Wtorek, 16.06.2026, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nadleśnictwo zarobi ponad milion z parkingów na Mierzei Wiślanej. Ile zapłacą kierowcy?

11.05.2026, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nadleśnictwo zarobi ponad milion z parkingów na Mierzei Wiślanej. Ile zapłacą kierowcy?
fot. archiwum redakcji/freepik

Ponad milion złotych zarobi Nadleśnictwo Elbląg na dzierżawie leśnych parkingów na Mierzei Wiślanej w sezonie letnim. To wzrost względem ubiegłego roku. Kierowcy w najbliższych miesiącach muszą zapomnieć o darmowym postoju w tych miejscach.

 

 

 

W wakacje nadmorskie miejscowości odwiedzają tysiące turystów, a znalezienie miejsca parkingowego, szczególnie blisko plaży, często stanowi duże wyzwanie. Nadleśnictwo Elbląg rozstrzygnęło już przetargi na dzierżawę gruntów leśnych m.in. w Stegnie, Sztutowie, Kątach Rybackich oraz Krynicy Morskiej/Piaskach, które jak co roku będą wykorzystywane jako parkingi.

 

 

 

Łączne wpływy Nadleśnictwa z tego tytułu przekroczą 1 mln zł netto. Najwięcej, bo ponad 300 tys. zł zapłacą dzierżawcy parkingów w Stegnie i Kątach Rybackich. 

 

 

 

W ubiegłym sezonie dochód z pięciu parkingów funkcjonujących od maja do września wyniósł około 580 tys. zł. Nadleśnictwo Elbląg dzierżawi grunty, aby osoby przyjeżdżające miały możliwość zaparkowania w wyznaczonym miejscu, zamiast parkować „na dziko” – w lesie, w sposób chaotyczny i nieuporządkowany

– mówi Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg.

 

 

 

Kierowcy w najbliższych miesiącach będą płacić za postój na leśnych parkingach w pięciu nadmorskich miejscowościach. Jaki będzie cennik? W ubiegłym sezonie całodniowy postój kosztował od 20 do 35 zł. Trudno spodziewać się, że w te wakacje będzie taniej.

 

 

 

W ubiegłym sezonie dochód z pięciu parkingów funkcjonujących od maja do września wyniósł około 580 tys. zł. Nadleśnictwo Elbląg dzierżawi grunty, aby osoby przyjeżdżające miały możliwość zaparkowania w wyznaczonym miejscu, zamiast parkować „na dziko” – w lesie, w sposób chaotyczny i nieuporządkowany

– mówi Piotrowski.

 

 

 

Jak podkreśla rzecznik, dzierżawcy muszą utrzymywać porządek na terenie parkingów oraz przestrzegać przepisów przeciwpożarowych, co jest szczególnie ważne ze względu na ich położenie. Na każdym parkingu powinny znajdować się również dwa bezpłatne miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo dzierżawcy są zobowiązani do wyposażenia każdego parkingu w co najmniej jedną toaletę przenośną.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +1
    ~ Johny Kaszana
    Poniedziałek, 11.05

    A ile zarobi na....wycince drzew i sprzedaży?

  2. 2
    +6
    ~ Głos Ludu
    Poniedziałek, 11.05

    To jest zwykła kradzież, parking ma wyznaczone miejsca parkingowe, linie i jest dostosowany do parkowania - czyli nie ma nierówności, wystających konarów drzew. Powtarzam, rozumiem opłatę - ale to jest kradzież

  3. 3
    +5
    ~ EB.
    Poniedziałek, 11.05

    Zrobić PO sto złotych od samochodu i będzie jeszcze wincej !

  4. 4
    +4
    ~ Elblong
    Wtorek, 12.05

    Nie na mnie! Nie jadę w miejsca gdzie parkowanie nie jest za darmo. Zobaczymy kto wygra.

  5. 5
    +7
    ~ VxV
    Wtorek, 12.05

    Lasy są dobrem wspólnym a nie tego czy tamtego jasia. Zaraz szpitale zaczną pobierać opłaty za to że chcesz przyjść na świat

  6. 6
    +3
    ~ xswwdsfgfgh
    Wtorek, 12.05

    Aaaa... OK, bo przeczytałem, że zrobi milion miejsc parkingowych.

  7. 7
    +5
    ~ @EB.
    Wtorek, 12.05

    Mam tak samo. Tym samym sposobem już lata temu moje pieniądze straciły Kadyny. Nie uznaję płatnych niestrzeżonych.

  8. 8
    +4
    ~ Arc
    Wtorek, 12.05

    "Elbląg dzierżawi grunty, aby osoby przyjeżdżające miały możliwość zaparkowania w wyznaczonym miejscu, zamiast parkować „na dziko” – w lesie, w sposób chaotyczny i nieuporządkowany" - hahaaha jak zwykle, pamiętajcie, że te dodatkowe 35zł. wywalone dosłownie w błoto, to jest dla waszego dobra, tzn. nadleśnictwo chce waszego dobra, no i je bierze w postaci 35 zł. za dzień... Tylko patrzeć jak zrobią np. zakaz zbierania grzybów i będzie można je tylko kupić w markecie - oczywiście dla naszego dobra abyśmy sie niepotrzebnie nie przemeczali jazda do lasu... - w sumie np. wedkarze juz musza od dawna płacić za możliwość łowienia (dla ich dobra), wiec droga otwarta do opłat za zbieraniw grzybów czy jagód - i to wszystko dla naszego dobra (czyli PO nasze dobro)

  9. 9
    +2
    ~ El El el
    Wtorek, 12.05

    Mowia,ze info el to pisowskie media,a ja widze prawie samych komuchow.wszystko by chcieli za darmo.zrozumcie wreszcie,ze w kapitalizmie nie ma nic za darmo.rozdawnictwo Wam w glowach poprzewracalo..

  10. 10
    --1
    ~ @el el el
    Wtorek, 12.05

    Za darmo to cię robili. Ja płacę krocie w dziesiątkach dodatkowych opłat wliczanych gdzie popadnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0112819671631