Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Przypominamy wynik naszej sondy. 68 proc. głosujących było ZA przyjęciem propozycji Rządu dot. portu

07.05.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przypominamy wynik naszej sondy. 68 proc. głosujących było ZA przyjęciem propozycji Rządu dot. portu

68 proc. głosujących w naszej ankiecie czytelników uważa, że Prezydent Elbląga Witold Wróblewski powinien przyjąć propozycję Rządu dotyczącą elbląskiego portu.Rząd zaproponował, że dofinansuje Zarząd Portu Morskiego w Elblągu kwotą do 100 mln zł w zamian za przejęcie pakietu kontrolnego w spółce komunalnej. Od 10 miesięcy Prezydent Elbląga nie chce się na to zgodzić. Jego zdaniem pogłębienie toru dostępowego do portu to obowiązek Rządu i w budżecie Elbląga na 2023 r. na rozwój portu nie przeznaczył ani złotówki.

Prezydent wraz z Radą Miasta (w której ma większość) postanowił wydać 33 tys. złotych na przeprowadzenie ankiety wśród Elblążan. Politycy PiS obawiają się, że zadane w ankiecie pytanie albo będzie sugerowało odpowiedź albo zostanie postawione w tendencyjny sposób mogący wprowadzać głosujących w błąd.Niestety Prezydent Elbląga do tej pory nie przedstawił konkretnego planu rozwoju portu, a tym bardziej skąd chce wziąć środki finansowe, które można byłoby na to przeznaczyć. W budżecie Miasto nie ma na to środków (co nie raz podkreślał Prezydent Elbląga). Nie ma też alternatywy do propozycji Rządu. Za to jest przekop, z którego Elbląg nie może skorzystać.O zdanie zapytaliśmy w tej kwestii naszych czytelników. Czy Miasto powinno przyjąć propozycję Rządu? Głosowanie trwało od 12 kwietnia, od godz. 12.30 do 17 kwietnia, do godz. 10.00. W sumie oddano 1090 głosów.

68 proc. (741 głosów), czyli zdecydowana większość opowiedziała się za przyjęciem propozycji Rządu. Przeciw było 30 proc. (330 głosów). Zdania w tym temacie nie miało 2 proc. (19) głosujących.

Jak te wyniki oceniają nasi czytelnicy? Zachęcamy do wypowiedzenia się w komentarzach.

 

Zapraszamy również do obejrzenia materiału filmowego z sondy ulicznej. Mieszkańców zapytaliśmy  "Czy elbląski port powinien stać się IV portem RP? " Gorąco zapraszamy do obejrzenia materiału.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 64

%90.6 %9.4


Komentarze do artykułu (64)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ Barbara
  Poniedziałek, 17.04

  Oczywiście, że rząd powinien przejąć port, tak jak przejął trzy port polskie. To jest jedyną szansa dla nas Elblazan , żeby ten port mógł u nas prawidłowo działać. Jeżeli miast by go przejęło, to skąd wezmą pieniądze na jego utrzymanie? Myślę, że rząd wtedy nie będzie chciał inwestować w coś, co niestety w krótkim czasie ulegnie zniszczeniu, przez to że miast nie są rady go utrzymać. A prawda jest taka że prezydent Elblags, robi to na złość Pisu, ale przecież na jesieni wybory, nie wiadomo wiec jaka partia będzie rządzić. Dlatego po co robić sobie na złość? A tak wogole, to Pan Wroblewdki tak bardzo teraz obstaje przy tym porcie a przecież był bardzo przeciwny przejopowi mierzeji, a to dzięki temu nasz port może się rozwinąć.

 2. 2
  +23
  ~ robol
  Poniedziałek, 17.04

  Proszę o opinię senatora , Posłów i wiceprezydenta z PO . W końcu to chyba oni temat wywołali.

 3. 3
  --21
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 17.04

  PIS rządzi 7 lat i coś się zmieniło. Nic tylko wszystko chce zabrać

 4. 4
  --24
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 17.04

  Nic nie oddawać rządowi tu nie chodzi o rozwój portu a o przejęcie portu, żeby obsadzić swoimi nieudacznikami. Jeżeli do tego dojdzie to będzie koniec portu. Elblążanie nie dajcie sobą manipulować. Ta władza niczego dobrego dla Polski nie zrobiła.

 5. 5
  --19
  ~ AntyPis
  Poniedziałek, 17.04

  To mam propozycję dla tych 68%- niech oddadzą swoje mieszkanie w zamian za obietnicę remontu. Tylko powoli, każdy zdąży.

 6. 6
  +24
  ~ re antypis
  Poniedziałek, 17.04

  Ty w ogóle kumasz co za bzdury od czapy wypisujesz ? A tak przy okazji , jak na dłoni widać gdzie ""obrońcy demokracji "" mają wolę większości .

 7. 7
  +14
  ~ dix
  Poniedziałek, 17.04

  PO zrobi wszystko aby zniszczyć port, a później zwalić to na PIS

 8. 8
  +2
  ~ powiedz
  Poniedziałek, 17.04

  nie dla trującego i zapleśniałego zboża z Ukrainy. Czy chcesz by truto twoje dzieci

 9. 9
  +23
  ~ E-g
  Poniedziałek, 17.04

  Oczywiście że z udziałem Państwa ... inaczej to tu będzie port podobny do basenu na spacerowej . Wymyśla jakieś debaty i nie potrzebnie tracimy czas . Ja już miałem tel od ankietera ... w ankiecie byłem stanowczo za udziałem Państwowym . Tylko niech mi pomysłodawcy ankiety powiedzą gdzie ja to sprawdzę że jest tak jak ja chciałem tym bardziej że ankieter był z olszyna .

 10. 10
  --4
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 17.04

  Oczywiście, ze wynik na WASZEJ stronie jest taki, a nie inny. W fałszywy sposób prezentujecie pseudo ofertę rzadu już od dłuższego czasu robiąc ze Śliwki niewiadomo jak zainteresowana Elblągiem osobę. A on owszem się interesuje, ale albo mandatem z Elbląga, albo fotelem prezydenckim. Dla miasta nie zrobił i nie robi nic, a pseudo oferta to żart - damy wam jakaś tam kwotę, nieokreślona, na dokończenie WŁASNEJ inwestycji w zamian za pakiet większościowy. Jest jak mówi Wcisła - chcą wziąć port za darmo. Oby wyborcy ich rozliczyli. I was.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1766529083252