Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego objął patronatem Galę "Osobowość Regionu"

04.03.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego objął patronatem Galę "Osobowość Regionu"
Fot. Archiwum redakcji

Po raz jedenasty w naszym mieście odbędzie się Gala Osobowości Regionu. Wydarzenie to patronatem objął Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. - To dla nas wielki zaszczyt. Bardzo się cieszymy, że mamy wsparcie Urzędu Marszałkowskiego – mówi Anna Daczkowska, pomysłodawczyni Gali.
 

- Projekt Osobowość Regionu pomaga młodemu człowiekowi  dokonywać wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, a w przyszłości aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w miejscu zamieszkania. Uświadamia również, jak ważne jest życie na rzecz innych – opowiada Anna Daczkowska.


Po raz kolejny patronat nad Galą objął Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. 

Osobowość Regionu jest cyklicznym, prestiżowym eventem. Uzyskał on renomę wśród regionu elbląskiego, szczególnie dzieci i młodzieży, u których świadomość społeczna dopiero się kształtuje.  Ostatnia, X Gala  programu Osobowości Regionu., odbyła się w marcu 2018 r. , a jej laureatem był Roman Korzeniowski

– zaznaczyła Anna Daczkowska.
 

W bieżącej edycji do tytuł Osobowość Regionu nominowani byli Juliusz Stanisław Marek- dziennikarz, założyciel Telewizji Elbląskiej i jej właściciel, kronikarz Elbląga, filmowiec; propagator kultury i dziejów  regionu elbląskiego, Michał Tatarek- inicjator ważnych kampanii antyalkoholowych i  antynarkotykowych; pełnomocnik Wojewody do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i narkotykowych; inicjator pomocy prawnej dla członków osób uzależnionych oraz założyciel świetlic psychoterapeutycznych; wdrażał Niebieskie Karty.


Wśród nominowanych do tytułu była także Marlena Szwemińska- – nauczyciel, konsultant WODN ds. pedagogiki specjalnej; społecznik, propagator kultury na wsi, wolontariusz powiatu elbląskiego, inicjator działań na rzecz osób niepełnosprawnych, współautor podręcznika Elbląg i okolice.

O wyborze laureata decydują uczniowie elbląskiej szkoły. Najwięcej głosów tym razem uzyskał Juliusz Stanisław Marek.

Tegoroczna Gala odbędzie się 23 kwietnia, o godz. 12.00. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Ile osób weźmie w niej udział?

 

Teoretycznie 700, a w praktyce o wiele więcej, bo w podanej liczbie nie uwzględnia się wirtualnych odbiorców, czytelników info.elblag.pl oraz innych elbląskich mediów. Na sali Teatru będzie 506 osób. Będą to uczniowie elbląskich szkół z nauczycielami. Galę współtworzy w sumie blisko 150 osób. Mam tu na myśli nie tylko występujący artystów, prowadzących, czy uczniów wciekających się w role dziennikarzy. Nad Galą pracują także tzw. techniczni. Chciałabym podkreślić, ze wszyscy pracujemy społecznie

– mówiła Anna Daczkowska.


Pomysłodawczyni Gali zaznaczyła, jak wielką rolę odgrywają sponsorzy. - Bez ich pomocy nie moglibyśmy wynająć sali w Teatrze, wręczyć kwiatów i statuetki zwycięzcy – dodała Anna Daczkowska.


Niestety z roku na rok o sponsorów coraz trudniej. - Wszyscy działamy społecznie, ale są koszta, których nie możemy przeskoczyć. Potrzebujemy wsparcia finansowego na opłatę wynajęcia sali w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz zakupów materiałów, środków na przesyłkę zaproszeń. Kwota, która jest nam niezbędna to 4 tysiące zł. Jest to kwota, którą musimy uzbierać, by zorganizować Galę. Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie – przyznała Anna Daczkowska.


Więcej informacji o tym, jak pomóc w zorganizowaniu Gali można uzyskać na stronie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Rety
  Środa, 04.03

  Niech da pieniądze na Elbląg tyle samo co dal dla olsztyna na uranie.

 2. 2
  0
  ~ Dawaj
  Środa, 04.03

  Marszałkowski urząd wydał na wodę niby z warmi mazur. Produkowana w Wielkopolsce to niech da kasę marszałek dla Elbląga i teatru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2660830020905