ZUS-u ? No tak, lepiej mieć 10 tys niż 1200 zł. i łaskawie 13 emerytuję . Pozdrowienia dla elektoratu - chyba głosują na Panów tylko panów rówieśnicy zwolnieni z płacenia abonamentu RTV. No i rolnicy ale tu już możecie mieć problem na wsi. https://wiadomosci.wp.pl/senator-pis-moze-zepsuc-kampanie-partii-na-wsi-900-wscieklych-rolnikow-6414209967499393a

 4. 4
  --3
  ~ Nauczycielka
  Wtorek, 20.08

  Zagłosuję na was pod warunkiem, że będę mogła przejść na emeryturę po 30 latach pracy tak jak obiecywaliście po strajkach,czekam na spełnienie obietnicy.

 5. 5
  +28
  ~ kozioł i czerepak
  Wtorek, 20.08

  Cud się wydarzył - Leonard mówi! Co prawda była to mowa do siebie, czyli tradycyjnego elbląskiego tłumu, ale zawsze to coś. Dziwne, że nawet wierny elektorat nie przybył na takie "wielkopomne" wydarzenie. Teraz Leonard poproś grzecznie wszystkich kandydujących elblążan aby na czas kampanii zniknęli z mediów lub wzięli bezpłatny urlop - dotyczy urzędników , w tym Czerepaka, który intensyfikuje demonstrację dziecięcej miny po wykupieniu all inclusive na jednej z list wyborczych a Kozioł mu organizuje takie występy .

 6. 6
  +17
  ~ lol
  Wtorek, 20.08

  @cichy, na nich głosują ludzie którzy nie umieją sami myśleć tylko chłoną całą propagandę z TVP jak gąbki. Drożyzna w sklepach, drogie paliwo, tragedia w izbie zdrowia, służbach mundurowych, szkolnictwie. Cena leków z kilku zł do kilkuset zł, kolosalne składki zus dla pracodawców, hiperinflacja, wzrost długu publicznego, łamanie konstytucji i praworządności i można tak wymieniać w nieskończoność. Dodatkowo pis to afera za aferą, przestępcy, złodzieje, łapówkarze, którzy siedzą bezkarnie na wolności bo podporządkowali sobie prokuraturę i sądy. Dodatkowo jeszcze mają aferzystów i przestępców na stanowiskach ministrów co jest nie do pomyślenia w normalnym kraju. Kto normalny głosuje na takich ludzi? Nikt normalny!

 7. 7
  +10
  ~ Mysliciel
  Wtorek, 20.08

  Se tera kurna myśle,cheba jezdem w śioku

 8. 8
  +14
  ~ młody PIS
  Wtorek, 20.08

  Loniek na prochach bezwstydu, reszta w poszukiwaniu intelektu

 9. 9
  +24
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 20.08

  Stare Dziadygi z powykrzywianymi gębami. Jak tu głosować na takich ? Co oni zrobią dla Elbląga ? Tyle lat rządzili i nic nie osiągnęli.

 10. 10
  +16
  ~ Wiarygodny
  Wtorek, 20.08

  Wilk jeszcze w miarę młody, a wygląda na starego dziadka powyżej 70.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5888330936432