Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rosjanie od miesiąca stawiają płot i zasieki na granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim

17.08.2016, 18:29:36 Rozmiar tekstu: A A A
Rosjanie od miesiąca stawiają płot i zasieki na granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim
fot. archiwum redakcji

Na granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim, Rosjanie stawiają zasieki, płot i drut kolczasty - informuje Radio Zet. Ma to być reakcja, na wprowadzenie zawieszenia małego ruchu granicznego.

Mały ruch graniczny z Rosją i Ukrainą wstrzymano na początku lipca, jak tłumaczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na organizowane w Polsce: szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Światowe Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu wznowiono MRG tylko na granicy polsko-ukraińskiej. Ten na granicy z Rosją nadal jest zawieszony.

Polski rząd tłumaczy to względami gospodarczymi, w ten sposób chce ukrócić m.in przemyt paliwa i papierosów. Tymczasem na granicy, po stronie Rosyjskiej, już od miesiąca powstaje płot i zasieki – donosi Radio Zet.

Mieszkańcy terenów przygranicznych, w tym Braniewa i Elbląga, lokalni parlamentarzyści od początku domagają się przywrócenia MGR. Powstał nawet Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego, który zbiera podpisy pod petycją o przywrócenie małego ruchu na przejściu z Obwodem Kaliningradzkim skierowaną do premier Beaty Szydło.
 

Źródło: Radio Zet
 

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ klik
  Środa, 17.08

  Czy takie działania Rosjan to nie jest pokazanie, innym krajom, że Polskę pod rządami PiSemonow trzeba izolowac? Tylko dlaczego z tego powodu mają cierpieć zwykli obywatele Polski? Jak długo jeszcze?

 2. 2
  +30
  ~ olo
  Środa, 17.08

  Trza pisiorow pogonic od rzadow bo do wojny doprowadza.

 3. 3
  +19
  ~ H200
  Środa, 17.08

  Gdzie tu sens i logika. Artykuł łatwo przedrukować, nie sprawdzając informacji u źródła! W ten sposób plota rośnie w siłę i łatwo straszyć, tylko... No właśnie. Po pierwsze jaki "agresor" wzmacnia zasieki i ogrodzenia chcąc napaść tą biedną Polskę!? Po drugie wzmocnienia są od początku lipca, czyli od szczytu Nato i w tym wypadku każdy kraj nie będący w tej jedynie słusznej organizacji zaczyna się obawiać tym bardziej, że dostaje informacje o ulokowaniu u nas batalionu amerykańskiego. Co my byśmy zrobili gdyby nasi napastliwi sąsiedzi przyblokowali granicę i "delikatnie" nam grozili? Kolejna sprawa to powiększająca się bieda wśród zwykłych Rosjan, i może ten płot ma chronić przed masową "emigracją" na zachód?

 4. 4
  +24
  ~ kto ich wybrał!!!!!!!!!!!!5
  Środa, 17.08

  precz z pislamistami

 5. 5
  +27
  ~ niedoinformowany
  Środa, 17.08

  Właściwie nic nie mamy do Rosjan ani oni do nas nie licząc pretensji historycznych z którymi nie bardzo można coś zrobić. Żadnych roszczeń terytorialnych granica krótka. Ustrój ten sam chamski kapitalizm oligarchiczny. Realia się na tyle zmieniły że na granicach mamy inne narodowe państwa "potencjalnych wrogów". Dlaczego Rosja jest nadal naszym największym wrogiem?

 6. 6
  +21
  ~ Lizus Prezesa ?
  Środa, 17.08

  Po co wybrali Wilka ?? Skoro, jego koledzy mają Nas w d... a on nic nie może , co nie jest dziwne .

 7. 7
  +18
  ~ to smutne
  Środa, 17.08

  ze rzadzacy bezsensownie zaogniaja i tak zle juz stosunki z ROSJA i mamy TERAZ CIAG DALSZY - nie patrzy sie na interesy polakow i POLSKI ,byle wspierac UKRAINE - czy to jeszcze sa " nasze wladze" - nasz " POLSKI " rzad - PIS poszukal sobie wroga , aby "dobra zmiana " szybko sie skonczyla

 8. 8
  --12
  ~ swojak
  Środa, 17.08

  POPROSCIE PLACZKI ABY WASZ DZIELNY PREMIER ZLITOWAL SIE NAD WAMI RZUCIL UNIJE I POWROCIL DZIELNY ZUCH CO MOZNA ZOBACZYC W INTERNECIE JAK SIEDZIAL SKULONY A SPOTKANIU U PUTINA JAK DZIECKO KTORE NAROZRABIALO I SLUCHA JAKA KARE CIELESNA MYMIERZY MU OJCIEC WY PEWNIE TEZ KIEDY WYBUCHLY U NAS STRAJKI SIERPNIOWE TRZESLISCIE GACMI I GROMILISCIE STOCZNIOWCOW ABY SIEDZIELI CICHO BO PAN JARUZELSKI SIE ZDENERWUJE ( A ON SLUGUS SOWIECKI DAWNO OD POCZATKU POLSKE I POLAKOW MIAL W D...IE I ABY PA NA 1 SEKRETARZA KC KPZR NIE WK......AC A I ON MIAL NAS W D...IE A MOZEJESTESCIE DZIECMI TYCH BOCHATEROW LAT 80 CO SIEDZIELI NA SCISKU DUPY W DOMACH ZE STRACHU PUTIN MADRZE SIE GRODZI OD EMIGRANTOW TO TO JEGO OBOWIAZEK JAKO GOSPODARZA ROSJI .

 9. 9
  +5
  ~ zbulwersowany
  Środa, 17.08

  To są nasze Polskie władze!!! sprawdź na dole strony to z naszych dotacji MSWiA

 10. 10
  +3
  ~ zbulwersowany
  Środa, 17.08

  To są nasze Polskie władze!!! sprawdź na dole strony to z naszych dotacji MSWiA http://chidusz.com/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3498740196228