Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Gelert: Miasto będzie musiało dokładać do połączonych szpitali (...) i to sporo

06.07.2016, 07:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Gelert: Miasto będzie musiało dokładać do połączonych szpitali (...) i to sporo
fot. archiwum redakcji

Radni zdecydowali o połączeniu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze Szpitalem Miejskim przy ul. Żeromskiego. Jak tę decyzję ocenia Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego?

- To oczekiwane rozwiązanie i tylko życzyć sobie, aby połączony szpital nie wpadł ponownie w wir zadłużenia - stwierdziła poseł PO Elżbieta Gelert, która również pełni funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.  - Jeżeli Szpital Miejski był kilka razy oddłużany i znowu jest zadłużony na kilka milionów to znaczy, że nie najlepiej się działo przez te wszystkie lata.

Dyrektorka WSZ podczas zwołanej w zeszłym tygodniu konferencji prasowej przypomniała, że Szpital Miejski został kilka lat temu przekształcony w jednostkę budżetową. - Byłam wtedy radną i pamiętam, że w ten sposób chcieliśmy zdjąć dług z tego szpitala. Potem znowu został przekształcony w jednostkę samodzielną, ale nie na wiele to się zdało skoro dług dalej rósł - mówiła Elżbieta Gelert.

Jedno jest pewne - Miasta nie będzie stać na ponowne oddłużenie.

Weszła nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, w której jest  jasno napisane, że jeżeli szpital będzie wykazywał wynik ujemny w roku 2017, bo będzie się brało cały rok obrachunkowy, to organ założycielski musi pokryć ten wynik, a jeżeli go nie pokryje to musi zlikwidować szpital

- zaznaczyła Elżbieta Gelert.

Choć posłanka przyznała, że na decyzję podjętą przez radnych czekano przynajmniej od pięciu lat, to jednak trzeba się liczyć z tym, że początki będą ciężkie.

Pierwsze lata na pewno będą bardzo trudne i Miasto będzie musiało dokładać do połączonych szpitali chociażby poprzez to, że będzie musiało wspomagać proces restrukturyzacyjny i to sporymi pieniędzmi. Gdzieś trzeba powiedzieć dosyć i mieszkańcy nie powinni na okrągło wykładać pieniędzy przez 15 czy 18 lat na m.in. może nie do końca sprawne zarządzanie czy nadzór 

- dodała Elżbieta Gelert.

Co, zdaniem dyrektorki WSZ, dla elblążan będzie oznaczało połączenie szpitali? - Powinno mieć to pozytywne znaczenie. Myślę, że poukładane oddziały będą między sobą finansowo lepiej funkcjonowały, a za tym i jakość będzie inna- zaznaczyła.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Wybri
  Środa, 06.07

  Ciekawe jak to wszystko będzie funkcjonowało po likwidacji NFZ, przejęciu jego kompetencji przez Wojewodę, a tym samym po zmianie sposobu dystrybucji środków publicznych

 2. 2
  +9
  ~ wniosek
  Środa, 06.07

  A kiedy się nie dokłada? jak się likwiduje oddziały. Mamy taki duży szpital WSZ, i co? trzeba jechać ,albo do Gdańska, albo do Olsztyna. Coś pani dyrektor zrobiła się aktywna. Jak PIS zlikwiduje NFZ, to Wojewoda już będzie wiedział kogo zatrudnić, to trzeba działać.

 3. 3
  0
  ~ lukasz
  Środa, 06.07

  Brawo - OPUS - brawo !!!!!!!

 4. 4
  +12
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 06.07

  To się Pani rozgadała .....ok ale powie Pani coś czego nie wiedzieliśmy . Pani jest posłem , to oczekujemy informacji o przygotowywanych ustawach itp ,itd . Podobnie, jak od Pana Wilka a nie w kółko rodzime podwórko . Nawet, powtarzacie tematy . Było, nie kandydować na posła do Sejmu, tylko znów do rady miejskiej , miasta Elbląga . Odnoszę wrażenie , że w obu przypadkach , po prostu posłowie ziemi elbląskiej, nic nie mają do powiedzenia i nie wiele znaczą na Wiejskiej . I tyle ....czas na nowe twarze w przyszłych wyborach .

 5. 5
  +9
  ~ Marian
  Środa, 06.07

  Pani dyrektor, a może tak ze swojego podwórka, ile szpital WSZ wypłacił odszkodowań dla pacjentów za błędy lekarskie?W większości tak jest, że u siebie się nie widzi tylko tam hen daleko. Jaki jest stan szpitala WSZ, ile oddziałów zamknięto ile nowych powstało? I nie wiem dlaczego moja pani onkolog odeszła po 10 latach. Zobaczymy jak będzie po restrukturyzacji w związku z likwidacją NFZ, jakoś nigdy nie piszą pozytywnych opinii o pani działalności, dla mnie to takie zastanawiające. Powinna pani napisać o swojej działalności, może ocenimy, że pani jest tym autorytetem , która właściwie ocenia decyzję połączenia szpitali.

 6. 6
  +3
  ~ dosyć
  Środa, 06.07

  Czekamy by Minister Zdrowia przy pomocy Posłów PIS odwołał -zmienił obecną z bycia w tym szpitalu.PO się nie sprawdziło by rządzić więc fora ze dwora.

 7. 7
  +6
  ~ dsfd
  Środa, 06.07

  Szpital Miejski został kilka lat temu przekształcony w jednostkę budżetową. - Byłam wtedy radną i pamiętam, że w ten sposób chcieliśmy zdjąć dług z tego szpitala. Potem znowu został przekształcony w jednostkę samodzielną, ale nie na wiele to się zdało skoro dług dalej rósł - mówiła Elżbieta Gelert.....no sama przynaje, że nie zna się na zarzadzaniu, trzeba byc wyjatkową tempa strzała aby myśleć, że długi znikna dizeki jakimś przekształceniom, długów sie nie robi, a jesli się je robi to się je spłaca,

 8. 8
  +10
  ~ Kapitan Żbik
  Środa, 06.07

  Czyli posłanka Gessler jednak żyje...

 9. 9
  +13
  ~ qaz
  Środa, 06.07

  Czas na zmiany czas młodej i kompetentnej osobie powierzyć obowiązki dyrektora szpitala! a ta pani niech śmiga na emeryturę

 10. 10
  +15
  ~ xd
  Czwartek, 07.07

  pani poseł proszę lepiej powiedzieć, co zrobiła pani dla naszego miasta i regionu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4598498344421