Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Były radny PO zatrudnił w MOSiRze obecnego radnego KO. Bez konkursu, bez ogłoszonego naboru

21.06.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Były radny PO zatrudnił w MOSiRze obecnego radnego KO. Bez konkursu, bez ogłoszonego naboru

Były radny Platformy Obywatelskiej Marek Kucharczyk od dwóch lat jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Kilka dni temu zatrudnił on obecnego radnego Koalicji Obywatelskiej Cezarego Balbuzę na stanowisko kierownika kompleksu obiektów sportowych.Marek Kucharczyk był radnym Platformy Obywatelskiej. Od dwóch lat piastuje stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.


Obecny radny Koalicji Obywatelskiej (koalicja Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych) Cezary Balbuza  12 czerwca br. objął stanowisko pomocnicze kierownika kompleksu obiektów sportów zimowych i letnich w MOSiRze.


Jaki jest zakres jego obowiązków? Jak informuje Natalia Szrama, Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR-u do głównych obowiązków kierownika kompleksu należy m.in. kierowanie działalnością kompleksu, w tym: krytego lodowisko „Helena" i toru wrotkarsko-łyżwiarskiego KALBAR wraz z wielofunkcyjnymi boiskami sportowymi w celu zapewnienie realizacji nałożonych zadań kompleksu, a także podział pracy i odpowiedzialności podległych pracowników zgodnie z zakresami czynności, sporządzanie harmonogramów pracy, motywowanie oraz kontrola pracy pracowników.


Dodatkowo do obowiązków Cezarego Balbuzy należy zapewnienie materiałów i narzędzi podległym pracownikom w celu wykonywania powierzonej im pracy, nadzór nad prawidłową, zgodną z przepisami, racjonalną gospodarką materiałami eksploatacyjnymi, współpraca ze służbami porządkowymi, m.in. strażą miejską i policją oraz właściwym inspektorem sanitarnym, w zakresie utrzymania porządku i bezpieczeństwa oraz przestrzegania regulaminu administrowanych obiektów, ścisła współpraca z podmiotami korzystającymi z obiektów kompleksu, w tym m.in. nadzór nad wykorzystaniem obiektów przez placówki oświatowe, kluby i stowarzyszenia kultury fizycznej oraz inne podmioty i osoby fizyczne oraz ścisła współpraca z Działem Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR w sprawach organizacji przedsięwzięć w obiektach kompleksu oraz właściwej ich promocji.


Jakie Cezary Balbuza miał kwalifikacje, aby objąć to stanowisko? 

 

Przy zatrudnieniu Pana Cezarego Balbuzy kierowano się dużym doświadczeniem zawodowym, organizacyjnym wynikającym dotychczasowego stażu pracy. Wykonywanie pracy na stanowiskach: dyrektora szkoły, nauczyciela, wychowawcy, a także predyspozycje osobowościowe oraz wykształcenie dają gwarancję wykonywania nałożonych obowiązków w sposób należyty

 

– zapewnia Natalia Szrama.


Stanowisko kierownika kompleksu do 29 marca br. obejmował Piotr Kowal, który od 30 marca jest Dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki UM w Elblągu.


Dlaczego nie został ogłoszony konkurs na to stanowisko? - Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu są pracownikami samorządowymi - wyjaśnia Natalia Szrama. - Ich funkcjonowanie, w tym zatrudnianie i wynagradzanie, wynika z dwóch podstawowych źródeł prawa: ustawy z dnia 21.11.2008r. o pracownikach samorządowych (teksy jedn. Dz. U. z 2022r., poz. 530) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25.10.2021r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (tekst jedn. Dz. U. z 2021r., poz. 1960 ze zm.).


 

Stanowisko kierownik-gospodarz obiektu, w tym przypadku kompleksu obiektów sportów zimowych i letnich, w myśl rozporządzenia o wynagradzaniu pracowników samorządowych, należy do stanowisk pomocniczych i obsługi (rozdz. XVIII" Ośrodki sportu i rekreacji..."), nie jest stanowiskiem urzędniczym, w tym kierowniczym urzędniczym. Ustawodawca nakłada jedynie obowiązek wyboru kandydata na stanowisko urzędnicze, w tym kierownicze urzędnicze na podstawie otwartego naboru

 

- dodała Natalia Szrama.Gdzie była dostępna informacja o naborze na to stanowisko i jakie trzeba było spełnić wymagania? - Nie było ogłoszonego naboru na stanowisko pomocnicze i obsługi, nie ma takiego obowiązku ustawowego – stwierdziła Natalia Szrama.


Umowa z Cezarym Balbuzą została zawarta na czas określony do 11 grudnia br.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +101
  ~ Bezwstydna akcja
  Środa, 21.06

  I ktoś mówi o nepotyzmie w pisie!!!! Dość tego zakłamania !

 2. 2
  +30
  ~ Klon
  Środa, 21.06

  To tak jak kiedyś były ogłoszenia dotyczące np naboru na sekretarza szkoły, obecnie nie ma

 3. 3
  +51
  ~ Kronikarz Truso
  Środa, 21.06

  Należy dodać: Balbuza - bez talentu, bez przyzwoitości, bez sensu, po prostu Cezary Balbuza - elbląski odpowiednik berejowskiego Misia - na miarę naszych czasów, na miarę bezczelności ekipy Witka Wróblewskiego.

 4. 4
  +35
  ~ Niemota honorowy
  Środa, 21.06

  Bo jak ktoś jest radnym to ma wyjątkowe predyspozycje.

 5. 5
  --21
  ~ Felix
  Środa, 21.06

  Ależ pisiory się oburzyli!A co powiecie na waszego posła Sobolewskiego i jego żonę-zresztą brak tu miejsca nA inne tłuste koty

 6. 6
  --21
  ~ --------------------
  Środa, 21.06

  no własnie pisowcy dość zakłamania.Wasz czas sie kończy

 7. 7
  +20
  ~ Dede
  Środa, 21.06

  No i co zrobicie? NIC!!! Do roboty ! Robić na Panów!!!!

 8. 8
  +5
  ~ PG
  Środa, 21.06

  Ale ból dolnych plecków u FC Opozycji Totalnej. Stara i już nieśmieszna metoda "a w pisie tesh tak robio!" na kogoś jeszcze działa?

 9. 9
  +40
  ~ Kefas
  Środa, 21.06

  Umiejętności personalne: umie trzymać palec w dupie KO, podawać marynarkę, cicho siedzieć na sesjach rady miejskiej, brać kasę za sesję, spieprzyć co mu w łapy wpadnie... etc. etc etc....

 10. 10
  +23
  ~ Bez skrupułów, bez wstydu
  Środa, 21.06

  No qurw.... mać patologia !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0017070770264