Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Michał Missan o ostatnich czterech latach w RM: Moje odczucia? Od naiwnej euforii do głębokiego rozczarowania

04.10.2018, 14:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan o ostatnich czterech latach w RM: Moje odczucia? Od naiwnej euforii do głębokiego rozczarowania
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jak podsumowałby Pan ostatnie cztery lata w Radzie Miejskiej?


Moje obserwacje i odczucia w tym temacie są proste: od naiwnej euforii do głębokiego rozczarowania. Cztery lata temu byłem przekonany, że wybraliśmy właściwego kandydata na urząd Prezydenta Miasta i wspólnie uda nam się zrobić dla elblążan wiele dobrego. Dzisiaj jestem przekonany, że autorytarne podejście do sprawowanej funkcji jest dla miasta po prostu niebezpieczne.


Kiedy nabrał Pan takiego przekonania?


Przełomowy był rok 2016. Najpierw EPEC oraz kwestia zabezpieczenia dostaw i cen ciepła. Początkowo nie rozumiałem, na czym polega problem. Ówczesny prezes EPEC czekał na decyzję właściciela spółki, tj. Prezydenta, czy rozbudowywać własne źródło ciepła, czy zaczynać negocjacje ze spółką ENERGA. Był podobno nawet chętny potencjalny zewnętrzny inwestor, lecz decyzje nie zapadały. Zamiast tego, zaczął się dosłownie chocholi taniec wokół stanowiska prezesa i kompletny paraliż decyzyjny. Jednym słowem – w najważniejszym dla mieszkańców temacie zmarnowane cztery lata. Druga kwestia – wiadukt na Zatorze. Proszę prześledzić artykuły w mediach z lutego czy z marca 2016 roku. Huczne  zapowiedzi Pana Wróblewskiego – będzie wiadukt z drogami dojazdowymi, wszystko razem kosztować będzie 25, potem 26 mln zł, połowę dofinansowania miasto otrzyma ze środków UE. Przecież to Rada Miejska niemal jednogłośnie podjęła decyzję o wprowadzeniu do budżetu tej inwestycji, ponieważ mieliśmy świadomość, że wiadukt jest mieszkańcom Zatorza potrzebny i, mimo podnoszonej złej kondycji finansowej miasta, warto wydać na niego kilkanaście milionów złotych. Ale już przy dyskusji o budżecie na 2017 rok okazało się, że dofinansowanie może być, ale tylko do dróg dojazdowych, że same drogi będą kosztować około 30 mln, wiadukt dodatkowe 10 mln, tunel rowerowo-pieszy nie wiadomo ile i jeszcze część kosztów została przerzucona na EPEC i EPWiK. Poczułem się oszukany, bo zamiast dołożyć kilkanaście milionów z kasy miasta już wymuszono na nas zgodę na wydanie ponad 30 mln zł i to bez tunelu. I trzecia sprawa – remont muzeum. To było kuriozalne – człowiek, który w całej kampanii wyborczej mówił o bezwzględnej konieczności maksymalnego wykorzystania środków europejskich nagle zabrania dyrektor instytucji starania się o te środki. I to w sytuacji, gdy wszyscy wokół potwierdzają, że nie jest to kaprys, że bezwzględną konieczność przeprowadzenia remontu potwierdzają techniczne ekspertyzy, planowana modernizacja wpisana jest do Lokalnego Programu Rewitalizacji, a projekt techniczny remontu został zlecony przez Urząd Miasta i wykonany, gdy  Wiceprezydentem był Pan Wróblewski. Potem nagana dla Pani Dyrektor za złożenie wniosku i próba wymuszenia na radnych, by nie uwzględnili w budżecie wkładu własnego dla muzeum. To już był dla mnie szczyt absurdu i potwierdzenie, że decyzje Pana Prezydenta nie są podyktowane obiektywnymi kryteriami. Tak w moich oczach padł mit bezstronnego, sprawnego, racjonalnego i kompetentnego administratora miasta.


