Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

PO przygotowuje się do wyborów. Posłem chce zostać Jacek Protas, Elżbieta Gelert i Antoni Czyżyk, Senatorem-Jerzy Wcisła

05.08.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
PO przygotowuje się do wyborów. Posłem chce zostać Jacek Protas, Elżbieta Gelert i Antoni Czyżyk, Senatorem-Jerzy Wcisła
Fot. Ryszard Biel
Prezydent RP Andrzej Duda ma czas do 14 sierpnia, by ogłosić datę wyborów parlamentarnych. - Wszyscy przygotowujemy się bardzo intensywnie do rozpoczęcia kampanii wyborczej – mówił poseł PO Jacek Protas podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
Platforma Obywatelska do wyborów nie będzie szła sama. - Jesteśmy zainteresowani jak najszerszym frontem prodemokratycznym, prosamorządowym, proeuropejskim, by przeciwstawić się temu, co z Polską robi PiS. Stąd wielka determinacja, ażeby przed jesiennymi wyborami powołać Koalicję Obywatelską, a przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Koalicję Europejską – mówił Jacek Protas. - Mamy też dużą determinację, aby i teraz pójść w jak najszerszym składzie.
 
Tym razem Platforma Obywatelska do wyborów nie pójdzie z Polskim Stronnictwem Ludowym. - PSL ogłosił, że pójdzie od wyborów samodzielnie, co nas zdziwiło i bardzo mocno zmartwiło – przyznał Jacek Protas. - Zdziwiło, dlatego, że propozycja Platformy była moim zdaniem bardzo dobra. Również układ list do Parlamentu Europejskiego był bardzo korzystny dla PSL-u.
 
 
Jako Platforma Obywatelska poświęciliśmy bardzo wiele, żeby ten szeroki front funkcjonował. Dzisiaj mamy sytuację, w której PSL przygotowuje się sam do wyborów, a SLD z innymi ugrupowaniami lewicowymi tworzy koalicję lewicy. Przyjmuje to do wiadomości i życzymy naszym partnerom z opozycji, aby przekroczyli progi wyborcze
 
– dodał Jacek Protas.
 
Na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się kandydaci z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej, Partii Zieloni oraz z innych środowisk obywatelskich. - Dzięki takiej formule możemy odejść od targowania się o miejsca na listach, rozmawianiu o parytetach, kto, gdzie będzie miał jedynki, dwójki, trójki. Dzisiaj mówimy o zbudowaniu dobrej, silnej listy koalicyjnej – zaznaczył poseł PO. - Znajdą się na nich także przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele osób niepełnosprawnych.
 
Zarząd Krajowy zatwierdził pierwsze pięć miejsc na liście w okręgu 34. Listę otwiera Jacek Protas, który będzie walczyć o reelekcję. Na drugim miejscu w okręgu elbląskim znalazła się Bernadeta Hordejuk z Iławy(przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego), a na trzecim Elżbieta Gelert (posłanka PO i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu). Czwarte miejsce zajął obecnie sprawujący mandat posła Piotr Cieśliński, a na piątek Ewa Dębek, samorządowiec z Nowego Miasta Lubawskiego.
 
 
Na wszystkich listach numery 5, 10 i 16 są zarezerwowane dla samorządowców. W okręgu elbląskim na 10 miejscu będzie Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu, a na 16 miejscu – Miron Sycz
 
– podkreślił Jacek Protas.
 
Poseł PO zapowiedział, że niebawem ogłoszona zostanie „Szóstka Koalicji Obywatelskiej dla województwa warmińsko-mazurskiego”.
 
 
Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na senatora w okręgu elbląskim jest nasz senator pan Jerzy Wcisła. Co do tego nie było żadnych wątpliwości
 
– dodał Jacek Protas.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Elbląg
  Poniedziałek, 05.08

  Zdecydowanie NIE dla tych panów!!!!!

 2. 2
  +14
  Robert Koliński
  Poniedziałek, 05.08

  Lud załamał ręce na takąż siebie reprezentację; A takie pytanie mam na okoliczność - czy jak teraz pani Gelert zostałaby (hiPOtetycznie:) ponownie wybranką ludową i obywatelską posłanką ziemi elbląskiej na sejm RP, to już będzie bronić praw kobiet do zarządzania własnym ciałem, czy jednak w dalszym ciągu będzie uciekać z ważnych dla obywatelek głosowań w sejmie i udawać później, że broni praw kobiet i obywateli w polskim parlamencie pod dyktando Episkopatu?

 3. 3
  +28
  ~ Borys.
  Poniedziałek, 05.08

  Protas kotłownia w termach czeka.

 4. 4
  --20
  ~ Nie dla pisiorów
  Poniedziałek, 05.08

  Jurek nie przejmuj się hejtem to kilku Pisiorów elbląskich. Niech zajmą się swoim Kuchcinskim to jest dopiero szambo

 5. 5
  +16
  ~ 997
  Poniedziałek, 05.08

  Wszyscy zostańmy posłami !!!!!!!!!

 6. 6
  +17
  ~ kazik
  Poniedziałek, 05.08

  można powiedzieć do liderów - ;MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG;......

 7. 7
  +11
  ~ fiki miki
  Poniedziałek, 05.08

  Dobrze że są media, bo przynajmniej można się dowiedzieć kogo partia wystawiła i na jakich pozycjach.

 8. 8
  +26
  ~ Do Wcisły
  Poniedziałek, 05.08

  Pokaż kmiotku, ci zrobiłeś dla Elbląga.

 9. 9
  +25
  ~ Pipi
  Poniedziałek, 05.08

  Normalnie nie maja wstydu .Za kogo oni uważaja polaków?Za idiotów i sklerotyków.

 10. 10
  +8
  ~ Nihil novi
  Poniedziałek, 05.08

  Czyli nic się nie zmieni do sejmu wejdzie ten sam skład. Protas Gelert Cieśliński może... Czyżyk jak Bóg da i partia dopomoże ale watpie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.