Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Katarzyna Lubnauer: Elbląg zachwyca. Jednak jak większość byłych miast wojewódzkich musi znaleźć nowy pomysł na siebie

20.09.2018, 20:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Katarzyna Lubnauer: Elbląg zachwyca. Jednak jak większość byłych miast wojewódzkich musi znaleźć nowy pomysł na siebie
Fot. Ryszard Biel
Nasze miasto odwiedzili dziś (20 września) liderzy Koalicji Obywatelskiej - Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Barbara Nowacka. Okazali oni wsparcie Michałowi Missanowi – kandydatowi KO (Platforma Obywatelski i Nowoczesna) na urząd Prezydenta Elbląga.
 
Podczas spotkania z dziennikarzami Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaznaczył, jak ważne są wybory samorządowe. - Elbląg tak wyraźnie pokazuje, jak ważna jest dobra władza lokalna, dobry kontent, dobra wartość, którą przynosi samorząd – mówił. - To wszystko, co było udziałem Elbląga przez ostatnie lata, szczególnie te osiem lat, jak wiele można było wtedy dla Elbląga zrobić. Dzisiaj spacerując po Elblągu bardzo wyraźnie to widać.
 
Grzegorz Schetyna mówił m.in. o programie przeciwpowodziowym.
 
Program Żuławy to inwestycje za prawie 600 mln zł, które zostały zainwestowane z instytucji rządowych przez lata. Dzisiaj program, który jest bardzo ważny dla Elbląga, gwarantujący bezpieczeństwo dla mieszkańców przed powodzią jest zablokowany. Nie jest kontynuowany, dlaczego mówimy wyraźnie – trzeba wybierać tych, którzy będą lokalnymi patriotami, dobrymi managerami
 
– zaznaczył lider PO.
 
Nie mogło zabraknąć tematu przekopu Mierzei Wiślanej. - Kaczyński przez wszystkie przypadki wymieniał jak bardzo PiS zaangażuje się w przyszłość Elbląga, w otworzenie nowych możliwości. Co się dzieje? Wszystkie pieniądze zostały zamrożone albo zabrane stąd. Bardzo wyraźnie widać na czym polega polityka PiS – dodał Grzegorz Schetyna.
 
Przed konferencją prasową liderzy Koalicji Obywatelskiej przespacerowali się po elbląskiej starówce.
 
Elbląg zachwyca. Zachwyca architekturą, kolorem, atmosferą spokoju. Jednak jak większość miast byłych wojewódzkich, miast byłych wielkoprzemysłowych, musi znaleźć swój nowy pomysł na siebie, swój powód, dla którego wszyscy elblążanie będą czuli się dumni z Elbląga i nie będą chcieli stąd wyjeżdżać
 
– mówiła Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
 
Z czego elblążanie już mogą być dumni? - Jedną z tych rzeczy jest kultura. Galeria El, elbląskie muzeum, które rzeczywiście jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. To wszystko pokazuje, że można na Elbląg postawić – dodała Katarzyna Lubnauer. - Elbląg też czeka na swoją szansę związaną z przekopem Mierzei Wiślanej, z przywróceniem Małego Ruchu Granicznego.
 
Podczas konferencji padło wiele ciepłych słów w stronę Michała Missana – Przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Elblągu, który został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta Elbląga. - Trzymamy kciuki za Michała Missana. Jestem przekonany będzie miał dużo do powiedzenia podczas kampanii wyborczej – stwierdził Grzegorz Schetyna. - Bądźcie 21 października przy urnach wyborczych. To będą ważne wybory dla przyszłości. Zdecydują, w którą stronę Polska będzie zmierzać.
 
- Koalicja Obywatelska nie mówi jedynie o inwestycjach w infrastrukturę, ale o inwestycjach w ludzi, którzy tu są, którzy decydują się tu być. Przecież Elbląg to jedno z tych miast, z których ludzie masowo wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego życia, szansy na lepsza pracę, na rozwój. (…) Polityka społeczna jest elementem naszego programu do Sejmiku, bo przecież lokalne samorządy mają olbrzymie możliwości inwestowania w kulturę, w politykę senioralną, politykę edukacyjną (…) My mamy rozwiązania dla Polski. Uczciwe i demokratyczne. 21 października Warmia i Mazury i Elbląg mają prawdziwą szansę na dobrą zmianę i na gospodarza jakim jest kandydat na Prezydenta pan Missan – zaznaczyła Barbara Nowacka.
 
Michał Missan podziękował liderom Koalicji Obywatelskiej za wsparcie i zapewnił,że kampanię będzie opierać na rozmowach z mieszkańcami. - Piastowanie urzędu Prezydenta to odpowiedzialność, ale i zaszczyt. Myślę, ze inwestowanie w drogi i mosty jest ważne, ale inwestowanie w ludzi jest teraz ważniejsze. Trzeba się wsłuchać, czego elblążanie oczekują i spełniać ich oczekiwania – podkreślił Michał Missan.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Galeria / Elblag odwiedzili liderzy Koalicji Obywatelskiej ( zdjęć 74 )
Dodano: 2018-09-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 20.09

  Ale się wzruszyłem tyle omnibusów i krasomówczych kaznodziei naraz dawno tu nie było. .. .Ciekawe, czy porażka Missana będzie mniej gorsz jak l się okaże, że po takim poparciu do II tury nie wejdzie?! No i najważniejsze czy przewodniczący Wcisła poda się do dymisji potem i nie będzie kandydatem do parlamentu?!

 2. 2
  +19
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 20.09

  Wybory to Święto Demokracji - niech zdecydują wyborcy. Każdemu kto miał cywilną odwagę stanąć do szlachetnej rywalizacji życzę powodzenia

 3. 3
  +21
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 20.09

  Co oznacza poparcie tych ludzi dla tego czy innego kandydata jakiejkolwiek opcji? Dla mieszkańców kompletnie nic. Goloslowie i nic więcej. Co najwyżej może to być strzał w kolano...

 4. 4
  +6
  ~ Sławek
  Czwartek, 20.09

  złodzieje!!!!!!!!!

 5. 5
  +3
  ~ nikiel
  Czwartek, 20.09

  jak widzę tą babe w spodniach to mi sie nóz otwiera,a za nią półgłówek Schetyna co nie wie co gada. Missanowi to nic nie pomoże on się nie liczy w grze,za mało doświadczony i zrobił sie zajadły jak całe PO .Nigdy PO i Nowoczesnej w naszym mieście.Popieram Wróblewskiego on wie co w trawie piszczy i wie co robić.A reszta to nic.

 6. 6
  +17
  ~ juras
  Czwartek, 20.09

  Z przodu gwardia od kłamstwa i wskoczenia na stołki do rzadzenia.Szkoda naszej kasy na to towarzystwo,po diabła tu przyjeżdża.

 7. 7
  +15
  ~ kiks
  Czwartek, 20.09

  dziś pod Katedrą nie pod sadem? Panowie na basen miejski i na Trugutta zapraszamy na wiece. Tam na żywo zobaczycie efekty waszych rzadów

 8. 8
  +22
  ~ Antonina
  Czwartek, 20.09

  Za żadne skarby nie zaglosuję na Grażynki, Bogusie w męskim i damskim wydaniu, że o Czarusiu nie wspomnę.

 9. 9
  +18
  ~ Emeryt
  Czwartek, 20.09

  Lubnauer co ona tu szuka 8 lat minęło i nic dla ludu .

 10. 10
  +20
  ~ Minus
  Czwartek, 20.09

  Po prostu zostawcie Nas w spokoju.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.