Został Pan, przyznam, że dla mnie dość nieoczekiwanie, przewodniczącym Klubu Radnych PO.


Co jeszcze pogorszyło obraz sytuacji. Okazało się, że kompletnie nie można się porozumieć. Że Prezydenta w ogóle nie interesują mieszkańcy, problemy społeczne, tylko inwestycje. Nie przeczę, inwestycje są bardzo ważne, ale wszystko trzeba zrównoważyć. Inwestowanie w infrastrukturę tak, ale inwestowanie w ludzi jeszcze bardziej. Dziesiątki ludzi, pomysłów, małych potrzeb – wszystko, co nie było inicjatywą Prezydenta lub jego „drużyny” załatwiane było odmownie. Miałem wrażenie, że wracamy do komunizmu – za chwilę będziemy trawę malować na zielono na przybycie wodza i siedzieć cicho, bo inaczej spotka nas kara. Jako członek PO nie mogłem pogodzić się z tym, że niby „nasz” Prezydent jest tak nieprzyjazny mieszkańcom.  Tegoroczne lato jest tego ewidentnym dowodem.


W czasie tej kadencji udało się oddłużyć Miasto o ponad 60 mln zł. Czy nie uznaje Pan tego jako sukces Prezydenta Wróblewskiego?
 

To dopiero absurd. Najpierw Prezydent Nowaczyk, potem jeszcze Prezydent Wilk, wyczołgiwali się wręcz z inwestycji, które otrzymali w spadku po Panach Słoninie i Wróblewskim. Brali kredyty i emitowali obligacje na spłatę poprzednich kredytów i dokończenie inwestycji, które oczywiście kosztowały znacznie więcej, niż zaplanowano, a nie podnosiły w ogóle potencjału rozwojowego. Niektóre – jak Ratusz Staromiejski czy Park Technologiczny – wygenerowały za to spore koszty dodatkowe. Zakończenie tych inwestycji umożliwiło rozpoczęcie oddłużania miasta, a miasto otrzymało dodatkowe miliony złotych wypracowane i zagwarantowane przez poprzedników w ramach rozliczenia projektów. Ostatnia propozycja odroczenia spłaty kolejnych rat kredytów o 10-11 lat to krok nieuczciwy w stosunku do naszych następców. Co ten człowiek chce im zostawić – wiatr hulający po pustych, ale za to nowych i równych ulicach i mostach? I jeszcze pokrętnie zapowiada, że obecna Rada Miejska nie podjęła tego genialnego planu, więc wróci do tej propozycji po wyborach.  


Ale miasto jest biedne. Prezydent Wróblewski twierdzi, że bez tego kroku nie można będzie przeprowadzić inwestycji, na których elblążanom najbardziej zależy – basenu, Parku Dolinka.
 

Po pierwsze – miasto nie jest biedne i posiada jeszcze duży, niewykorzystany potencjał, za to jest nieracjonalnie zarządzane. Po drugie – miasto będzie dramatycznie biedne za dziesięć lat, jeśli się ten krok zrobi. I wtedy będzie to naprawdę miasto bezradnych staruszków. Trzeba zwiększyć dochody miasta, obowiązkowo zrewitalizować basen i Dolinkę i spłacać kredyty. Niestety, to jedyna droga.  Czy ktoś słyszał, żeby Pan Wróblewski mówił o dochodach? Ja nie, ale za to słyszałem, że wiele osób mówi o przemeldowaniu się poza Elbląg. Nie podoba im się sposób, w jaki wydawane są pieniądze z ich podatków. I to jest problem. Niektórzy utyskują, że Elbląg może stać się sypialnią Gdańska. A ja mówię – oby tak było. Zgodnie z dewizą – pracuj, gdzie możesz – podatki płać w Elblągu. No i obowiązkowo trzeba zacząć naprawdę wspierać lokalną przedsiębiorczość i promować ją „dobre, bo elbląskie”. Czysta parafraza najlepszego polskiego sloganu marketingowego.


