Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Zweryfikowały mnie wybory do europarlamentu". Monika Falej "jedynką" elbląskiej listy Lewicy

19.08.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Zweryfikowały mnie wybory do europarlamentu". Monika Falej "jedynką" elbląskiej listy Lewicy
Fot. Ryszard Biel

Pierwsze kroki kieruję do was, aby się przywitać, powiedzieć "Dzień dobry". Nie chciałabym, aby decyzje dotyczące Elbląga zapadały w Warszawie czy Olsztynie. To tutaj mają być podejmowane dyskusje, tak, aby mieszkanki i mieszkańcy mieli szansę wypowiedzieć się w kwestiach, które ich interesują, szukać rozwiązań dla nich korzystnych - przekonywała podczas wizyty w Elblągu Monika Falej z Olsztyna, kandydatka Lewicy do Sejmu, liderka listy wyborczej w okręgu elbląskim.

Lewica ruszyła z kampanią wyborczą w Elblągu. Nie znamy jeszcze oficjalnej listy wszystkich kandydatów, połączonych sił Wiosny Roberta Biedronia, Razem i SLD, którzy jesienią wystartują w wyborach do Sejmu z okręgu elbląskiego (nr 34). W niedzielę (18 sierpnia) jednak poznaliśmy liderkę tej listy - Monikę Falej z Olsztyna (reprezentuje Wiosnę). Dziś (19 sierpnia) działaczka społeczna i prawniczka odwiedziła Elbląg.

Będę tutaj gościć i rozmawiać na temat programu, który jako Lewica proponujemy dla tego okręgu, dla Polski. Programu, który ma sprawić, że będzie można spokojnie żyć, w tym kraju, w Elblągu, Iławie, Braniewie, Działdowie, Nowym Mieście Lubawskim czy Ostródzie. To są miasta, które potrzebują spokoju dla rozwoju

- mówiła Monika Falej podczas konferencji prasowej w Elblągu.

Wspólny program Wiosny, Razem i SLD poznamy 24 sierpnia. Tego dnia, w Warszawie, odbędzie się wielka konwencja lewicy. Czego możemy się spodziewać?

Reprezentujemy trzy pokolenia wyborców, których łączy ta sama wizja Polski. Naszymi postulatami jest walka o prawa człowieka, równe traktowanie i prawa kobiet oraz grup wykluczonych, świeckie państwo, dobre programy mieszkaniowe, walka ze zmianami klimatycznymi, dofinansowaną i dobrze funkcjonującą służbę zdrowia, Polskę przyjazną dla osób starszych, niepełnosprawnych i nieheteronormatywnych. Idziemu do sejmu po to, aby zawrócić Polskę z tego zgubnego, wykluczającego ogromne rzesze Polek i Polaków, prawicowego kursu. Najwyższy czas na lewicę w Polsce

- przekonywał Robert Koliński z Razem, nieoficjalnie kandydat z listy Lewicy okręgu nr 34 do Sejmu.

Okręg elbląski nie doczekał się jedynki Lewicy z Elbląga. Monika Falej podkreślała jednak, że z tym okręgiem czuje się związana.

W tym okręgu są moje korzenie. Frombork, Lidzbark Warmiński, to stąd pochodzą moja mama i mój tato. Czuje się osobą z tego okręgu. Moją kandydaturę zweryfikowały wybory do Parlamentu Europejskiego (Monika Falej startowała z listy KW Wiosna Roberta Biedronia, w Elblągu zdobyła 1739 głosów - przyp. red.). U państwa miałam dobry wynik. Myślę, że nie jestem "spadochroniarką", tak się nie czuję

- przekonywała kandydatka Lewicy.

Elblążanie na liście lewicy w okręgu nr 34 mają się pojawić na dalszych miejscach. Kto? Tego oficjalnie jeszcze nie wiadomo, ale domyślać się można, że będą to m.in. Robert Koliński i Ryszard Klim. Pełną listę, jak usłyszeliśmy podczas dzisiejszej konferencji, poznamy w przyszłym tygodniu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ onci
  Poniedziałek, 19.08

  I przez takie akcje nie wygrają w Elblągu. A wystawiać w Elblągu kogoś z obszczyna to jak napluć elblążanom w twarz.

 2. 2
  +11
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 19.08

  politruk, lewak i wieczny władek - symbole upadłej lewicy

 3. 3
  +38
  ~ Mapet szoł
  Poniedziałek, 19.08

  Ale gdzie jest Janusz Nowak?

 4. 4
  +12
  ~ Hegemonka
  Poniedziałek, 19.08

  spadachroniarka olszczyńska pogodziła elbląskie elyty

 5. 5
  +14
  ~ wl
  Poniedziałek, 19.08

  panie MAŃKUT POGOŃ TE ZD,,,, Z ELBLĄGA ZAPROPONUJE PANU LEPSZE ATRAKCJE

 6. 6
  --12
  Robert Koliński
  Poniedziałek, 19.08

  @onci - Zwracam uprzejmie uwagę, że sprawa "jedynek" nie leżała w gestii działaczy lokalnych, ale uzgodnień koalicyjnych na poziomie krajowym; również chciałbym zauważyć, że na liście Lewicy z okręgu 34 (elbląskiego) będą jak najbardziej kandydaci z naszego miasta. Ostatecznie zaś to wyborcy przecież zadecydują, kto trafi do sejmu, bynajmniej nie negocjatorzy którejkolwiek z partii układających listy:)

 7. 7
  +24
  ~ znowu on
  Poniedziałek, 19.08

  zagłosuję na lewicę - ale jak wreszcie wywalą tego Mań kuta - jak go widzę mam cofkę - zniknij wreszcie facet i idź kury szczać prowadzać

 8. 8
  +24
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 19.08

  I znow ten Mańkut ?poszol juz na emeryture a nie do koryta i dlatego znow przegraja

 9. 9
  +17
  ~ 1234
  Poniedziałek, 19.08

  Mam nadzieje ze ten dziwny twor nie wejdzie do parlamentu. Spadochroniarzom i tow kolinskiemu stanowcze nie

 10. 10
  +37
  ~ Ryszard Klim
  Poniedziałek, 19.08

  Uprzejmie uzupełniam materiał. Pani Redaktor nie zamieściła deklaracji P. Władysława Mańkuta , że nie kandyduje ani do Sejmu ani do Senatu. Niepotrzebne są więc uszczypliwości, chociaż ten koloryt z pewnością będzie. Pozdrawiam Wyborców.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89395189285278