Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Chcielibyśmy, żeby te wybory również przebiegały w duchu demokracji”

21.06.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 „Chcielibyśmy, żeby te wybory również przebiegały w duchu demokracji”
Fot. Agnieszka Klatt

- O tym, jak ważne są demokratyczne wybory nikomu nie trzeba mówić. O to walczyliśmy 30 lat temu, kiedy pierwszy raz, 4 czerwca, odbyły się takie wybory. Chcielibyśmy, żeby te wybory również przebiegały w duchu demokracji – mówił posłanka Elżbieta Gelert.Podczas zorganizowanej dziś (21.06.) konferencji prasowej przedstawiciele różnych środowisk opozycyjnych zachęcali do przyłączenia się do „Obywatelskiej Kontroli Wyborów”.


 

Zachęcamy też wszystkich do tego, żeby poszli do głosowania, bo to jest niezwykle ważne. Jeżeli ktokolwiek będzie miał jakiś problem jak ma głosować, gdzie ma głosować (...) to zapraszamy do naszych biur. Ważne są wybory demokratyczne, którym chcemy pomóc poprzez pilnowanie, aby rzeczywiście odbyły się w sposób demokratyczny

 

– zaznaczyła Elżbieta Gelert.W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział m.in. Jerzy Jerzy Wądołowski z Komitetu Obrony Demokracji oddział warmińsko-mazurski. - Obywatelska Kontrola Wyborów jest największym projektem Komitetu Obrony Demokracji. Ponad rok temu podpisaliśmy porozumienie z (…) wieloma społecznymi organizacjami o współpracy w tym zakresie – opowiadał.

 

Zaletą takiego współdziałania jest to, że możemy wymieniać się informacjami. (…) Ważne w tej współpracy jest to, że w czasie procesu rejestracji będzie widoczne czy nie będą żadne białe plamy w komisjach wyborczych, czy są wszystkie komisje obsadzone, czy są obserwatorzy społeczni

 

– mówił Jerzy Jerzy Wądołowski.Przedstawiciel KOD-u stwierdził, że „wybory są świętem demokracji”. - Pilnujmy tych wyborów. Nie czekajmy, aż ktoś zrobi to za nas – dodał.


Koalicja Obywatelska i KOD deklarują współpracę jednak zdecydowali się założyć dwie osobne strony dotyczące tej samej kontroli wyborów. Jedna strona – Obywatelska Kontrola Wyborów Koalicji Obywatelskiej – ma hasło „Pilnuję Wyborów”. Druga – Obywatelska Kontrola Wyborów KOD – promuje się hasłem „Wybory jest picu”. Oba dotyczą zachęcania do zostania obserwatorem społecznym, członkiem komisji bądź mężem zaufania.


Dlaczego KO i KOD działają osobno? - Działamy w synergii – zapewniał Przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan. - My po prostu spinamy działania, nie mnożymy byty. Są tacy, którzy woleliby to zrobić na stronie KOD-u, są tacy, którzy wolą stronę Platformy.


- Nie każdy chce to zrobić na stronie Platformy – dodała Elżbieta Gelert.


- Może być tak, że politycznie ktoś jest uprzedzony, dlatego tworzymy synergię, żeby wspólnie działać – przekonywał Michał Missan.


Co ciekawe, jeśli ktoś jest uprzedzony politycznie i nie chce podawać danych Platformie Obywatelskiej, to i tak to zrobi.

 

Wszystkie dane, które będą tam (na stronie KOD-u – przyp.red.) zarejestrowane będą zassane przez stronę Platformy Obywatelskiej. To samo zadziała w drugą stronę

 

– wyjaśnił Jerzy Jerzy Wądołowski.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Młodzież
  Środa, 21.06

  O jezu !

 2. 2
  +22
  ~ To się dzieje?
  Środa, 21.06

  demokracja ? w urzędzie? Panie wice, o jakim to autokracie mówiliście 4 lata temu? Im można zamącić, nam nie

 3. 3
  +23
  ~ Ukl
  Środa, 21.06

  Misan ma rację można byc do niego uprzedzonym, nic nie robi i broni kolegow

 4. 4
  +31
  ~ Tr
  Środa, 21.06

  Ooo Gelert co bierze 40 tysięcy pensji miesięcznie w szpitalu i nic nie robi i jeszcze kasa z sejmu gdzie nigdy nic nie zrobiła dla Elbląga. Wstyd i żenada !

 5. 5
  +24
  ~ Nb
  Środa, 21.06

  A gdzie ten nierób Wcisła kolega pani Gelert. Dobrany leniwy duet. Skandal !

 6. 6
  +24
  ~ Henio
  Środa, 21.06

  POszli won z tego miasta. Banda nierobów. Tylko kasę brać i paplać głupoty.!

 7. 7
  +25
  ~ dostał przekaz dnia
  Środa, 21.06

  Może jest w wielu ludziach nadzieja na lepsze po zmianach. Doświadczenie minione mówi że nadzieja to specyficzna cecha określonej grupy ludzi. Widząc to foto i dziwny bełkot obojga celebransów wiem już, że ani Michasiowi ani Eli nie dam swojego głosu. Missan założył kobyle klapki na łeb i nie widzi ludzi tylko koryto. Jego koryto. Programu nadal brak, oklepywanie największego tyłka w mieście nadal trwa mimo że 80 000 ludzi widzi tylko wielki rów a nie klepane pagórki. Tak niewiele wystarczy by ludzi szarpnąć, ale wszyscy idący do koryta przez Elbląg traktują mieszkańców jak ograniczonych umysłowo - wystarczy wyjść na chodnik i suszyć zęby a wybiorą. To nie jest wasz brak szacunku do mnie, to wy równacie siebie do whyna. Program, działanie, konstruktywna krytyka UM, pomysły a nie "synergia"

 8. 8
  +18
  ~ Kefas
  Środa, 21.06

  Tak jakby, jaja?

 9. 9
  +16
  ~ spoko
  Środa, 21.06

  Zapomnieli jak drugie wybory niby wygrali to przed podaniem wyników głosowania jakieś włamanie hakerskie niby mieli

 10. 10
  +24
  ~ Sprzeczne z naturą
  Środa, 21.06

  Nigdy nie zaglosuję na nikogo z tej samej ekipy oraz na osoby z calym szacunkiem nie rokujące wiekowo! Chyba same juz powinny zdawać sobie z tego sprawę ze zwyklej przyzwoitosci bo w zyciu wszystko ma swoje miejsce i czas! Elbląg zbyt dlugo skazany byl na tych samych ludzi, zresztą sami go na to skazaliśmy ! Tu wszystko potrzebuje odnowy biologicznej!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1716041564941