Czy Pana zdaniem decyzja dotycząca obniżenia cen biletu miesięcznego dla uczniów można zaliczyć do konkretnych, pozytywnych zmian zrealizowanych w czasie tej kadencji?


Tak, ale po pierwsze – to była decyzja Rady Miejskiej. Po drugie – radni zabiegali o darmowe przejazdy dla uczniów i Prezydent to oprotestował. PO jest za bezpłatnymi przejazdami. Ja osobiście będę zabiegał o wprowadzenie bezpłatnej linii autobusowej SE – takiego szwędacza elbląskiego, który łączyłby szkoły, przedszkola, przychodnie, szpitale, miejsca rekreacyjne – linia dla uczniów i seniorów. Poza tym – to właśnie kiełbasa wyborcza. Ostatnio  Prezydent odmówił zgody na dofinansowanie wydania znakomitej pracy doktorskiej na temat życia kulturalnego Elbląga w latach 1772 – 1945. Chodziło o 6 tysięcy zł. Niepojęte.  I do tego angażowanie podległych sobie dyrektorów szkół do własnej kampanii wyborczej, kiedy jest początek roku, problemy w oświacie, a dyrektorzy szkół, zamiast zajmować się pracą, w koszulkach Pana Wróblewskiego biegają po konferencjach. Zgroza. To kwintesencja tej prezydentury.


Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ VN
  Czwartek, 04.10

  "Najpierw Prezydent Nowaczyk, potem jeszcze Prezydent Wilk, wyczołgiwali się wręcz z inwestycji, które otrzymali w spadku po Panach Słoninie i Wróblewskim. Brali kredyty i emitowali obligacje na spłatę poprzednich kredytów i dokończenie inwestycji, które oczywiście kosztowały znacznie więcej, niż zaplanowano, a nie podnosiły w ogóle potencjału rozwojowego." Przecież Nowaczyk robił to samo co duet Słonina-Wróblewski. Tylko jeszcze gorzej. Poza tym nie ma co brać na serio kolejnego kukiełkowego kandydata PO. Przecież on został wystawiony żeby rządzili ci sami ludzie, co za Nowaczyka. Sterowanie z tylnego siedzenia, skąd my to znamy...

 2. 2
  --14
  ~ MatrixonEg
  Czwartek, 04.10

  Rozsądnie mówi, mi się podoba. Trzeba świeżego spojrzenia aby Elbląg ruszył z miejsca.

 3. 3
  +14
  ~ ???
  Czwartek, 04.10

  Oj panie Michale po co to panu???

 4. 4
  --10
  ~ ja
  Czwartek, 04.10

  Ma Pan mój głos

 5. 5
  +15
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 04.10

  Aleście się narządzili - to przecież był wasz kandydat. Nieładnie panie Michale tak teraz obsmarowywać niedawnego jeszcze pupila. To jest po prostu nieeleganckie. Wygląda Pan trochę tak jak facet po rozwodzie, który mówi, że się rozstał z małżonką bo jej z buzi brzydko pachniało - a w narzeczeństwie namiętnym pocałunkom nie było końca. Trzeba zachować klasę do końca nawet jak się nie uda.

 6. 6
  --7
  ~ Elbl@żanin
  Czwartek, 04.10

  Michał Missan, tak trzymaj idź tą drogą, przy kończącej się inwestycji jaką jest S7 bycie zapleczem Gdańska wcale nie ujmuje randze Naszego Miasta!!

 7. 7
  --13
  ~ rojek
  Czwartek, 04.10

  Bardzo dobre podejście zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje, trzeba inwestować ale przemyślanie . Tak trzymać Panie Michale

 8. 8
  +18
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 04.10

  Panie Michale . Skoro jest Pan tak rozczarowany Wróblewskim , to rozumiem , że gdyby On i Wilk przeszedł do drugiej tury wyborów a nie Pan , to obecnego Prezydenta nie poprzecie ?? I będziecie opozycją w Radzie miejskiej w stosunku do Niego , gdyby wygrał ? Byłoby to logiczne , jak by to było ? Pozdrawiam .

