Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląski oddział KOD-u wsród manifestujących w Warszawie. Zobacz fotoreportaż

27.02.2016, 20:29:06 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski oddział KOD-u wsród manifestujących w Warszawie. Zobacz fotoreportaż
(fot. Antek Rokicki)

Dziś w sobotę ponad trzydziestoosobowa delegacja elblążan pojechała do Warszawy, aby wziąć udział w manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Pod hasłem „My, Naród!” walczyli o dobre imię Lecha Wałęsy, zbierali także podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. 

 

Hasło sobotniej manifestacji KOD-u brzmiało: „My, Naród!”. Przemarsz ulicami Warszawy, w którym wzięło ok. 80 tysięcy ludzi, rozpoczął się przed Stadionem Narodowym. W tłumie wraz z protestującymi pojawiło się wielu polityków, m.in. Ryszard Petru z Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
-
W najgorszych snach nie przewidywałem, że po latach walki o wolność, po latach represji, rewizji i aresztów, aparat demokratycznego państwa uderzy w nas, prześladowanych przeciwników systemu komunistycznego. Zwracam się do Was: zwycięzców z roku 1989, zwracam się do Was: tych, którzy urodzili się już w wolnej Polsce. Nie dajcie sobie wmówić, że to komunistyczne służby specjalne przyniosły nam wolność i niepodległość  
– to fragment listu Lecha Wałęsy, który odczytał zgromadzonym Mateusz Kijowski, lider KOD-u. 
 
Elbląski oddział Komitetu liczy obecnie 79 członków. Jak mówi jej koordynator Tadeusz Kawa, grupę tworzą mieszkańcy naszego miasta pochodzący z różnych środowisk. Spotykają się na cotygodniowych zebraniach, piszą również na swoim forum na Facebooku. 23-go stycznia zorganizowali na Pl. Solidarności manifestację, podczas której doszło do spotkania z przeciwnikami KOD-u. – Rozmawialiśmy wtedy m.in. z sympatykami Janusza Korwina-Mikkego – wspomina Tadeusz Kawa. – Dobrze, że doszło do tamtej wymiany zdań. Działamy w Komitecie Obrony Demokracji, aby zmniejszyć tę przepaść, która dzieli dzisiaj Polaków – tłumaczy. Koordynator podkreśla także apolityczność Komitetu. – Jeśli uda się zakończyć rządy obecnie panującej partii, to kto ma ją zastąpić? – pyta. Stołeczny marsz „My, Naród!” odbył się w spokojnej atmosferze. Jednak i tym razem nie zabrakło przeciwników Komitetu Obrony Demokracji, którzy pojawili się w połowie drogi marszu, na Moście Poniatowskiego. Mężczyźni przebrani w stroju świń prezentowali transparent z napisem: Komitet Obrony Koryta. 
 
W elbląskiej delegacji KOD-u znaleźli się także mieszkańcy okolicznych miejscowości, m.in. Pasłęka. Regina Stelmaczonek opowiedziała nam, że dołączyła do elbląskiej grupy tuż po jej założeniu. – Przyjechałam tutaj, aby walczyć o demokrację, o wolność słowa i przestrzeganie konstytucji – mówi pasłęczanka. – Tu nie chodzi tylko o mnie, ale głównie o przyszłość moich dzieci oraz wnuków – podkreśliła. 
 
W niedzielę 28 lutego Komitet Obrony Demokracji organizuje manifestację w Gdańsku pod nazwą „Cała Polska murem za Wałęsą”. Pojawią się na niej elblążanie, m.in. dziesięcioosobowa delegacja elbląskiego KOD-u, pracująca w straży manifestacji. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie. 
Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 35

%80.0 %20.0


Galeria / Elblążanie na stołecznym marszu Komitetu Obrony Demokracji - 27.02.2016 ( zdjęć 80 )
Dodano: 2016-02-27 | fot. Antek Rokicki 
0

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ powiec
  Sobota, 27.02

  Brawo dla tych elblążan niestrudzonych bojowników o demokrację!;)

 2. 2
  +40
  ~ ja
  Sobota, 27.02

  Stalin też niektórym pozwolił nosić biało/czerwoną flage...

 3. 3
  +51
  ~ xxx
  Sobota, 27.02

  Komitet Oderwanych Darmozjadów

 4. 4
  +51
  ~ Wałęsa konfident
  Sobota, 27.02

  Błaznów jest sporo

 5. 5
  +32
  ~ informacja
  Sobota, 27.02

  państwo Smoleńscy w KOD no cóż darmozjadów jest pełno wszędzie

 6. 6
  +47
  ~ jacek
  Sobota, 27.02

  A cóż ta wspaniała ośmioletnia demokracja zrobiła dla Elbląga ?

 7. 7
  --38
  ~ polka gorszego sortu
  Niedziela, 28.02

  dobrze ze są ludzie dla których demokracja jest waznaa

 8. 8
  +46
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Niedziela, 28.02

  O pożytecznych idiotach" wspominał już J. Stalin. Tutaj mamy ich w ilości zapełniających średni autokar. Obrońcy tajniaka i donosiciela ps. "Bolek", któremu SB i paru innych intelektualnie bardziej rozwiniętych kapusiów w PRL pozwoliło sie wybic i zbudowało legendę, w którą on sam uwierzył. Pozbawiony zaplecza teraz opowiada bajki a z nadętego bufona uchodzi powietrze jak z pękniętego balonu. No cóż, o "takie Polskie" sam walczył i taki kraj zbudował. Wydawało się jemu i innym podobnym, że ich błogostan potrwa wiecznie. Że dożywotnio ustawili się oraz kilka pokoleń własnej oligarchii i swoich pretorian. A tu ***o, wychodzą na jaw świństewka spod okrągłego stołu, który jednak miał kanty. Szkoda tylko tych 26 lat, które można było spożytkowac lepiej dla naszego państwa i narodu.

 9. 9
  +44
  ~ sherlok
  Niedziela, 28.02

  Dzięki waszej zas....j wolności miliony polskich obywateli wylądowały na bezrobociu w nędzy i na saksach. Większości polskich obywateli zdjęliście kajdany wraz z butami. Garstka łaj.... za polityczne poparcie sprzedała większość narodu w niewolę ekonomiczną obcych. Zmieniono ustrój jednak nie przeprowadzono powszechnej prywatyzacji. Większość Polaków posadziliście d.... w kałuży, sami kradnąc i frymarcząc majątkiem narodowym wypracowanym przez tę opresyjną "komunę" Powiedzcie jeszcze k..... że kłamię

 10. 10
  +22
  ~ kaz
  Niedziela, 28.02

  Witam. Zdjęcia obejrzałem. A panie które zamiast obiad rodzinie ugotować bużki przed kamerę pchaja , czy to ładnie tak. A panowie zamiast pracować to popierają PO i robota Petru , czy to ładnie tak. A swoją drogą widziałem gościa którego uważałem za kolegę z pracy , czy podać mu rękę ?? Chyba NIE.we 135

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1586527824402