Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Panie Prezydencie, skąd pochodzą środki na kampanię dot. portu skoro nie ma takiej pozycji w budżecie?”

21.04.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Panie Prezydencie, skąd pochodzą środki na kampanię dot. portu skoro nie ma takiej pozycji w budżecie?”
Kadr z filmu opublikowanego na stronie www.elblag.eu
REKLAMA

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski w budżecie Miasta na 2023 r. nie zabezpieczył żadnych środków na rozwój elbląskiego portu. Radny Rafał Traks dopytuje skąd zatem pochodzą środki, które włodarz naszego miasta przeznaczył na kampanię „Powiedz Tak miejskiemu Portowi”. - Bilbordy, plakaty, ulotki, broszury, film promujący, gazeta informacyjna, kampania sponsorowana w mediach społecznościowych oraz mediach lokalnych to wszystko składa się na koszty, które samorząd musiał ponieść – zaznaczył Rafał Traks.
 


Radny zwrócił się do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w zakresie prowadzonej przez Gminę miasto Elbląg kampanii „Powiedz Tak miejskiemu Portowi”.


 

Proszę o udostępnienie wszelkich umów oraz faktur i innych poniesionych kosztów w tym osobowych w ramach prowadzonych działań realizowanych przez Gminę Miasto Elbląg oraz jednostki podległe w ramach prowadzonych działań w ramach kampanii „Powiedz Tak miejskiemu Portowi”

 

 

- podkreślił.
We wniosku radny zwrócił się także o podanie informacji i przedstawienie stosownych umów i ewentualnie powstałych faktur za badanie opinii publicznej mieszkańców.


 

Proszę o udostępnienie informacji publicznej ile kosztowało przygotowanie i prowadzenie kampanii „Powiedz tak miejskiemu portowi”. Kto przygotował kampanię? Skąd pochodzą środki skoro nie ma takiej pozycji w budżecie? Czy w kampanię były zaangażowane inne instytucje/ jednostki poza Urzędem Miejskim w Elblągu?

 

- dopytuje Rafał Traks.Zdaniem radnego za środki przeznaczonych na kampanię można było zrealizować przy wsparciu środków z programów zewnętrznych np. budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 23 czy dokonać remontu Przedszkola nr 8.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 16

%93.8 %6.2


Komentarze do artykułu (59)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +50
  ~ Wystraszona
  Czwartek, 13.04

  Zmiencie zdjecie. Mozna dzeici straszyc!

 2. 2
  +53
  ~ Art.231 KK dla Wróbla
  Czwartek, 13.04

  Mamy gnoju, do paki grubego. Art. 231. [Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza] § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3.

 3. 3
  +27
  ~ bolek
  Czwartek, 13.04

  ze ściepy pracowników ratusza.

 4. 4
  --32
  ~ Arc
  Czwartek, 13.04

  nie bronie go absolutnie ale kase pewnie wziął z tego samego lewego źródła jak PiS wziął MILIARDY na ukraińców, a 40 mln. ciężko im było zebrać na polskich repatriantów ze wschodu - w zeszłym roku do Polski przyjechało kilka milionów ukraińców (poszły miliardy zł.) a polskich repatriantów (niegdyś przymusowych zesłańców na wschód) przyjechało niecałe 800 osób - OK 7000 POLAKÓW CIĄGLE CZEKA W KOLEJCE ABY MÓC PRZYJECHAĆ DO POLSKI A DLA MILIONÓW UKRAIŃCÓW GRANICE I SOCJAL SZEROKO OTWARTE

 5. 5
  +68
  ~ Szczerze
  Czwartek, 13.04

  Najgorszy rzadzacy miastem. Nigdy chyba nie było gorszego.

 6. 6
  +49
  ~ chester
  Czwartek, 13.04

  Elblążanie musza zadać sobie jedno bardzo wazne pytanie, czy chca rozwoju miasta ,czy tez chcą aby to dalej były zacofane Witkowyje chylące sie ku upadkowi pod wodzą PO,PSL,SLD? To ile zła wyrzadzuly te 3 partie przez ostatnią dekadę w tym miescie jest przytłaczające. Rzesza klakierów motorowki i ćwierka trzyma to miasto w cacofaniu i zacietrzewieniu. Gdy usyszeli ze ma tu byc budowany port to zaczeli sobie drwic i pyszczyc ze to nie jest mozliwe. a gdyby ta czerwona tłuszcza zaczerpnela hitorii miasta sprzed 1945 roku to moze by sie czegos nauczyli. Niestety dopuki elblazanie nie przegonia z miasta hamulcowych to tu nigdy nie bedzie normalnie. ćwierk,motorowka,spec od zimnych term powinni miec zakaz wjazdu do tego miasta. Nipozytecznego nie zobili a jedynie szkodza.

 7. 7
  +23
  ~ I wszystko w temacie !
  Czwartek, 13.04

  Śliwka zrobil dobry filmik -:) mają niezly magików , komediowo i inteligentnie!

 8. 8
  +37
  ~ Czego wy nie rozumiecie?
  Czwartek, 13.04

  Na jaką kwotę i komu wystawił fakturę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu za baner na hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej? Jest to obiekt publiczny, a MOSiR ma chyba cennik za takie usługi? Jeśli został powiększony na tzw dzikuna, żądam zwolnienia dyrektora jednostki. To nie jest instrukcja prywatna i miasto też nie jest instytucją prywatną. Tak dla przypomnienia.

 9. 9
  --29
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 13.04

  A gdzie są pieniądze, które blokuje wasz rząd.

 10. 10
  +28
  ~ ABCDEFGH
  Czwartek, 13.04

  Co tam port - lepiej Harleyem pośmigać a nie zajmować się portem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9692280292511