 9. 9
  +22
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 04.10

  Panią redaktor, REDAKCJE oraz wydawcę proszę aby do tego materiału odniósł się obecny wiceprezydent z Platformy Obywatelskiej Jacek Boruszka dziś kandydat do rady miasta, który przez ostanie 4 lata brał niemała wypłatę za zajmowane stanowisko. Niech oceni sytuację bo nie przypominam sobie aby podał się do dymisji lub kiedykolwiek protestował?

 10. 10
  +13
  ~ se kieruj
  Czwartek, 04.10

  Brak słów i ten pan ma moim miastem kierować

 11. 11
  +16
  ~ młotkowy
  Czwartek, 04.10

  Panie Missanie albo jest pan nierozgarnięty albo jest pan kłamcą . Hipotetycznie /sprawdzi pan w słowniku co to słowo oznacza/ jako Obernoszowy przygotowuje pan projekt na wiele milionów złotych bez wiedzy swoich przełożonych i po wygraniu konkursu /czego panu życzę bo karetek zawsze za mało / każe pan znaleźć np 2 mln złotych /nieplanowanych/ . Wie pan co się dzieje w każdej normalnej firmie ...? Dostaje pan kopa na do widzenia!!!! Rozumiem, że jeśli będzie pan wójtem gdzieś daleko od Elbląga będzie pan honorował samowolę i niesubordynację !!!! Na razie proponuję żeby wnioski projektowe składali pana podwładni oczywiście bez pańskiej wiedzy, powodzenia w rachunkach!

 12. 12
  --1
  ~ dawno tak trzeba było
  Czwartek, 04.10

  Panie Missan - takiego prezydenta miastu trzeba. Nareszcie ktoś bez osłony powiedział prawdę o wróblu - ślepy i głuchy , apodyktyczny buc. Ludzie dla niego nie istnieją tylko kasa dla kolesi. Pozorant w każdej dziedzinie. Nie podoba mi się, że pan też używa pojęcia "inwestycja" do każdej wydanej złotówki. Inwestycja, to wydatkowana złotówka generująca miejsca pracy i przynosząca przychód. nie jest to Dolinka, basen, wiadukt, załatana dziura w drodze. Brak "fabryk" , czyli inwestycji, powoduje odpływ młodzieży. A brednie Stefana? Chłopina jest w szoku po wyjściu z sądu - pewnie się dowiedział, że nie dostanie fuchy miejskiej gdy będzie krytykował wróbla. Stefan niedawno jeszcze popierał wilka ale zrozumiał, że ten przegra wybory i wisi niczym bakteria colli u tunelu wróbla. Dobrze Michał

 13. 13
  --13
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 04.10

  Dobre pomysły m.in o komunikacji miejskiej. Trzeba świeżego spojrzenia na miasto. Stawiajmy na młodych, dość już starych.

 14. 14
  --2
  ~ wist
  Czwartek, 04.10

  Po tej wypowiedzi należy przyznać, że wreszcie nasze miasto będzie przyjazne dla nas mieszkańców. A sprawa startu dyrektorów szkół jest co najmniej dwuznaczna. Czy z wdzięczności? Czy z przekonania, że jeżeli zdobędą mandaty radnych przestaną być dyrektorami, jeśli nie to wystawią sobie świadectwo dojrzałości z wychowania obywatelskiego? Jedno i drugie jest postępowaniem nagannym i chyba dyskwalifikującym ich do kierowania szkołą oraz bycia pedagogiem? Co się nie robi dla wymarzonej reelekcji nieprawdaż panie Wróblewski?

 15. 15
  +13
  ~ obiektywny
  Czwartek, 04.10

  Co za brednie. Zapomniał Misanek jak kolega Nowaczyk został odwołany w referendum przez mieszkańców? Ile inwestycji robił z budżetu miasta bez dofinansowania? Bizantyjskie pomysły się nie sprawdziły i ludzie pogonili słusznie PO. A teraz przychodzi ratowniczek i próbuje czarować. Dam Panu radę - proszę przestać słuchać "Piśków", "Migdałków", specjalistki od protetyki muzealnej i po prostu proszę się wycofać z wyborów. Moim zdaniem jest Pan bez najmniejszych szans na sukces wyborczy. Pozostanie wstyd i niesmak. Życzę owocnych przemyśleń.

