Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Senator: Za ogrzewanie 40-metrowego mieszkania elblążanka płaciła 228 zł, a teraz zapłaci 844 zł!

04.01.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator: Za ogrzewanie 40-metrowego mieszkania elblążanka płaciła 228 zł, a teraz zapłaci 844 zł!
Fot. Archiwum redakcji
- Chcieliśmy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie podwyżkami, które otrzymaliśmy od Rządu na Nowy Rok. Podwyżkami, których same zapowiedzi przerażały, a które np. w cenach gazu przewyższają owe zapowiedzi często dziesięciokrotnie – mówił senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła podczas zwołanej dziś (4.01.) konferencji prasowej.
 
Senator podkreślił, że taka podwyżka to katastrofa dla rodzinnych budżetów, dla placówek opiekuńczych czy użyteczności publicznej oraz dla samorządów – które ostatecznie będą zmuszone ratować wiele rodzin czy instytucji przed bankructwem czy ruiną.
 
 
Poprosiliśmy mieszkańców naszego Miasta o informacje na temat podwyżek cen gazu. Otrzymaliśmy wiele niepokojących odpowiedzi
 
– dodał Jerzy Wcisła.
 
Jakie to były informacje? - Właścicielka jednego z naszych hoteli poinformowała, że już w listopadzie podwyżka za gaz wyniosła 400%, a od stycznia spodziewa się wzrostu o 1000% - podał senator.
 
 
Inna Pani przedstawiła sytuację swojej matki mieszkającej w jednym z miasteczek w naszym regionie. Za ogrzewanie 40- metrowego mieszkania płaciła 228,48 zł, a teraz zapłaci 844,23 zł. Wzrost o 269,5%. Do tego inne opłaty i koszt mieszkania wyniesie ok. 1000-1100 zł miesięcznie. Pyta się, jak jej mama ma za to zapłacić, z emerytury wynoszącej 1.450 zł netto. Na leki, żywność, inne potrzeby zostanie jej 350-400 zł. Czy ze swoją ciężko wypracowaną emeryturą ma iść teraz do opieki społecznej?
 
- stwierdził Jerzy Wcisła.
 
To nie był koniec przykładów. - Jedna z elbląskich spółdzielni mieszkaniowych odpowiedziała mi, że dla budynków, w których nie ma indywidualnych gazomierzy w sierpniu 2021 roku Spółdzielnia wynegocjowała umowę, która obowiązuje do końca 2023 roku, zgodnie z którą opłaty za gaz wynoszą od 8 do 9,66 zł na osobę i Spółdzielnia nie ma zamiaru tych stawek zmieniać - opowiada senator.
 
Wczoraj (3.01.) posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli do marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne. - Na jej podstawie nastąpi ujednolicenie kosztów gazu na potrzeby wszystkich mieszkańców budynków wielolokalowych i innych gospodarstw domowych -zapewniał Jerzy Wcisła. - Ta nowelizacja ustawy zawiera ok. 50 słów. W ten prosty sposób znikną kilkusetprocentowe, koszmarne i nielogiczne podwyżki cen za energię z gazu, które uzależniają cenę gazu tylko od tego, czy korzystają ze zbiorowych czy indywidualnych urządzeń grzewczych. Apelujemy o natychmiastową nowelizację ustawy.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Solder
  Wtorek, 04.01

  Przestań chłopie sciemniać. Twoi koledzy partyjny nic w tym celu nie zrobili jak rządziliście.

