Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Aktualnie elbląski oddział KOD liczy 79 osób. Jakie inicjatywy planują zorganizować?

26.02.2016, 17:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Aktualnie elbląski oddział KOD liczy 79 osób. Jakie inicjatywy planują zorganizować?
Fot. Ryszard Biel

Ostatnim razem o Komitecie Obrony Demokracji w naszym mieście było głośno w styczniu. Wtedy to zorganizował on drugą manifestację, tym razem  pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970.  O tym, co elbląski KOD ma w planach i ile osób zrzesza, rozmawialiśmy z Tadeuszem Kawą, koordynator elbląskiego oddziału KOD.


- KOD, czyli Komitet Obrony Demokracji jest to ruch społeczny, który skupia osoby, którym leży na sercu troska o demokrację i niepokój związany z tym co robi aktualna władza, między innymi majstrowanie przy Trybunale Konstytucyjnym - stwierdził Tadeusz Kawa. - Do KOD może należeć każdy, kto jest zainteresowany i zatroskany zmianami, które mają miejsce w naszym kraju za sprawą partii, która sprawuje władzę absolutną, ingerując we wszystkie strefy życia  obywatela. Do KOD mogą należeć również osoby z innych partii i ugrupowań, które nie pełnią w swych partiach żadnych funkcji a są tylko jej członkami.

Ilu członków liczy elbląski oddział KOD?

Aktualnie  liczy 79 osób , choć trudno nazwać ich członkami. Do czasu rejestracji ugrupowania jesteśmy jego sympatykami. Członkowie KOD to  ludzie w różnym wieku, różnych  profesji, osoby, które wywodzą się z różnych środowisk. Co nas łączy, to troska o nasz kraj przy obecnych rządach

- dodał Tadeusz Kawa.


Kolejna inicjatywa, w jaką chcą zaangażować się elbląscy KOD-owcy obędzie się jutro, w Warszawie. - Nasze aktualne plany związane są z wyborami do zarządu Elbląskiego KOD, które planujemy w najbliższym czasie. Obecnie skupiliśmy się na Marszu ,,My Naród". 27  lutego jedziemy do Warszawy. Poparcie dla Lecha Wałęsy wyrazimy i w Warszawie, i na manifestacji w dniu 28 lutego w Gdańsku, przy stoczni -zaznaczył Tadeusz Kawa.

Dlaczego elbląski KOD zdecydował się na wyjazd do Warszawy? - Zarząd krajowy KOD, na czele z jego przewodniczącym Mateuszem Kijowskim, podjął decyzję o ogólnopolskim Marszu - wyjaśniał Tadeusz Kawa. - W Warszawie nie może zabraknąć Grupy KOD z  Elbląga. Byliśmy na obu ostatnich krajowych manifestacjach KOD w Warszawie. Taka jest wola Grupy.

Elbląg niebawem odwiedzi członek Zarządu KOD.

Ważnym wydarzeniem, do którego się przygotowujemy jest otwarte spotkanie z Koordynatorem Krajowym, a zarazem członkiem Zarządu KOD,  Radomirem Szumełdą. Myślę że to wydarzenie powinno zainteresować mieszkańców naszego miasta. Odbędzie się 2 marca na małej scenie elbląskiego teatru o godzinie 18:00

- zachęca Tadeusz Kawa.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 44

%84.1 %15.9


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --33
  ~ Elblążanin
  Piątek, 26.02

  I TAK TRZYMAĆ. Bo ten Rząd nie nadaje się do rządzenia. Myśli, że jak rozdaje pieniądze na prawo i lewo lekką ręką i tym kusi naród, to już wszystko. Uważam, że nie tedy droga, bo możemy obudzić się pewnego dnia z ręką w nocniku.

 2. 2
  --5
  ~ mrek
  Piątek, 26.02

  Trzecia odsłona PO po Nowoczesnej to już przesada. Uważam że ludzie skażeni POPIS i SLD z PSL powinni być usunięci ze sceny publicznej to przeważnie kłamcy, oszuści, malwersanci, nepoci, sprzedawczyki ludzie niegodni stanowisk ani szacunku. Inicjatywa g.... warta oparta na walce z pozornym wrogiem PIS. PIS to ta sama opcja polityczna ustawiona tak żeby kanalizować przynajmniej część dążeń lewicowych w społeczeństwie.

 3. 3
  --32
  ~ dobra zmiana
  Piątek, 26.02

  PIS trzeba zastąpić ale z pewnością nie KOD-em. Sejm głosami PiS odrzucił w czwartek w pierwszym czytaniu projekt ustawy zakładający m.in. podwyższenie kwoty wolnej PIT do 8 tys. zł - KOD w takich sprawach na pewno wam nie pomoże

 4. 4
  +38
  ~ mem
  Piątek, 26.02

  głupka agenta Bolka będą popierać - ciekawie w jakiej sprawie? ;D

 5. 5
  +37
  ~ viki
  Piątek, 26.02

  ŚREDNIA WIEKU 70 +.

 6. 6
  +40
  ~ Decker
  Piątek, 26.02

  Czekam na akcję KOD pod hasłem : Wszyscy jesteśmy Bolkami. Oczywiście by bronić nasz skarb narodowy i towar eksportowy.

 7. 7
  +20
  ~ do Elblążanina
  Piątek, 26.02

  Lepiej ,aby te pieniadze znalazły sie w kieszeniach przeciętnych Polaków,niz w złodziejskich,z PO.oNI JUŻ PRZEZ TE OSIEM LAT ZDĄZYLI SIE NACHAPAC,Z TWOJEJ KIESZENI NIE BEDA PLACIĆ.Czas powstrzymać emigracje Polakow za chlebem,to jest jeden ze sposobów,to słuszne posunięcie rządu pani Szydło.

 8. 8
  +4
  ~ Kazik
  Piątek, 26.02

  Do Elblazanin, kim Ty jestes bo pewnie nie z naszego miasta się wywodzisz.Tęskno Ci za ządem ktory odbierał rodzicom dzieci , czego nawet sowieci nie stosowali.Jezeli tak to popieraj KOD, ciekawe z czego to jest finansowane. Pamiętam krzyk Lisa ,, czy pozwolimy to sobie odebrac"" .Dalej Sobie dopowiec bo skoro portafisz pisac to pewnie myslenie nie jest Ci obce.

 9. 9
  +17
  ~ wniosek
  Piątek, 26.02

  Przeczytajcie książkę pana Michałowskiego pt. Moja Solidarność. Tam dokładnie pisze kim są Ci z KOD.Zdradzę ciut,. to ludzie pozbawieni jakiejkolwiek władzy itd....

 10. 10
  +21
  ~ eWA .....................
  Piątek, 26.02

  PYTAM KTO TEN CUDACZNY KOD - komitet odsuniętych od koryta , BABCIE I DZIADKÓW FINANSUJE ŻEBY JECHAĆ DO WARSZAWY I WSPIERAĆ TW - BOLKA wałęse , CIEKAWI MNIE ILE Z TYCH CO JADĄ DO WARSZAWY JEST TW - BOLKAMI .......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1347908973694