Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Zmierzyli się z prawdziwą sceną. Marta Piątkowska i Maciej Michalski o Gali Osobowości Regionu

15.04.2018, 12:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Zmierzyli się z prawdziwą sceną. Marta Piątkowska i Maciej Michalski o Gali Osobowości Regionu
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

28 marca, na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka odbyła się X Gala Osobowości Regionu. Do grupy współorganizatorów jubileuszowej edycji wydarzenia należeli uczennica Szkoły Muzycznej Marta Piątkowska i uczeń I LO Maciej Michalski.

Tytuł "Osobowość Regionu" w tym roku otrzymał Roman Korzeniowski - były dyrektor Browaru Żywiec S.A. w Elblągu. Wyboru laureata dokonali uczniowie I LO w Elblągu.

Na tegoroczną uroczystość zaproszono również wszystkich dotychczasowych laureatów - Ryszarda Skotnickiego, Katarzynę Jankowską, Mirosława Siedlera, Bogusława Stolarskiego, Marka Osika, Grzegorza Nowaczyka, Leszka Wójcika, Wiesławę Pokropską oraz Helenę Pilejczyk.

- Osobowość Regionu jest programem społeczno-edukacyjnym. Opartym na dwóch aspektach - kształci oraz buduje odpowiedzialność społeczną wśród młodzieży. Jest to przede wszystkim odpowiedzialność za nasz region, kraj. Musimy zadbać o to, by młodzi tworzyli nowe, lepsze jutro, a program Osobowość Regionu umożliwia im to. Poprzez ukazywanie wzorców, wręcz nakazuje podążać drogą życia z plecakiem marzeń i pasji na plecach - opowiada Anna Daczkowska, organizator wydarzenia.
 

Wśród współtworzących Galę Osobowości Regionu znaleźli się młodzi ludzie, którzy ze sceną są za pan brat. I tym razem chcieli pokazać to, co lubią robić i z czym wiążą swoją przyszłość.

   

Sama idea tego wydarzenia jest uroczystym podziękowaniem dla osób, które przysłużyły się naszemu miastu. W pięknej oprawie występów mogliśmy w uroczy sposób podziękować laureatowi za jego działania. Gala Osobowości Regionu była bardzo dobry pomysłem również dla osób, które mają pasję i które chciały pokazać się na scenie. Może ktoś boi się na niej stanąć, a może chce, ale wstydzi się pokazać swoje zainteresowania - tutaj mają okazję, żeby spróbować swoich sił

- podsumowuje Maciej Michalski, uczeń I LO.


Co uczniowie polubili w przygotowaniach do Gali Osobowości Regionu?

To bardzo fajne wydarzenie, które jednocześnie jest dla mnie szansą na zrobienie czegoś, czego nie robię na co dzień. To także pozytywne wydarzenie. Za każdym razem cieszę się, że mogę wziąć w nim udział. To jest coś innego, bo daje radość i satysfakcję. Mam tutaj szansę zaśpiewać, a nie robię tego codziennie. Lubię tę atmosferę panującą podczas uroczystości

- odpowiada z zachwytem Marta Piątkowska, uczennica Szkoły Muzycznej w Elblągu.

 

Justyna Grzesiowska

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99363398551941