Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląski oddział KOD-u wsród manifestujących w Warszawie. Zobacz fotoreportaż

27.02.2016, 20:29:06 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski oddział KOD-u wsród manifestujących w Warszawie. Zobacz fotoreportaż
(fot. Antek Rokicki)

Dziś w sobotę ponad trzydziestoosobowa delegacja elblążan pojechała do Warszawy, aby wziąć udział w manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Pod hasłem „My, Naród!” walczyli o dobre imię Lecha Wałęsy, zbierali także podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. 

 

Hasło sobotniej manifestacji KOD-u brzmiało: „My, Naród!”. Przemarsz ulicami Warszawy, w którym wzięło ok. 80 tysięcy ludzi, rozpoczął się przed Stadionem Narodowym. W tłumie wraz z protestującymi pojawiło się wielu polityków, m.in. Ryszard Petru z Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
-
W najgorszych snach nie przewidywałem, że po latach walki o wolność, po latach represji, rewizji i aresztów, aparat demokratycznego państwa uderzy w nas, prześladowanych przeciwników systemu komunistycznego. Zwracam się do Was: zwycięzców z roku 1989, zwracam się do Was: tych, którzy urodzili się już w wolnej Polsce. Nie dajcie sobie wmówić, że to komunistyczne służby specjalne przyniosły nam wolność i niepodległość  
– to fragment listu Lecha Wałęsy, który odczytał zgromadzonym Mateusz Kijowski, lider KOD-u. 
 
Elbląski oddział Komitetu liczy obecnie 79 członków. Jak mówi jej koordynator Tadeusz Kawa, grupę tworzą mieszkańcy naszego miasta pochodzący z różnych środowisk. Spotykają się na cotygodniowych zebraniach, piszą również na swoim forum na Facebooku. 23-go stycznia zorganizowali na Pl. Solidarności manifestację, podczas której doszło do spotkania z przeciwnikami KOD-u. – Rozmawialiśmy wtedy m.in. z sympatykami Janusza Korwina-Mikkego – wspomina Tadeusz Kawa. – Dobrze, że doszło do tamtej wymiany zdań. Działamy w Komitecie Obrony Demokracji, aby zmniejszyć tę przepaść, która dzieli dzisiaj Polaków – tłumaczy. Koordynator podkreśla także apolityczność Komitetu. – Jeśli uda się zakończyć rządy obecnie panującej partii, to kto ma ją zastąpić? – pyta. Stołeczny marsz „My, Naród!” odbył się w spokojnej atmosferze. Jednak i tym razem nie zabrakło przeciwników Komitetu Obrony Demokracji, którzy pojawili się w połowie drogi marszu, na Moście Poniatowskiego. Mężczyźni przebrani w stroju świń prezentowali transparent z napisem: Komitet Obrony Koryta. 
 
W elbląskiej delegacji KOD-u znaleźli się także mieszkańcy okolicznych miejscowości, m.in. Pasłęka. Regina Stelmaczonek opowiedziała nam, że dołączyła do elbląskiej grupy tuż po jej założeniu. – Przyjechałam tutaj, aby walczyć o demokrację, o wolność słowa i przestrzeganie konstytucji – mówi pasłęczanka. – Tu nie chodzi tylko o mnie, ale głównie o przyszłość moich dzieci oraz wnuków – podkreśliła. 
 
W niedzielę 28 lutego Komitet Obrony Demokracji organizuje manifestację w Gdańsku pod nazwą „Cała Polska murem za Wałęsą”. Pojawią się na niej elblążanie, m.in. dziesięcioosobowa delegacja elbląskiego KOD-u, pracująca w straży manifestacji. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie. 
Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 35

%80.0 %20.0


Galeria / Elblążanie na stołecznym marszu Komitetu Obrony Demokracji - 27.02.2016 ( zdjęć 80 )
Dodano: 2016-02-27 | fot. Antek Rokicki 

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ powiec
  Sobota, 27.02

  Brawo dla tych elblążan niestrudzonych bojowników o demokrację!;)

 2. 2
  +40
  ~ ja
  Sobota, 27.02

  Stalin też niektórym pozwolił nosić biało/czerwoną flage...

