Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Będziemy czynnie sprzeciwiać się takiemu działaniu PiS”. Elblążanie licznie wzięli udział w manifestacji KOD

19.12.2015, 19:26:34 Rozmiar tekstu: A A A
„Będziemy czynnie sprzeciwiać się takiemu działaniu PiS”. Elblążanie licznie wzięli udział w manifestacji KOD
Fot. Adrian Sajko

W 23 miastach w Polsce zorganizowano dziś (19 grudnia) manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. W Elblągu uczestnicy KOD zebrali się w południe, przed Ratuszem Staromiejskim. W sumie w manifestacji brało udział ponad 200 osób.

Manifestacja została zorganizowana przez „KOD_WM_ Elbląg”. - Frekwencję można policzyć po ilości rozdanych wlepek, naklejek z logo KOD, które ludzie przyklejali sobie na kurtkach, czapkach itp. Rozdaliśmy ich dzisiaj ok 700 szt. – mówił Michał Mazurkiewicz, główny koordynator.

W całej Polsce manifestacje odbywały się tego samego dnia. W Gdańsku na Długim Targu, w Grudziądzu, Koszalinie, Bydgoszczy, Toruniu na Starym Rynku, a w Warszawie na Wiejskiej. W Elblągu, akurat w tym czasie, na Starówce odbywały się Świąteczne Spotkania Elblążan.

Świąteczny nastrój przerwała manifestacja, która miała na celu przeciwstawić się panującej władzy. Elblążanie, którzy zdecydowali się wyjść na ulicę mieli transparenty z hasłami „Stop niszczeniu demokracji”, „Razem dla demokracji” czy „W obronie niezależności dla TK”.

 

Cała akcja była koordynowana z Olsztynem i Warszawą. Tak, jak to miało miejsce w innych miastach, celem demonstracji było zamanifestowanie dezaprobaty społeczeństwa przeciwko łamaniu prawa i konstytucji przez partię rządzącą oraz prezydenta RP. Również chcieliśmy pokazać Polsce, że Elbląg jest jednym z miast gdzie są ludzie, obywatele, którzy nie zgadzają się z atakami na niezawisłość TK

– zaznaczył Michał Mazurkiewicz.

Manifestacja była pokojowa choć od niektórych można było usłyszeć mocniejsze słowa skierowane w kierunku Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

 

Najważniejsze, że ktoś odważył się taką akcję zorganizować i umożliwił mieszkańcom Elbląga i okolic na zademonstrowanie swojego sprzeciwu. Będziemy czynnie sprzeciwiać się takiemu działaniu PiS

– podkreślił Michał Mazurkiewicz.

Wśród osób popierających KOD był Edward Pukin. - Mając 24 lata byłem uczestnikiem protestu elblążan w Grudniu 1970 r. przeciwko władzy, która nie liczyła się z obywatelami choć to była inna Polska. Historia zakręciła koło i chociaż dziś mamy inne państwo, bo demokratyczne, to władze - i te poprzednie o czym świadczy chociażby elbląskie referendum i te aktualne, uważają, że tylko oni maja patent na mądrość, nie liczą się z obywatelami i kombinują nocami przy zapisach Konstytucji, którą uchwalił Naród w referendum – stwierdził elblążanin. - Jestem za demokracją,za prawem i sprawiedliwością, ale ... także za przestrzeganie pełnego znaczenia tych słów.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 107

%88.8 %11.2


Galeria / Manifestacja KOD w Elblągu ( zdjęć 17 )
Dodano: 2015-12-19 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (126)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ To my
  Sobota, 19.12

  Nagonka na PiS nie dajmy sie zwariować

 2. 2
  +8
  ~ precz
  Sobota, 19.12

  PiS-iory na wagony !!!!!!!!!!

 3. 3
  +64
  ~ zbigniew
  Sobota, 19.12

  Myślałem że w Elblągu mieszkją Ludzie którzy chcą Polski silnej i demokratycznej a tu Komitet Obrony Darmozjadów.

 4. 4
  +5
  ~ Anty-pis
  Sobota, 19.12

  Jaka nagonka na pis, to pisiory próbują zniszczyć TK, konstytucję i demokrację. Będziemy protestować do końca

 5. 5
  +25
  ~ TAK TAK
  Sobota, 19.12

  TA KOBIETA Z TĄ KARTKĄ KACZYŃSKIEMU TO MOŻE BUTY PASTOWAĆ ...PO ZATEM TYLE SIĘ MÓWI O JADZIE I AGRESJI ZE STRONY PISU - A WYSTARCZY POPATRZEĆ NA TĄ KOBIETĘ I NA TRZYMANĄ PRZEZ NIĄ KARTKĘ I PRZECZYTAĆ CO TAM JEST NAPISANE ...A JA JEJ TAK NAPISZE OD SIEBIE - KOBIETO JESTEŚ JUŻ STARA I NIE WIESZ JAK SKOŃCZYSZ WIĘC TROCHĘ POKORY NA STAROŚĆ BO JUŻ BLIŻEJ JAK DALEJ...

 6. 6
  +64
  ~ www
  Sobota, 19.12

  Edward Pukin to stary komunista należał do PZPR był działaczem w kilku innych partiach po przemianach wszędzie się na nim poznali i kopa dali , Próbował startować do sejmu i do rady miasta i zakończył na niczym , Pukin to karierowicz szuka dobrej kasy Jego wiek jest już emerytalny, liczy może jeszcze teraz uda się gdzieś załapać , Chłopie nie masz za grosz ambicji ,myślisz ,że komuna wróci wybij to sobie z głowy .Prawo i Sprawiedliwość was rozliczy i to nie długo . KTO STAWIA OPÓR WŁADZY WYBRANEJ W SPOSÓB DEMOKRATYCZNY PODLEGA KARZE DO LAT .25

 7. 7
  +49
  ~ pampi - ZAWADA
  Sobota, 19.12

  „ "Najważniejsze, że ktoś ODWAŻYŁ się taką akcję zorganizować " szanuje demokrację , wiele jest sposobów wyrażenia swego niezadowolenia z wielu spraw w Naszym kraju manifestacje, referenda , wybory . I to jest bardzo dobre a jeszcze lepsze jest to, jak obywatele w tym uczestniczą . Ale proszę nie tworzyć jakieś psychozy zagrożenia , bo co oznacza , że się odważył ?? Były jakieś zagrożenia ze strony jakichkolwiek władz , służb porządkowych ??? Jeżeli TAK , to należy o tym napisać , jak nie to nie mówić rzeczy nieprawdziwych a zwłaszcza na dłuższą metę ... szkodliwych . Bo nie ładnie.

 8. 8
  +49
  ~ tubylec
  Sobota, 19.12

  Protestują, bo boją się o swoje stołki, przez 8 lat przyzwyczaili się do nich a teraz przeżywają szok :-)

 9. 9
  --26
  ~ xyz
  Sobota, 19.12

  Brawo Elbląg ! nikt nie jest ponad prawem !! Prezesa ono tez obowiązuje!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +13
  ~ do www
  Sobota, 19.12

  jest wolność słowa i prawo do manifestacji ... a ten swój artykuł sam napisałeś ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0660629272461