Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dlaczego na spotkaniu w sprawie Małego Ruchu Granicznego zabrakło posłów PiS?

18.08.2016, 21:45:44 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego na spotkaniu w sprawie Małego Ruchu Granicznego zabrakło posłów PiS?
Fot. Ryszard Biel

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się dziś spotkanie poświęcone przywróceniu Małego Ruchu Granicznego. Senator PO Jerzy Wcisła oraz posłanka PO Elżbieta Gelert postanowili zaprosić elblążan do rozmowy na temat MRG. Dlaczego zabrakło na nim parlamentarzystów PiS?

Spotkanie pn. "Żądamy przywrócenia Małego Ruchu Granicznego" miało charakter otwarty. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. radni Platformy Obywatelskiej, wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka czy wicestarosta Zbigniew Lichuszewski. Na sali pojawiło się też kilkunastu elblążan, których nie trzeba było namawiać na wyrażanie swoich opinii bądź zadawanie pytań.

Głównie wypowiedzi dotyczyły ewentualnych konsekwencji, jakie nieść za sobą może zawieszenie MRG. Jednego z przybyłych zainteresował jednak fakt, że w spotkaniu nie bierze udział żaden poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że z naszego okręgu mandaty posłów otrzymali: z PiS - Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski, Leonard Krasulski, Adam Ołdakowski, z PO - Jacek Protas, Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, a z Kukiz'15 - Andrzej Kobylarz.

Jednak na dzisiejszym spotkaniu (z grona parlamentarzystów) pojawili się jedynie organizatorzy - posłanka Elżbieta Gelert i senator Jerzy Wcisła.  To zastanowiło Wojciecha Ławrynowicza.

Czy zaproszeni byli parlamentarzyści z PiS-u? Myślę, że  w tym momencie języczkiem uwagi jest ich zachowanie. Czy Mały Ruch Graniczny ma się stać sprawą polityczną jak Przekop?

- zapytał.

- Zależało nam na tym, żeby zaprosić mieszkańców, a nie posłów, właśnie po to, żeby się nie wywiązała dyskusja między posłami i przecieranie się między posłami PiS-u a posłami Platformy Obywatelskiej, bo nie o to chodzi. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej mieszkańców, a nie polityków, podpisało petycję - stwierdziła Elżbieta Gelert.

- Mogliśmy zrobić gest medialny i zaprosić posłów PiS-u, ale piszemy petycje do pani premier z żądaniem przywrócenia Małego Ruchu Granicznego. Pod tą petycją podpiszą się posłowie PiS-u? To jest mrzonka - dodał Jerzy Wcisła.

Czy obecność parlamentarzystów z partii rządzącej nie byłaby znaczącym dowodem na to, że Elbląg i jego okolice wspierają przywrócenie MRG? - Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili politycy PiS-u są politykami władzy rządzącej, ale każdy może porozmawiać. Poza tym spotkanie było otwarte - podkreśliła posłanka. - Sądzę, że na poziomie Elbląga chyba jest to władza zbyt mała, żeby mogła sięgnąć wyżej.

Mały Ruch Graniczny został zawieszony 4 lipca br., ze względu na organizowane w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu nie został jednak wznowiony. 

Uważamy, że posłowie naszego regionu z PiS-u czy z Nowoczesnej, czy z Platformy, nie będą mieli takiego przełożenia, jak tysiące podpisów obywateli

- zaznaczyła Elżbieta Gelert.

Podpisy pod petycją można składać w biurze parlamentarzystów PO, które znajduje się w Hotelu Arbiter.

Zachęcamy do wyrażenia opinii w naszej ankiecie i odpowiedzenia na pytanie "Czy jesteś za wznowieniem Małego Ruchu Granicznego". Głosy można będzie oddawać do 25.08., do godz. 12.00.
                   

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Galeria / Mały Ruch Graniczny spotkanie ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-08-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Tomek
  Czwartek, 18.08

  Jak pisowcy mogli być skoro to ONI zamknęli MRG,tankowałem auto raz na miesiąc i zaoszczędzałem ponad 100 zł ma kursie.Już więcej na pisowców nie zagłosuje !!!

 2. 2
  +24
  ~ Zet
  Czwartek, 18.08

  W ramach fobii kaczora i antka niszczą i tak biedną gospodarkę naszego regionu :(

 3. 3
  +28
  ~ Tomek
  Czwartek, 18.08

  Szczerze żałuję,że głosowałem na pisowców !!!

 4. 4
  +10
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 18.08

  PO POstawie parlamentarzystów z PO widać , że dalej interesuje ich " walka polityczna " , zresztą podobnie jak PISu .. ?? Wszystko to gra pozorów. Nasze sprawy , Naszego regionu czy to " przekop " czy to MGR mają głęboko w poważaniu .... czas to dostrzec . Bo, jak nie wiadomo o co chodzi to o .... ?

 5. 5
  +13
  ~ ***
  Piątek, 19.08

  Jaki MRG? Dlaczego ci parlamentarzyści nie robią nic, żeby były inwestycje, żeby ludzie mieli u nas legalną pracę (a nie przemyt i kombinowanie), młodzież ucieka z Elbląga!

 6. 6
  +16
  ~ xd
  Piątek, 19.08

  Pamiętam spotkania tych naszych parlamentarzystów z PO z Panem Prezydentem i byłym prezesem EPEC-u stawali w obronie kolesia partyjnego. A swoją drogą, czy w tej spółce został zlecony AUDYT? Przecież odpowiedzialni za stwierdzone nieprawidłowości POwinni zostać ukarani!

 7. 7
  +6
  ~ wc
  Piątek, 19.08

  a moim zdaniem mrg służy przede wszystkim przemycaniu nielegalnej wódy, fajek i paliwa! Niech lepiej ci z bożej łaski parlamentarzyści walczą o miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu a nie wspierają kombinatorstwo!

 8. 8
  +13
  ~ Prork Igor
  Piątek, 19.08

  No faktycznie...na sali sami platformersi, kodowcy i antypislamiści....Ta debata to żadna debata tylko i wyłącznie wiec poltiyczny nic nie mający wspólnego z rozwiązaniem problemu oraz jego naświetleniu! Najzabawniejsze jest to że prowadziły osoby delikatnie określając jako niekompetentne i "złotouste" Co z odprawami fitosanitarnymi?

 9. 9
  +8
  ~ Cieciorka
  Piątek, 19.08

  Welcome home Oliwier! Tylko co ty tam robisz słoneczko?!

 10. 10
  +12
  ~ pytanie
  Piątek, 19.08

  a co z odprawami fitosanitarnymi szanowni posłowie z po. a na sali przewaga brzydkich , z nadwagą smutnych nieudaczników a jest jeden sławny kapuś

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.553200006485