 3. 3
  +51
  ~ xxx
  Sobota, 27.02

  Komitet Oderwanych Darmozjadów

 4. 4
  +51
  ~ Wałęsa konfident
  Sobota, 27.02

  Błaznów jest sporo

 5. 5
  +32
  ~ informacja
  Sobota, 27.02

  państwo Smoleńscy w KOD no cóż darmozjadów jest pełno wszędzie

 6. 6
  +47
  ~ jacek
  Sobota, 27.02

  A cóż ta wspaniała ośmioletnia demokracja zrobiła dla Elbląga ?

 7. 7
  --38
  ~ polka gorszego sortu
  Niedziela, 28.02

  dobrze ze są ludzie dla których demokracja jest waznaa

 8. 8
  +46
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Niedziela, 28.02

  O pożytecznych idiotach" wspominał już J. Stalin. Tutaj mamy ich w ilości zapełniających średni autokar. Obrońcy tajniaka i donosiciela ps. "Bolek", któremu SB i paru innych intelektualnie bardziej rozwiniętych kapusiów w PRL pozwoliło sie wybic i zbudowało legendę, w którą on sam uwierzył. Pozbawiony zaplecza teraz opowiada bajki a z nadętego bufona uchodzi powietrze jak z pękniętego balonu. No cóż, o "takie Polskie" sam walczył i taki kraj zbudował. Wydawało się jemu i innym podobnym, że ich błogostan potrwa wiecznie. Że dożywotnio ustawili się oraz kilka pokoleń własnej oligarchii i swoich pretorian. A tu ***o, wychodzą na jaw świństewka spod okrągłego stołu, który jednak miał kanty. Szkoda tylko tych 26 lat, które można było spożytkowac lepiej dla naszego państwa i narodu.

 9. 9
  +44
  ~ sherlok
  Niedziela, 28.02

  Dzięki waszej zas....j wolności miliony polskich obywateli wylądowały na bezrobociu w nędzy i na saksach. Większości polskich obywateli zdjęliście kajdany wraz z butami. Garstka łaj.... za polityczne poparcie sprzedała większość narodu w niewolę ekonomiczną obcych. Zmieniono ustrój jednak nie przeprowadzono powszechnej prywatyzacji. Większość Polaków posadziliście d.... w kałuży, sami kradnąc i frymarcząc majątkiem narodowym wypracowanym przez tę opresyjną "komunę" Powiedzcie jeszcze k..... że kłamię

 10. 10
  +22
  ~ kaz
  Niedziela, 28.02

  Witam. Zdjęcia obejrzałem. A panie które zamiast obiad rodzinie ugotować bużki przed kamerę pchaja , czy to ładnie tak. A panowie zamiast pracować to popierają PO i robota Petru , czy to ładnie tak. A swoją drogą widziałem gościa którego uważałem za kolegę z pracy , czy podać mu rękę ?? Chyba NIE.we 135

 11. 11
  --19
  ~ Komitet Ochrony Debili
  Niedziela, 28.02

  Wstyd mi za tych ludzi. I pomyśleć, że to moje miasto ;/.

 12. 12
  --3
  ~ wet
  Niedziela, 28.02

  Brawo, elbląscy KODerzy!dzięki,że byliście! I nie słuchajcie sfrustrowanych niemyślących narzekaczy !

 13. 13
  +7
  ~ myślący
  Niedziela, 28.02

  Ale z was debile ci, co tu siedzą i obrzydzają KOD swoją głupotą i obrzydliwymi wpisami i komentarzami. W KOD jest dużo młodych ludzi, a nie tylko starszych. MAJĄ SŁUSZNY CEL MANIFESTOWANIA. I co powiecie na to DEBILE TU PISZĄCY. Zamiast pisać takie obrzydliwe bazgroły i obrażać niewinnych ludzi z KOD-u poszlibyście lepiej do kościoła pomodlić się BEZMÓZGOWCE aby PAN BÓG DAŁ WAM ROZUM i ROZSĄDEK, BO MACIE TYLE JADU W SOBIE.

 14. 14
  +43
  ~ Aron
  Niedziela, 28.02

  Biedne Dzieci Resortowe? Potomkowie żydo-komuny ? Średnia wieku 50+ ? Są to bojownicy o własne interesy ?