 2. 2
  +5
  ~ Dziady, cz.2022
  Wtorek, 04.01

  Co robiliście od czerwca wcisła , portas ? Teraz znowu się budzicie do jazgotu gdy emeryt musi płacić ? Przyjdź facet choć raz i powiedz co skutecznie zrobiłeś dla miasta, regionu, zwykłego Kowalskiego. To że zamierzasz umyć siusiaka, to nikogo nie obchodzi. przyjdź raz i powiedz - mam umytego. Wiadomo, że morawiecki, tak jak tatuś, grabi do siebie i jego wołanie przez rok, że ład da każdemu było prawdą, tylko nie dodał, ale trzeba było się domyślić , że da po ryju. Parlamentarzysta wcisła przegłosował ustawy, podobno wiedział literalnie co w nich jest, ale dopiero emerytka musiała mu wykazać przekręt za którym głosował. Hipokryta czy nie czyta ze zrozumieniem. Podobnie jest z płacami i emeryturami - podatek ponad 30000 +9% składki zdrowotnej od całej sumy. Strzeżcię się nacechowanych!

 3. 3
  +25
  ~ Ja
  Wtorek, 04.01

  Banda pisowska dobije ludzi.

 4. 4
  +25
  ~ lol
  Wtorek, 04.01

  @Solder, od 7 lat rządzą nieudacznicy z pisu. Zanim kolejny raz zrobisz z siebie idiotę to zobacz sobie co pis jakiś czas temu zrobił z umowami gazowymi od dostawców z zagranicy. Te ceny gazu to wina tylko i wyłącznie nieudaczników z pisu. Nikt nie zmieni z dnia na dzień cen gazu jak ma się podpisane odpowiednie umowy.

 5. 5
  +10
  ~ Kryspin
  Wtorek, 04.01

  PiS-owi pali się grunt pod nogami. Ciężko na to zapracowali niekompetencją, wyrzucaniem pieniędzy w błoto i ideologiczną prawicową krucjatą. Gdyby nie łamanie demokratycznych instytucji to i pieniądze z Unii by ratowały sytuację. Nie trzeba by było płacić drakońskich kar liczonych w miliardach euro. Koniunktura się skończyła. Teraz trzeba płacić rachunki. A za rachunki za gaz, prąd, ceny w sklepach PiS-owscy wyborcy na pewno was rozliczą. Nie Tuska, bo chyba nierozgarnięci uwierzą że po 6 latach rządów prawicy to "wina Tuska".

 6. 6
  +6
  ~ diabeł w ornacie
  Wtorek, 04.01

  Wcisła? Ten kocisyn z partii obłudy? To ONI zafundowali NAM wysokie ceny. Pinokio w okularkach żydowskiego bankiera z lat 30. dołożył od siebie, jednak większość podwyżek to pakiet klimatyczny. Oczko w głowie von Tuska. i jego właścicielki Merkel

 7. 7
  +20
  ~ Uy
  Wtorek, 04.01

  Z gazem i prądem trzeba zrobić to samo co mówił tusk o abonamencie...nie płacić

 8. 8
  +16
  ~ Ucyfydy
  Wtorek, 04.01

  Noo i jak żyć Panie Pinki...???!! Inflacja,drożyzna...podwyżki gazu,product,itd....ściema z podatkami,bo 9 % składki zdrowotnej trzeba zapłacić...Ci Ci mają niskie emerytury, nie muszą płacić podatku...człowiek pracował ponad 47 lat,ciężko, wypracował dobra emeryturę, to w nagrodę w styczniu rąbnęli 350zl z emerytury!!! To tak się zabiera ludziom ciężko zarobione pieniądze...w latach 70 ludzie wyszli w grudniu na ulice,jak rząd wprowadził podwyżki, a teraz ? ...no cóż...brak słów

 9. 9
  +15
  ~ Ona
  Wtorek, 04.01

  Czytam i myślę dlaczego podpisaliście umowy ze wspólnotami i spółdzielniami na gaz i prąd, a oni teraz windują ceny. Ja mam umowy z gazownią i elektrownią. Dzisiaj dostałam podwyżkę 7,4 procenta.

 10. 10
  +22
  ~ ECO GRZANIE
  Wtorek, 04.01

  Namawiali na wymianę pieca na bardziej eco i co., miało być eco i nowocześnie, hahaTrzeba spowrotem stawiać piece aflowe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9197940826416