Czwartek, 16.07.2020, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Mickiewicza, Rawskiej i Orlej kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu

05.12.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Mickiewicza, Rawskiej i Orlej kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu
Fot. Ryszard Biel

Nocą na ulicach Mickiewicza i Rawskiej, a przez całą dobę na ul. Orlej kierowcy powinni pamiętać, aby zdjąć nogę z gazu. W tych miejscach od niedawna obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 k/h. To dopiero początek zmian. W kolejnych latach "tempo 30" wprowadzone zostanie również m.in. na Browarnej i Moniuszki.

W wielu miastach ograniczenie prędkości wprowadza się, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, w Elblągu ma dodatkowo ograniczyć hałas.

Znaki drogowe, wprowadzające ograniczenie prędkości do 30 km/h, w godzinach od 22 do 6, pojawiły się w dwóch miejscach. W nocy kierowcy będą musieli zwolnić na ulicach: Mickiewicza (odcinek od al. Grunwaldzkiej do ul. Wojska Polskiego) i Rawskiej (od ronda Kaliningrad do ul. Pabianickiej). Podobne ograniczenie, ale całodobowo, obowiązuje od niedawna również na ul. Orlej (od ul. Warszawskiej do ul. Grochowskiej). Zmiany zostały wprowadzone w ramach elbląskiego programu "Ochrona przed hałasem".

Te zmiany mają pomóc w ograniczeniu hałasu. Niedawno została wykonana aktualizacja mapy akustycznej. Okazało się, że na kilku ulicach, m.in. Mickiewicza, przekroczone są normy hałasu. W związku z tym wprowadzono ograniczenia prędkości

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

W planach zadań drogowych na przyszłe lata jest ograniczenie prędkości na kolejnych miejscach. Przy ul. Traugutta, Moniuszki, Browarnej, Robotniczej i Konopnickiej będą one obowiązywały tak jak na ul. Mickiewicza, w godzinach nocnych. Z kolei przy ulicach: Wspólnej i Kościuszki zakaz przekraczania 30 km/h ma obowiązywać całą dobę. Jednocześnie drogowcy planują likwidację progów zwalniających przy ul. Moniuszki.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ janek
  Czwartek, 05.12

  Dotyczy zwłaszcza hybryd w trybie elektrycznym ! Po co ten kit ?

 2. 2
  +14
  ~ Kryspin
  Czwartek, 05.12

  Uważam ten pomysł za jeden z głupszych. Po pierwsze nikt tego nie wyegzekwuje (a to samo w sobie jest martwym prawem), a po drugie -są zdecydowanie większe zagrożenia hałasem, np. na kostce brukowej ul Królewieckiej, na starym mieście itp.

 3. 3
  +11
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 05.12

  Proponuję dodać info: nie dotyczy rowerów. Skąd akurat limit 30km/h, a nie np. 40 albo 20? Jakieś badania, statystyki....

 4. 4
  +15
  ~ e-g
  Czwartek, 05.12

  PO co jeździć , w tych godzinach kierowcy mogą przepychać samochody (brak hałasu, oszczędności paliwa)

 5. 5
  +7
  ~ e-g
  Czwartek, 05.12

  Czy ten znak będzie dotyczył także Straży Pożarnej i Pogotowia

 6. 6
  +13
  ~ kek
  Czwartek, 05.12

  Ale że ekologia dostanie po tyłku, bo auta będą zarzynać na 2 biegu 30km/h zamiast wrzucić 3 przy 40 km/h to już ci pseudo eksperci od hałasu nie pomyślą? Skoro idziemy w stronę ograniczenia hałasu, to ja tylko czekam kiedy do 6 godziny będzie nakaz jazdy 20km/h dla tramwajów, bo przecież jak takie jeżdżą szybko z rana (zaczynają chyba od 4:30) to budzą wszystkich którzy mieszkają przy torowiskach.

 7. 7
  +10
  ~ mius
  Czwartek, 05.12

  Niech będzie te 30 km/h , mogło być gorzej, mogli przecież postawić ekrany dźwiękochłonne...

 8. 8
  +12
  ~ Tubylec
  Czwartek, 05.12

  Będę jechał 30km/h na jedynce! Mam tego dość już!

 9. 9
  +11
  ~ Dede
  Czwartek, 05.12

  Tak będzie wyglądać życie wśród starzejącego się społeczeństwa. Będą chcieli tylko ciepła, bezpieczeństwa i ciszy.

 10. 10
  +6
  ~ pawel
  Czwartek, 05.12

  Głupie urzędasy niech zgłoszą się do laboratorium silników np. na Politechnikę lub AM Gdynia i weźcie udział (jako wolni słuchacze) w zajęciach ze silników. Jak zapiszecie sobie w tabelach i odpowiednich rubrykach min. poziom emisji rakotwórczych tlenków azotu przy niskich obrotach silnika, to może zrozumiecie jakie idiotyczne pomysły macie w dzbanach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.