Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

„Osobowość Regionu jest wielką szansą dla wielu młodych talentów. Wnosi wiele do naszego współczesnego społeczeństwa”

18.03.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Osobowość Regionu jest wielką szansą dla wielu młodych talentów. Wnosi wiele do naszego współczesnego społeczeństwa”
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

13 kwietnia, na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, odbędzie się XI Gala „Osobowości Regionu”. Po raz pierwszy, w organizację wydarzenia zaangażowali się uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego. Co mają do powiedzenia na temat Gali?

Przypomnijmy, że program „Osobowość Regionu” powstał w 2004 r. - Chciałam, żeby młodzież znalazła wzory do naśladowania z naszego regionu. Nie trzeba ich szukać w dużych miastach czy w historii. Współcześnie również znajdują się osoby z których możemy brać przykład – mówiła autorka programu Anna Daczkowska.

Bohaterem XI edycji Gali będzie Juliusz Marek, który został odznaczony m.in. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.

 

Projekt "Osobowość Regionu" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodego pokolenia. Stwarza możliwości wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w ich miejscu zamieszkania. Umożliwia znalezienie kogoś ważnego, kogoś kto w swoim życiu coś osiągnął. Mają wzór, który nakieruje ich na dobrą drogę

 

– podkreśliła Anna Daczkowska.
 

Tegoroczną Galę przygotowywują: Laura Kamecka, Klaudia Banaś, Michalina Józefowicz, Juliusz Chmielewski, Mateusz Zabiegała, Michał Gorbaczewski, Martyna Socha, Mirela Kłosińska, Kamila Pater, Marika Kuriata, Martyna Zimna, Nikola Wójcik, Martyna Kociełowicz, Michał Muraszko, Konrad Koperczak  i Zuzanna Bracka.

Co na temat Gali sądzą licealiści?
 
 
Gala Osobowość Regionu jest niezwykle nietuzinkowym przedsięwzięciem. Pozwala wyróżnić osoby najbardziej zaangażowane w lokalną społeczność, jak i daje szansę młodym talentom, które od A do Z zajmują się przygotowaniem wydarzenia. Gala OR to inicjatywa dająca możliwość uznania, docenienia ludzi, którzy swoje życie poświęcają by tworzyć wartość dodaną dla mieszkańców Elbląga i okolic. Kolejnym i wydaje mi się najważniejszym celem wydarzenia jest zainspirowanie młodych ludzi do działania, pokazanie im, że warto angażować się w naszą wspólnotę, którą nie zapominajmy - tworzymy my sami
 
 
– mówi Mateusz Zabiegała.


Po raz pierwszy w organizację Gali zaangażowała się m.in. Laura Kamecka. - Patrząc na zdjęcia z uprzedniego roku od razu widać, że wydarzenie jest bardzo uroczyste i spektakularne – przyznała. - Dzięki Gali licealiści mogą poczuć na własnej skórze jak wygląda od zaplecza tworzenie tak ważnych wydarzeń. Osobiście bardzo nie mogę się doczekać dnia, w którym stanę na scenie i zaśpiewam piosenkę. Wspomnienia będą niezapomniane!


 

Gala Osobowość Regionu jest dla mnie szansą na rozwinięcie swoich zainteresowań i zdobycie doświadczenia związanego z organizacją artystycznych przedsięwzięć. Ponadto, to szansa dla młodych ludzi na poznanie wartościowych osób, jakimi są laureaci programu

 

– zaznaczyła Zuzanna Bracka.

Możliwość tworzenia Gali docenia także Marika Kuriata. - Osobowość Regionu jest wielką szansą dla wielu młodych talentów. Nie tylko wspiera młodocianych artystów, ale również promuje młodych twórców. Wnosi wiele do naszego współczesnego społeczeństwa – podkreśliła. - Nie pozwala nam zapomnieć o ważnych osobach, które są z naszego regionu! Laureaci jak również i osoby tworzące całe przedsięwzięcie, to oni są podstawą całego tego wydarzenia. Jest to wielka okazja do rozszerzania swoich pasji, a laureaci mogą być szczególnym wzorem do tego, by spełniać swoje marzenia.


 

W naszym mieście, Elblągu rzadko zdarzają się na większą skale imprezy, wydarzenia. Osobowość Regionu motywuje miasto do tego, by organizować więcej gal czy imprez, które będą wnosić więcej dla naszej społeczności oraz rozrywki w naszym Elblągu

 

– dodała Marika Kuriata.


Wartość wydarzenia docenił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który objął je patronatem.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ laskipaa
  Piątek, 18.03

  "W naszym mieście, Elblągu rzadko zdarzają się na większą skale imprezy, wydarzenia" - wybór osobowości (z całym szacunkiem do tych ludzi) jakiegoś zapyziałego województwa (bo region to to na pewno nie jest) imprezą na większa skalę hehehehehhe xdddd

 2. 2
  0
  ~ aapiksaL
  Piątek, 18.03

  Jednak niektórzy powinni chociaż zapoznać się z filozofią Seneki oraz innych wybitnych myślicieli. Może wtedy w ich opiniach byłoby więcej rozsądku, realizmu myślowego, a przede wszystkim pokory i szacunku wobec ludzi czy narodów lub regionów.

 3. 3
  --1
  ~ Aragorn
  Sobota, 19.03

  A co wnoszą dla Elbląga wybrani przez klakierów PO politycy z.olsztyna czy znych term warmińskich .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.050017118454