Czwartek, 18.07.2024, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Wyróżnili Osobowość Regionu i pokazali swoje talenty na scenie

06.04.2018, 10:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Wyróżnili Osobowość Regionu i pokazali swoje talenty na scenie
Fot. Ryszard Biel

28 marca na Dużej Scenie Teatru im. A. Sewruka odbyła się dziesiąta Gala Osobowości Regionu. W tym roku tytuł ten otrzymał Roman Korzeniowski. W organizacji wydarzenia pomagali m.in. uczniowie Agata Semkow, Honorata Bednarczuk i Maciej Michalski.
 

W tym roku Osobowością Regionu został Roman Korzeniowski - były dyrektor Browaru Żywiec S.A. Na tegoroczną uroczystość zaproszono również wszystkich dotychczasowych laureatów - Ryszarda Skotnickiego, Katarzynę Jankowską, Mirosława Siedlera, Bogusława Stolarskiego, Marka Osika, Grzegorza Nowaczyka, Leszka Wójcika, Wiesławę Pokropską oraz Helenę Pilejczyk.


- Osobowość Regionu jest wydarzeniem, które łączy pokolenia. Z jednej strony ukazuje młodym wzorce i autorytety godne naśladowania. Z drugiej zaś strony poprzez organizowaną galę jest koncertem dla laureata. Uczniowie mają możliwość i okazję podziękowania temu, który swoją pracą, pasją i zaangażowaniem służy naszemu regionowi. Ponadto Program sprzyja rozwojowi talentów wśród uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania, potrzeby i uzdolnienia - informuje Anna Daczkowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.


Gala Osobowości Regionu pozwoliła uczniom wyzwolić kreatywność i nabyć nowych umiejętności. - Poza śpiewaniem zajmowałam się strojami dla osób występujących, bo lubię to robić. Sama zgłosiłam się na to stanowisko - opowiada Honorata Bednarczuk, uczennica I LO.
 

Przygotowaniom towarzyszyła świetna atmosfera. - Rok temu, kiedy pierwszy raz wzięłam udział w tym festiwalu, poznałam dużo osób. I do tej pory utrzymujemy ze sobą kontakt –  informuje Agata Semkow, uczennica II LO.

 

 Już drugi raz jestem wśród współtworzących to „święto”. Gala jest wspaniałym wydarzeniem, a ludzie, którzy przyczynili się do jej stworzenia, po prostu świetni!

- dodaje z entuzjazmem Honorata Bednarczuk.

Uczniowie poznali tegorocznego laureata od podszewki. Dowiedzieli się, czym była praca dla byłego dyrektora Browaru Żywiec S.A. i jaka dewiza przyświecała mu przez całą jego karierę zawodową.

 

Sama idea tego wydarzenia jest uroczystym podziękowaniem dla osób, które przysłużyły się naszemu miastu. W pięknej oprawie występów mogliśmy w uroczy sposób podziękować laureatowi za jego działania. Gala Osobowości Regionu była bardzo dobry pomysłem również dla osób, które mają pasję i które chciały pokazać się na scenie. Może ktoś boi się na niej stanąć, a może chce, ale wstydzi się pokazać swoje zainteresowania - tutaj mają okazję, żeby spróbować swoich sił


- podsumowuje Maciej Michalski, uczeń I LO.

 

Justyna Grzesiowska

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / X Gala Osobowości Regionu ( zdjęć 159 )
Dodano: 2018-03-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1129939556122