 15. 15
  +36
  ~ młody
  Niedziela, 28.02

  jak można bronić człowieka, który za donoszenie na przyjaciół brał pieniądze? ludzie kto Was popycha do takich rzeczy... rozumiem Wasz protest w obronie demokracji ale posuwacie się za daleko broniąc esbeckiego kapusia, widocznie dla pieniędzy zdrdzicie się sami nawzajem i własne matki, bo z takim działaniem utożsamiacie się na bieżąco. Czy nie wstyd Wam przed własnymi dziećmi? brak Wam logiki? Wałęsa to kapuś, sterowana marionetka co pokazuje historia, rozum Wam odebrało?

 16. 16
  +37
  ~ viki
  Niedziela, 28.02

  Ale wiocha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. 17
  +21
  ~ zyta
  Niedziela, 28.02

  To się w głowie nie miesci ,taki obciach ,bronią komuny ,ale chyba bardziej swoich tłustych stołków.

 18. 18
  +13
  ~ Kux
  Niedziela, 28.02

  Jedzie ktoś z elbląskiego kodu jutro Bolka bronic do Gdańska?Ponoc Biedroń juz ze Słupska przyjechał dzisiaj nad ranem o 4.28.Pamietajcie że 12 marca jedziemy do W-wy bronic naszych dziadów ,ojców ,wujów i jujów żeby emerytur U i Esbeckich im nie obcieli.

 19. 19
  +20
  ~ arti
  Niedziela, 28.02

  To jak warto byc uczciwym czy nie? Wy bronicie donosiciela? Co to ma wspolnego z demokracja?

 20. 20
  +17
  ~ pomyłka
  Niedziela, 28.02

  KOD zamiast protestować w warszawie to jedżcie do olsztyna i protestujcie że olsztyniaki robią nas Elblążan w h.i doją ile się da.TEGO -KOD nie widzi.

 21. 21
  +27
  ~ Obserwator
  Niedziela, 28.02

  Ciekawe czy KODowcy nie zapomnieli wziąć sztandarów PZPR i transparentów z podobizną Stalina Bieruta i Dzierżyńskiego ?? , o Bolka nie pytam bo tego na 100% mają.

 22. 22
  +21
  ~ kazik
  Niedziela, 28.02

  Tak my naród , ale nie naród kapusiów .Co za barany mieszaja polski naród z kłamcami i kapusiami .

 23. 23
  +10
  ~ KOD bez PO
  Niedziela, 28.02

  Ludzie oderwijcie się od tych k.... politycznych z PO i PIS, one was tylko dzielą i rozgrywają. Protestujcie tam gdzie, warto osiągnięciem Polaków nie jest Wałęsa, tylko 10 mln ruch z 80 roku. Celem była solidarność społeczna skierowana przeciwko sk....ałej aroganckiej władzy - niestety nic się nie zmieniło z wyjątkiem formy zniewolenia na dużo bardziej upokarzającą.

 24. 24
  --16
  ~ powiec
  Niedziela, 28.02

  Te "obserwator" KOD nie mają sztandarów PZPR bo wszyscy członkowie PZPR ze sztandarami są teraz w PISie!;) Co jest akurat zrozumiałe bo PIS to narodowo-socjalistyczna pseudokatolicka sekta, która działa i zachowuje się jak ruska agentura w Polsce!;)

 25. 25
  +16
  ~ Wader11
  Niedziela, 28.02

  KOD Komitet Obrony Dobrobytu własnego i takich Bolków i ich pracodawców z SB w latach PRL. a tak docelowo to Komitet Obrony Du..y własnej do której naród i PIS się dobiera Tak Trzymać. Nie odpuszczać aby Polska była Polską dla wszystkich rodaków anie tylko dla KOD-u.

 26. 26
  +15
  ~ informacja
  Niedziela, 28.02

  cała Polska śpiewa z Nami w-ać z kapusiami

 27. 27
  +9
  ~ O kapusiach
  Niedziela, 28.02

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić – narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy.

 28. 28
  +7
  ~ nn
  Niedziela, 28.02

  Stary gł... ***zie....l który kapował na kolegów za pieniądze nie jest problemem Polski. Problemy to bezrobocie, bezdomność nędza wielu obywateli, rozwarstwienie i niesprawiedliwosć społeczna, nierówność wobec prawa, korupcja, nepotyzm, podporządkowanie obcemu kapitałowi.

