Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni PiS odcinają się od konsultacji Miasta dot. portu? „Wyniki mogą zostać zmanipulowane”

05.04.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni PiS odcinają się od konsultacji Miasta dot. portu? „Wyniki mogą zostać zmanipulowane”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wydał wczoraj (4.04.) oświadczenie, w którym wyraził swój sprzeciw wobec sposobu prowadzenia przez Miasto kampanii w sprawie przyszłości portu.  - Władze miasta przed zaciągnięciem opinii mieszkańców rozpoczęły kampanię „Powiedz Tak miejskiemu Portowi”, która jednoznacznie sugeruje odpowiedź oraz stanowisko władz miasta przed rozpoczęciem procesu zaciągnięcia opinii mieszkańców – zaznaczają.
9 lutego br., podczas sesji nadzwyczajnej, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę intencyjną zgłoszoną przez Przewodniczącego RM Antoniego Czyżyka. Dotyczyła ona potrzeby zasięgnięcia opinii mieszkańców Elbląga w sprawie przyszłości portu morskiego w Elblągu. Problem był jednak w tym, że nie wiadomo było kiedy konsultacje mają się odbyć, kto je przeprowadzi i dokładnie czego mają dotyczyć.W uzasadnieniu przyjętej uchwały czytamy: „Należy podkreślić, że wszelkie kwestie związane z portem morskim w Elblągu oraz jego rozwojem są istotne dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Każda decyzja podjęta w tej sprawie budzi bardzo duży oddźwięk społeczny. Dlatego też szczególnie ważne jest, aby mieszkańcy Elbląga wyrazili swoje zdanie w kwestii związanej z przyszłością elbląskiego portu morskiego. Mając powyższe na względzie, poznanie opinii elblążan w tej trudnej kwestii pozwoli na wypracowanie rzetelnego stanowiska, które będzie podwaliną do dalszej dyskusji nad rozwojem elbląskiego portu morskiego i tym samym rozwojem Miasta”.


W oświadczeniu radni PiS poinformowali, że nie będą „legitymizować przeprowadzanej przez władze Miasto Elbląg „ankiety-sondy” w sprawie potrzeby zasięgnięcia opinii mieszkańców Elbląga, dotyczącej przyszłości portu morskiego w Elblągu oraz nie będzie brało udziału w czynnościach z tym procesem związanych”.


 

Władze miasta przed zaciągnięciem opinii mieszkańców rozpoczęły kampanię „Powiedz Tak miejskiemu Portowi”, która jednoznacznie sugeruje odpowiedz oraz stanowisko władz miasta przed rozpoczęciem procesu zaciągnięcia opinii mieszkańców. W naszym najgłębszym przekonaniu, prowadzona obecnie kampania prowadzona jest w sposób nietransparentny i obarczona jest wieloma niejasnościami. Forma powzięcia opinii mieszkańców celem wypracowania oficjalnego stanowiska miasta w sprawie tak ważnej dla Elbląga i całego regionu nadzalewowego, urąga powadze i wiarygodności tego zagadnienia

 

– podkreślają radni PiS.Radni wyrazili swój niepokój m.in. wobec formy, w jakiej mają zostać przeprowadzone konsultacje. - Wielu mieszkańców, społeczników i osób żywo zainteresowanych sprawą elbląskiego portu, niebezpodstawnie żywi uzasadnione obawy, iż przyjęta forma społecznych konsultacji w postaci „sondażu” będzie przeprowadzona nierzetelnie i może być obarczona błędami, zaś same wyniki mogą zostać zmanipulowane – stwierdzają w oświadczeniu radni PiS.


 

Co ważne, chcielibyśmy jednocześnie zauważyć, iż do dziś finansowanie tak szeroko zakrojonej kampanii medialnej (zakrawającej na kampanię polityczną) nie jest jasne. Nie posiadamy także informacji, jaki będzie ostateczny, łączny koszt kampanii i przeprowadzonej „ankiety”, jak również nie zostały wskazane choćby potencjalne obciążenia budżetowe, jakie z tego tytułu będzie musiało ponieść miasto Elbląg

 

– zaznaczyli radni PiS.


Przypomnijmy, że konsultacje mają potrwać od 24 kwietnia do 7 maja. Mieszkańcy Elbląga będą mogli wypowiedzieć się w ankiecie na temat przyszłości portu. Zostanie im zadane pytanie: czy port należeć ma do miasta czy do rządu? Poza ankietą przeprowadzony ma być także sondaż telefoniczny. Obie formy konsultacji społecznych przeprowadzi ośrodek badawczy. Wyniki mamy poznać do 30 maja.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Dobra decyzja!
  Środa, 05.04

  I slusznie! To nie ankieta to jak w rezimie nakaz i wskazanie jak ma być ale taka wschodnia mentalność! Myślą ze to um i mogą wszystko

 2. 2
  +18
  ~ słusznie
  Środa, 05.04

  przypomnijcie skład komisji ? a wtedy nic dodać nic ująć!

 3. 3
  --14
  ~ ROZUM
  Środa, 05.04

  Zmanipulowana to jest wasza DEKLARACJA POPARCIA... każdy kto popiera powinien mieć wiedzę za czym się opowiada. I każdy kto popiera działania PiS w tej sprawie działa na SZKODĘ ELBLĄGA.

 4. 4
  +11
  ~ Chwila
  Środa, 05.04

  I nadejdzie dzień kiedy zniknie PO, PSL, SLD z um ratusza.won.

 5. 5
  +7
  ~ zorro
  Środa, 05.04

  A skąd oni będą mieli nr telefonów ?

 6. 6
  +27
  ~ Sąsiad
  Środa, 05.04

  jeżeli prawie codziennie pisze się co dzieje w mieście a szczególnie w um , czyta olbrzymią ilość komentarzy jak traktowani są ludzie tzn pracownicy to nie mam żadnych podstaw , aby poddawać się autokratycznej ankiecie z odpowiedzią w tle! to żadna ankieta i z tym w pełni zgadzam się ze stanowiskiem PIS ! Poza tym oddam głos za państwowym dla dobra społeczności lokalnej , rozwoju Elblaga! a pracownikom wyrazy głębokiego współczucia! może to was nie pocieszy ale pracownicy URZEDU w Olsztynie tez walczą, ale może bardziej skuteczniej i odważniej!

 7. 7
  +4
  ~ ikar
  Środa, 05.04

  Strach przed wolą narodu potrafi jednak sparaliżować. No i jeszcze strach przed gniewem prezesa to jest dopiero spędzenie snu z powiek.

 8. 8
  +16
  ~ Normalna
  Środa, 05.04

  Miejski to może być szalet, a nie PORT!!!

 9. 9
  +12
  ~ Zero to zero
  Środa, 05.04

  Trudno żeby głosować za 0 w budżecie dla Portu! Logiczne ze za Państwowym! Jak 0 to prawdziwe z tego zero !

 10. 10
  +10
  ~ Opisane Fakty
  Środa, 05.04

  Juz we wszystkim z kazdym dniem coraz mniej ufam miastu! Niewlasciwi ludzie bardzo zepsuli wizerunek swojego pryncypała!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0119440555573