 16. 16
  +7
  ~ jurek w.
  Czwartek, 04.10

  Ma Pan rację Panie Rembelski, ale cóż w tym kraju powtarzalność Dołęgi-Mostowicza ( Kariera Nikodema Dyzmy ) jest powszechna

 17. 17
  +11
  ~ jakai
  Czwartek, 04.10

  A co to PO zapomniało, jak sami wystawiali na listach wyborczych dyrektorów i to niejednokrotnie, wstyd tak kłamać, może tez i my projekcik na konto PO napiszemy, tylko nie zapomnicie o pieniądzach na wkład, kilka tysięcy w tą, czy w tamtą, cóż to dla was.

 18. 18
  --10
  ~ Marcin
  Czwartek, 04.10

  Bardzo konkretnie, wskazane wady kadencji prezydenta Wroblewskiego. Mam nadzieje ze Pan wygra

 19. 19
  +14
  ~ 2010, 2014
  Czwartek, 04.10

  Dyrektorzy PO startujący w kampaniach ABalchan Soja Dziura Stańczak Gadomska

 20. 20
  +13
  ~ 2010, 2014
  Czwartek, 04.10

  Dyrektorzy PO startujący w kampaniach ABalchan Soja Dziura Stańczak Gadomska

 21. 21
  --10
  ~ Mieszkaniec 2
  Czwartek, 04.10

  Czy to się komuś podoba, czy nie, ale obiektywnie to najlepszy jak dotąd kandydat na prezydenta Elbląga. Albo wybierzecie Missana i wtedy widzę szansę dla nas na lepszą przyszłość, ale miasto będzie zaorane.

 22. 22
  +5
  ~ poprawiam
  Czwartek, 04.10

  Wkradł się błąd _ NIE Dziura tylko Dziuda. przepraszam

 23. 23
  --1
  ~ życzliwy
  Czwartek, 04.10

  do MIESZKANIEC 2 zmień dilera bo ten tower ci nie służy

 24. 24
  +9
  ~ miłośnik cymbałów
  Czwartek, 04.10

  Jeśli zadłużenie z czasów prezydenta Słoniny ,obciąża ówczesnego wiceprezydenta Wróblewskiego to znaczy, trzymając się zasad logiki formalnej, że wszystkie uwagi co do prezydentury Wróblewskiego odnoszą się też do wiceprezydenta Boruszki, Wiceprezydent Boruszka jest desygnowanym na to stanowisko przez Klub Platformy Obywatelskiej jej członkiem. Przewodniczącym Klubu PO jest Michał Missan, zatem wszelkie uwagi podniesione przez tego pana odnoszą się do niego samego. Konstatacja może być tylko jedna: Missan jest albo niesprawny umysłowo albo ma którąś z trudnowyleczlnych chorób umysłowych.Tak czy inaczej lepiej dla wszystkich jak będzie wykonywał pożyteczny zawód noszowego. p.s. Zawsze, wszelkie zobowiązania finansowe zaciąga Rada Miasta a nie Prezydent-pamiętaj kłamczuszku

 25. 25
  +10
  ~ pytam się
  Czwartek, 04.10

  Czy Ten pan ma jakieś doświadczenie w ekonomii i zarządzaniu, czy prowadzi jakąś swoją firmę, chyba nie. Bez takiego wykształcenia i doświadczenia niestety nigdy nie będzie dobrze człowiek zarządzał Elblągiem.W tym wywiadzie to są przedstawione sprawy, o których mieszkańcy i odbiorcy ciepła wiedzą. Proszę powiedzieć skąd pan pozyska środki na jakiekolwiek działania, bo przypuszcza pan, że kasa może być pusta, a nawet więcej zadłużona, ponieważ obecny prezydent wystąpił o przedłużenie spłaty aż o 100 milionów.Ale też był pan radnym, dlaczego pan nie negował niektórych wydatków, co nie były priorytetem dla Elbląga.Rozwój to miejsca pracy i zapłata na poziomie, a o tym to jakoś mało się mówi albo wcale.