 29. 29
  +16
  ~ eWA .....................
  Niedziela, 28.02

  KOD - KOMITET - OBRONY - DONOSICIELA lecha wałęsy , PYTAM CZY ALIMENCIARZ - mateusz kijowski KTÓRY NIE PŁACI ALIMENTÓW NA SWOJE DZIECI ŁAMIE PRAWO W POLSCE CZY TEŻ NIE ................... KIEDY BĘDZIE KOD WSPIERAŁ MANIFESTUJĄCYCH TYCH CO NIE PŁACĄ ALIMENTÓW , SAMA WYBIORĘ SIĘ NA TAKI WIEC I ZAPROSZĘ SWOICH ZNAJOMYCH ..........................

 30. 30
  +12
  ~ emeryt
  Niedziela, 28.02

  Jak widać jest jeszcze dużo komunistów , którzy do tej pory się ukrywali jak żydzi podczas okupacji . Teraz marzą o korycie, bo bez tego nie ma życia dla ludzi tego pokroju ,no i tego sortu , Jeżeli jestem przy słowie sort to powiem , że żona " BOLKA dziś w Gdańsku zabrała głos w sprawie obrony męża , mąż nic nie podpisywał nie brał żadnych pieniędzy?, ale też nie powiedziała ,że grał w TOTO LOTKA i wygrywał . Podczas donoszenia na kolegów pobrał wg. danych , które pokwitował to suma 13,100.złotych . na te czasy była słaba płaca kapusia . Zaznaczam ,że ja jako elektryk w tych czasach zarabiałem miesięcznie 4.000 złotych i do tego miałem premię kwartalną od wykonania planu . TO był błazen za takie grosze kapował kolegów , dziś winień siedzieć na pojedynce do końca życia . PATRIOTA .

 31. 31
  +11
  ~ Decker
  Niedziela, 28.02

  Najpopularniejszy klub seniora w Polsce !

 32. 32
  +10
  ~ Elka
  Niedziela, 28.02

  Dobrze że w Elblągu znalazła się choć ta garstka ludzi, którzy nie żałując wolnego czasu pojechali do Warszawy bronić demokracji. Z całego serca Was pozdrawiam. Wielki szacun dla Was.

 33. 33
  --14
  ~ XXXXXXXXXX
  Niedziela, 28.02

  - Do eWa co ty kobieto małolatko czepiasz się pana Kijowskiego za to czy on płaci alimenty, czy nie płaci. To jest tylko i wyłącznie jego sprawa. Ty się babo zajmij swoimi sprawami i nie dowalaj człowiekowi. A tobie co można WYTKNĄĆ - CHYBA TYLKO TWOJĄ GŁUPOTĘ.

 34. 34
  --16
  ~ Ja - gorszy sort.
  Niedziela, 28.02

  Brawo Grupa KOD-Elbląg! Nie zwracajcie uwagi na te głupie ,nieprzemyślane ,idiotyczne wpisy.Oni dojdą do głowy ,po rozum ale może być już za późno! I na pewno wtedy do tego się nie przyznają i WAM nie podziękują. I niech nie mówią,że była w Warszawie WAS garstka ! Tak z samego Elbląga - tak, ale nie z całego kraju.I co wszyscy tam ludzie to według was to głupcy,stare baby,staruchy czy świnie z PO oderwane od koryta i t d,,,,,? Chyba NIE i to na pewno NIE! Uważajcie abyście to wy nie zostali głupcami.,darmozjady jak wydudka was pis. Dziękuje,że jest WAS choć tyle ! Życzę dużo siły i wytrwania! Pozdrawiam! Jestem z WAMI!!!!!

