Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Bogdan Borusewicz: To jest walka o samorząd, ale nie o to, kto go przejmie, lecz czy samorząd będzie istniał

08.10.2018, 21:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Bogdan Borusewicz: To jest walka o samorząd, ale nie o to, kto go przejmie, lecz czy samorząd będzie istniał
Fot. Ryszard Biel
Dziś, 8 października, odbyła się Konwencja Programowa Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna). Michał Missan, kandydat na Prezydenta Elbląga oraz Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu zachęcali zebranych do oddania głosu na kandydatów startujących z list KO.
 
 
Program Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe składa się z pełnej gamy programów. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem w tych wyborach, który posiada program zarówno ogólnopolski, regionalny, ale także dla Elbląga - „Elbląg dla Ciebie”. One wszystkie są ze sobą spójne, co daje gwarancje, że region będzie nas wspierał w realizacji programu w mieście
 
- mówił Michał Missan.
 
Kandydat KO opowiadał o tym, jak Elbląg mógłby wyglądać w przyszłości. - Elbląg mógłby być miastem, który jest dobrym partnerem dla biznesu, ma przyjazne instytucje i urzędy dla mieszkańców. Oczywiście hasło zdrowie, bezpieczeństwo czy integracja międzypokoleniowa, to nie slogany- mówił.
 
Michał Missan podkreślał, że ważnym elementem programu jest edukacja i kultura. - To może być najlepsza promocja dla naszego miasta – dodał.
 
Kolejne zagadnienia w programie poświęcone były sportowi i rekreacji oraz nowoczesnej komunikacji miejskiej.
 
Podczas Konwencji przedstawiono kandydatów do Rady Miasta. - Idziemy do wyborów drużyną. Tam są ludzie kultury, ludzie, którzy na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym, osobom potrzebującym pomocy, czyli pomaganie mają we krwi. Mamy również wszystkie przedziały wiekowe – od nastolatków po seniorów. Myślę, że rówieśnicy najlepiej wiedzą, czego potrzebują elblążanie w ich wieku – stwierdził Michał Missan.
 
Hasło wyborcze Koalicji Obywatelskiej brzmi: „Elbląg dla Ciebie”. - Myślę, że elblążanie poczują pozytywne aspekty tego programu – zapewniał Michał Missan.
 
Po przedstawieniu kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego głos zabrał m.in. Bogdan Borusewicz, który przyjechał do Elbląga specjalnie na Konwent. - Dlaczego powinniśmy wygrać te wybory? (…) To jest walka o kształt Polski. O to, czy Polska będzie scentralizowana, czy wszystkie decyzje będą podejmowane w Warszawie, w jednym miejscu. (…) Czy nasi obywatele, Polacy będą mieli możliwość decydowania o sobie – mówił. - Czyli to jest walka o samorząd, ale nie o to, kto ten samorząd przejmie, lecz czy samorząd będzie istniał.
 
Bogdan Borusewicz podczas swojego wystąpienia krytykował Rząd Prawa i Sprawiedliwości.
 
Dotychczas, za naszych czasów, to Marszałek był gospodarzem terenu. Czy teraz tak jest? Nie. Gospodarzem terenu jest Wojewoda, który dzieli i rządzi, przyznaje pieniądze, wskazuje, co należy robić. (…) Te instytucje, którym dobrze zarządzał samorząd zostały przejęte przez Wojewodów, władze centralne. Widzimy, w jakim kierunku idzie. Czy zdążymy to zatrzymać, czy pójdzie to dalej? Jeśli pójdzie to dalej to samorząd będzie atrapą
 
– stwierdził Borysewicz.


 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Konwencja programowa KO ( zdjęć 40 )
Dodano: 2018-10-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 08.10

  No cóż, reaktywacja odwołanych w referendum. Szkoda

 2. 2
  --4
  ~ byly wyborca po
  Poniedziałek, 08.10

  Jeśli takie zagrożenie to trzeba było poprzeć Wróbla a nie stawać wbrew. Jak w Elblągu wygra Pis to będzie to wasza zasługa.

 3. 3
  +26
  ~ pytam sie
  Poniedziałek, 08.10

  A ci panowie mundurowi, to tak zawodowo, czy amatorsko?A może to straż?

 4. 4
  --3
  ~ Pikup
  Poniedziałek, 08.10

  Borysewicz :) ????

 5. 5
  +17
  ~ Minus
  Poniedziałek, 08.10

  A to ciekawe stwierdzenie obawą," czy ten samorząd będzie istniał". Jak PO nie wygra to niema samorządu jednym słowem. Ale się zawężają ci ludzie, dosyć PO, dosyć afer- nie chce mi się wklejać.

 6. 6
  +17
  ~ Arab z Janowa
  Poniedziałek, 08.10

  U Pana Ministra Gowina to byli same "polskie patryjoty" (bendem mówił i piszem jak chcem:). A tu jakieś posortowane pełofce i kodofce?

 7. 7
  +32
  ~ Elblążanka
  Poniedziałek, 08.10

  Jestem już zmęczona tymi osobami. Przecież Ci ludzie utracili zaufanie społeczne i zostali odwołani w referendum. Jak to się stało że 5 lat później oni nadal są w PO? Jak to się stało że znowu pchają się do koryta? Jurek wcisla,kluge, gelert,strzelec, czyżyk,i jego tancerze, Tołwiński itd. jesteście nachalni jak jechwowi mam już was dosyć!

 8. 8
  +26
  ~ Józef Ząb
  Poniedziałek, 08.10

  Ekipa z Dubaju. Brakuje tylko G.Nowaczyka.

 9. 9
  +26
  ~ socjolog
  Poniedziałek, 08.10

  Problem w PO tkwi w samej PO a nie w PiS tak jak to próbują to przedstawić, potrzebna jest nowa formuła i pomysł na samą siebie, które wyprzedzą inne partie przynajmniej o dwa kroki w przód coś czego w polityce polskiej jeszcze nie było. Na krytyce PiS i przy starych mało kreatywnych liderach nic się nie zmieni.

 10. 10
  +25
  ~ Taka gmina
  Poniedziałek, 08.10

  No nie, nie i tyle dla tych Grażynek, Bogusiów, Antosiów, Witusiów i reszty towarzystwa. Elblążanko-świadkowie Jehowy nie są tak nachalni, jak pogonieni w referendum PO-wcy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.