 26. 26
  --4
  ~ klik
  Czwartek, 04.10

  Z tego co jest publicznie wiadomo pan Missan ukończył studia doktoranckie w zakresie zarządzania i ekonomii na UG. Tak więc jest przygotowany do pełnienia stanowiska prezydenta Elbląga.

 27. 27
  +16
  ~ Akurat
  Czwartek, 04.10

  Co do ciepła, to wasz sabotaż jest znany. Zajmowaliście się tylko fuchą prezesa, i niczym innym.

 28. 28
  --15
  ~ Tosiek
  Czwartek, 04.10

  Mam nadzieję, że będzie Pan prezydentem Elbląg a, trzymam mocno kciuki

 29. 29
  +16
  ~ zniesmaczony
  Czwartek, 04.10

  a o wyjeździe do Kaliningradu z ratownikami ani słowa? co pan tam robił i jak bronił kryminalistów po?

 30. 30
  +14
  ~ Arulek
  Czwartek, 04.10

  Panie Missan, jest pan arogantem i facetem bez klasy. Szczyt bezczelności. Nie chcę , by moje miasto prowadził taki arogant. Jeden już taki był, Nowaczyk się nazywał i nawet jesteście podobni. Miasto pokazało wam środkowy palec.

 31. 31
  +12
  ~ Co_Jest
  Czwartek, 04.10

  No proszę, a Kasprzycka - dyrektorka Muzeum tez kandyduje z list PO i Nowoczesnej , zapomniał pan panie kłamczuszku Missanie? A o innych dyrektorach, np Soi , na swoich listach też pan zapomniał? Oj nieładnie, nieładnie.

 32. 32
  +15
  ~ NicNieUmiesz
  Czwartek, 04.10

  O noszowy, jaki butny. A co gościu takiego zaproponowałeś przez całą kadencję? A, wiem co kibel za 100 tysięcy. Przepadniesz , bo nic nie umiesz.

 33. 33
  +10
  ~ GdzieInfo
  Czwartek, 04.10

  Kiedy Missan pokażesz cały program wyborczy? Bo jako jedyny go chyba nie masz. Twoja kandydatura jest niepoważna, więc z czym do ludzi.

 34. 34
  +13
  ~ 58.000
  Czwartek, 04.10

  Ciekawe ile ten Missan wziął przez cztery lata diet? Policzmy : jakieś 58 tysięcy. ZA CO?? co za to zrobił dla miasta? NIC

 35. 35
  +14
  ~ Goracy
  Czwartek, 04.10

  Mówisz Pan, że z Wróblewskim o cieple się pogadać nie dało. Ano nie dało, bo Wcisła i Gelertowa przychodzili nie w temacie cen czy nowej inwestycji tylko w temacie ówczesnego prezesa Piśkiewicza, żeby go Wróbel nie zwalniał. I tylko po to.

 36. 36
  +11
  ~ Za_ile
  Czwartek, 04.10

  gdyby Wróblewski pokazał liste tych z PO co musiał ich zatrudnić. To byłaby ciekawa lektura.

 37. 37
  --14
  ~ POPIERAM_MISSANA
  Czwartek, 04.10

  Malontenci, porgram Pana Missana jest na jego stronie www.michalmissan.pl w zakładce Program. Polecam. Nikt nie przedstawił tak fantastycznego programu dla Elbląga i elblążan. JA go POPIERAM

 38. 38
  --10
  ~ mk
  Czwartek, 04.10

  Brawo!!! ja głosuję na Pana Missana!