 35. 35
  +8
  ~ Kondek
  Niedziela, 28.02

  Osoby,które nie wiedzą co się dzieje w kraju !!! Szczekają jak pieski,bo sfora ujada

 36. 36
  +14
  ~ matka dzieci
  Niedziela, 28.02

  dlaczego ci z KOD nie potepia swojego lidera Kijowskiego, który nie płaci alimentów na swoje dzieci, mało tego że nie płaci to jeszcze jest przeciwko te,u aby ich matka dostało 1000 zł bo ma trójke dzieci, czy ten człowiek jest normalny, narobił dzieci, nie płaci na nie i jeszcze chce aby te dzieci były biedne, a ich matka została bez pieniędzy, takie lidera maja ci staruszkowie z KOD, drugi lider to Bolek co jak nie miał pieniedzy to szedł grac w totolotka i zawsze wygrywał,

 37. 37
  +10
  ~ Eryk
  Niedziela, 28.02

  na jednej z ostatnich fotek napis na kartce niesionej przez uczestnika marszu " Dziś niszczą Lecha jutro ciebie " - to PiS kazał Lechowi donosić na współpracowników w latach "70. KOD = Konfidenci Oraz Debile tak to trzeba odczytywać

 38. 38
  --2
  ~ AK
  Poniedziałek, 29.02

  Ale bełkot i miałczenie. Pomylili KOD z KOT - EM ALIKIEM?

 39. 39
  +4
  ~ niepoprawnypolitycznie
  Poniedziałek, 29.02

  ale wstyd...

 40. 40
  +4
  ~ jura
  Poniedziałek, 29.02

  komited obrony bogatych i kapusi wtyd

 41. 41
  +4
  ~ STEFF
  Poniedziałek, 29.02

  Ciekawi mnie kto te marsze finansuje, może ktoś odpowie na to pytanie (delegat z ELBLĄGA) , te flagi, hasła, hotel, podróże i.t.d. Może Pani z Pasłęka?

 42. 42
  +7
  ~ Mam oczy więc patrzę
  Poniedziałek, 29.02

  Co za barany i nieuki. Mało mnie obchodzi czy Wałęsa donosił czy nie. Mam tysiąc dowodów obserwując jego prezydenturę i to jakimi UBekami się otaczał. Jak obalił rząd Olszewskiego, który chciał przeciąć ten wrzód komunistycznej agentury i ruszyć do przodu. Pamiętam jak 22 maja 1992 premier Jan Olszewski sprzeciwił się podpisaniu klauzuli polsko-rosyjskiego traktatu o przyjaźni i dobrosąsiedzkiej współpracy, która przekazywała bazy, opuszczane przez wojska rosyjskie wycofujące się z Polski, w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Dokumenty podpisał Wałęsa. Premier przekazał sprzeciw rządu, wysyłając depeszę szyfrową do Moskwy na ręce Lecha Wałęsy, który tam dogadywał się z Borysem Jelcynem. To zwykły agent i pacynka w rękach KGB i SB (żydokomuny)

 43. 43
  --1
  ~ das
  Poniedziałek, 29.02

  wezcie sie za coś porządnego, panie redaktorze, bo nikogo taki syf o darmozjadach nie obchodzi, jest to zupelnie niepotrzebne

 44. 44
  --10
  ~ xxxxxxxxxxxxxxxxx
  Poniedziałek, 29.02

  Do matka dzieci - ty weź się za robotę, a nie ślizgać się po ludzkich pieniądzach za nasze podatki. Mniej chlaj kobieto i nie wymawiaj Kijowskiemu, ze nie płaci alimentów, to jest jego osobista sprawa, A NIE TWOJA, pewnie chciałabyś aby tobie płacił alimenty, a ty byś siedziała w chałupie do góry brzuchem. Zastanów się co wypisujesz jakie brednie i absurdy.

 45. 45
  +4
  ~ Polak
  Poniedziałek, 29.02

  heh zaKODowane zdRadzieckie POmimoty - jeden z ich organizatorów został rozpoznany jak były przewodniczący jednego z okręgów paligłupa, najpierw w 2010 roku szydził i profanował krzyż na Krakowskim Przedmieściu, potem wspomagał ruskich w prowokacji podczas Mistrzostw Europy w piłce w 1012 roku, kiedy ruscy zrobili sobie POchód w Warszawie i atakowali Polaków w ich stolicy, a teraz m.in. zapewnia nagłośnienie dla Komitetu Obrony Donosicieli - http://vod.gazetapolska.pl/12567-ujawniamy-sensacyjne-fakty-tacy-ludzie-organizuja-kod

 46. 46
  --1
  ~ -
  Wtorek, 01.03

  Ale wstyd przed Edwardem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.