 39. 39
  +10
  ~ wyborca
  Czwartek, 04.10

  A ja uważam że jest do bani

 40. 40
  +7
  ~ fan fan tulipan
  Czwartek, 04.10

  Brakuje mi w tym programie o komunikacji miejskiej ,że jak już posprzątam ten bałagan to zlikwiduję zkm, albo zrobię to ...na początku:)

 41. 41
  +9
  ~ dziadek
  Czwartek, 04.10

  ostatnio na debacie radiowej Missan pochwalił się, że jego największym sukcesem życiowym jest to, że został dziadkiem !!! Gratulacje ;)

 42. 42
  +7
  ~ wyborca
  Piątek, 05.10

  Kandydat Missan w swoich propozycjach po wyborczych już pokazuje, że to Nowaczyk bis. Już krytykuje ze Prezydent Wróblewski powołał na bazie MPO i PDM nową spółkę miejską, żeby skorzystać z możliwości wykonywania zadań bez przetargowo, ale Pan Missan widzi zagrożenie dla firm niuczciwych, wykorzystujących siłę roboczą, łamiąc przepisy prawa pracy, co Nowaczyk doskonale czynił. Niech Pan nie owija w bawełnę tylko otwarcie powie elblążanom, ze czas przywrócić ekipę Nowaczyka do władz, a nie wciska ciemnoty ludziom. Wystarczy popatrzeć na Wasze listy do RM i wszystko jasne. Ale elblążanie już nie są tacy głupi jak przed wyborami Nowaczyka, ten numer już się nie uda.

 43. 43
  +10
  ~ ell
  Piątek, 05.10

  Ukończył studia doktoranckie na UG i pracuje jako ratownik? a teraz chce zarządzać miastem? to chyba żart. Rozumiem, gdyby ten tytuł miał poparcie w doświadczeniu i karierze zawodowej, ale nie w pracy w karetce!.

 44. 44
  +9
  ~ rohi
  Piątek, 05.10

  Niestety żenujące. Zdaje się że Missanowi bliżej do Wilka niż do Wróblewskiego. to skandal,że mu PO na to pozwala. Już wiem, że zagłosuję na Wróbla, a zacząłem się zastanawiać nad sejmikiem. Chciałem na KO, ale po takich wystąpieniach się waham się. To jest straszne, tracicie swój elektorat takim nieeleganckim zachowaniem kandydata.

 45. 45
  +9
  ~ megiz
  Piątek, 05.10

  Missan pracuje na sukces Wilka. To straszne.

 46. 46
  +3
  ~ koko
  Piątek, 05.10

  Jako mieszkaniec tego miasta i uważny obserwator działań samorządowych , nie znalazłem w wypowiedzi Pana Michała nic co nie byłoby zgodne z prawdą .

 47. 47
  +6
  ~ do: ELL
  Piątek, 05.10

  Do Ell-jakie studia doktorancie kto ukończył?!

 48. 48
  +4
  ~ ell
  Piątek, 05.10

  patrz komentarz KLIK , ja nie znam gościa i nie wiem co ukończył,

 49. 49
  +3
  ~ Elblążanin
  Sobota, 06.10

  Panie Missan, a ja zapytam krótko co Pan i Pańska formacja zrobiła dla Elbląga? - Prawie doprowadziliście Elbląg do BANKRUCTWA. A co zrobił Pan Wilk dla Elbląga ? - oczywiście też nic, co gorsze Pan Wilk nie bardzo ogarnia co jest domeną samorządu lokalnego, a co należy do zadań panstwa i Marszałka Województwa. Co gorsze przez 3 lata Posłowania Pan Wilk nie zrobił dla Naszego MIasta nic. I po jego wypowiedziach twierdzę że nie zrobi nic. W Warszawie Pan Wilk nie znaczy nic. Widać to chociażby co inni Posłowie robią dla swoich regionów. Pan Wilk zrobił sobie zdjęcie z Jarosławem Kaczyńskim. To jest największe osiągnięcie Pana Wilka w przeciągu ostatnich trzech lat.

 50. 50
  +2
  ~ Zenon
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Panie Missan, nie kompromituj się pan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.