Sobota, 28.01.2023, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wilk proponował poczekanie z połączeniem szpitali na ustawę. Co na to Wróblewski?

03.06.2016, 07:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Wilk proponował poczekanie z połączeniem szpitali na ustawę. Co na to Wróblewski?

Dwa tygodnie temu poseł Jerzy Wilk zwołał konferencje prasową, podczas której wyraził swoje zdanie dotyczące prac mających na celu połączenie dwóch miejskich szpitali. - Uważam, że pośpiech, który w ostatnim okresie nastąpił jest niepotrzebny - mówił i doradzał Prezydentowi Elbląga, aby poczekać z tematem do jesieni. Jak te sugestie skomentował Witold Wróblewski?

Przypomnijmy, że poseł Prawa i Sprawiedliwości chciał, aby poczekano na decyzje podjęte w Warszawie. - W tej chwili w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o publicznych jednostkach służby zdrowia - mówił 13 maja Jerzy Wilk. - Nowelizacja ma nastąpić w najbliższym czasie i radziłbym  samorządowi i panu prezydentowi, żeby poczekał do tych rozwiązań, bo być może będą one bardzo korzystne dla szpitali powiatowych (...) Sugerowałbym poczekać do jesieni, aż nowelizacja wejdzie w życie.  Pan Minister Radziwiłł przedstawił założenia. Wydaje mi się, że one są korzystne dla tego typu wielkości szpitali, jak nasze.

Podczas zwołanej w środę, w Urzędzie Miasta, konferencji prasowej Prezydent Elbląga odniósł się zarówno do słów posła, jak i do pogłosek, jakoby połączenie szpitali miało być krokiem w stronę ich prywatyzacji.

- Nie mam żadnych planów prywatyzacyjnych. Informacje, że połączenie szpitali jest krokiem z prywatyzacją nie ma żadnych podstaw - podkreślił Witold Wróblewski.- Propozycja połączenia, którą przedstawiam zakłada połączenie szpitali w niezmienionej formie.

Zdaniem Prezydenta Elbląga propozycja Jerzego Wilk nie ma racji bytu.

Czekanie na ustawę w tym przypadku nic nie zmienia, bo w nowym projekcie ustawy nie ma instrumentów, które  np. część zobowiązań do Skarbu Państwa przejmuje Skarb Państwa. Tutaj takiej propozycji nie ma. Moje rozwiązanie, które proponuję, to jest wejście z  finansami Miasta, żeby ustabilizować trudną sytuację finansową. Ustawa w tej kwestii nie daje nic nowego. Czekanie iluś miesięcy to jest tylko wzrost zobowiązań i trzeba  podjąć działania, które będą temu przeciwdziałały

- zaznaczył.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ JD
  Piątek, 03.06

  Ma racje Wilk. Pewnie czeka nas wkrótce prywatyzacja. Mam nadzieje że Rada Miasta zablokuje ta szkodliwą uchwałę

 2. 2
  +3
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 03.06

  Mądra choć trudna i niepopularna decyzja prezydenta Wróblewskiego. Prezydent Wilk miał również wcześniej szansę na naprawę szpitala..........

 3. 3
  0
  ~ oliwin
  Piątek, 03.06

  Wilk nie ma racji, a prywatyzacja nic tu nie pomoże. Po prostu oba szpitale mają zbyt rozbudowany zakres usług w stosunku do możliwości NFZ. Jedynym wyjściem jest ograniczenie niektórych usług i wdrożenie nowych, których do tej pory nie było.

 4. 4
  +1
  ~ Marian
  Piątek, 03.06

  "Czekaj tatka latka". Tylko współczuć prezydentowi Wróblewskiemu - "kąsają" Go to senator to poseł.Panie prezydencie nie słucha pan nikogo proszę robić swoje. Pan Wilk miał szansę ,a co jest z MPO to wiemy - upadek.Czy w Tym Sejmie i Senacie niema co robić, czy fachowcy nie tacy?

 5. 5
  +3
  ~ yataman
  Piątek, 03.06

  Podoba mi sie tylko jedna decyzja prezydenta wroblewskiego a mianowicie to ze przy okazji likwidacji elblaga(mam tu na mysli likwidacje plywalni,basenu,amfiteatru) zrobil taki szeroki zamach ze niechcacy lub chcacy zlikwidowal cale elblaskie PO:) teraz moge powiedziec brawo panie prezydencie! Wiwat!

 6. 6
  +4
  ~ Asb
  Piątek, 03.06

  Całkowicie bezsensowe jest łączenie tych szpitali. Szpitalowi JP2 potrzeba po prostu dobrego zarządcy i zredukowanie lub likwidacja zbędnych kosztów. Skoro miasto dokłada do tego szpitala 4mln rocznie, a koszt połączenia wg tego pana prezydenta Wróblewskiego to ~45mln (na pewno będzie więcej, ok 60mln) to przez minimum 10 lat miasto będzie wychodziło na 0. Ciekawe też czy tak łatwo będzie uzyskać obiecane fundusze. Dodatkowo jakoś usług świadczonych przez poszczególne oddziały obniży się - np. kompletnie wyremontowana ginekologia i położnictwo, pulmonologia. Powinno się tą sprawą zająć CBA lub NIK bo tu jakaś grubsza sprawa z obstawieniem stołków lub wytypowaniem i udziałem firm "przenoszących" oddziały, remontujących, się szykuje+ same niekorzyści dla pacjentów.

 7. 7
  +4
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 03.06

  " Zdaniem Prezydenta Elbląga propozycja Jerzego Wilk nie ma racji bytu " tak choćby to nie była prawda to i tak Pan Wróblewski, jako były konkurent w wyborach inaczej nie powie . Pośpiech, Panie Prezydencie, wskazany jest przy łapaniu pcheł , już takie działanie widzieliśmy przy redukcji stanowisk w UM i wyszła z tego zwykła kompromitacja . Nie zagwarantował Pan żadnych pieniędzy na pokrycie długów szpitali najlepiej przed połączeniem , modernizacja ich z pieniędzy , których nie ma a być może ale to być może będą z Unii Europejskiej , gwarancja pracy na trzy lata ( szybko zleci ) a i tak niektórzy stracą pracę i pójdą na garnuszek powiatowego urzędu pracy . Ze szkołami nie wyszło, to do szpitali się Pan przykleił , byle z ....głową , z głową Panie Prezydencie. A nie widzę tego .

 8. 8
  +1
  ~ sąsiad
  Piątek, 03.06

  Pampi nie kompromituj się .Wieczny malkontent .

 9. 9
  +1
  ~ do JD
  Piątek, 03.06

  Boicie się , że prezydent Wróblewski odniesie sukces, a to Wam nie na rękę. Niech człowiek ratuje to co można jeszcze uratować.

 10. 10
  +2
  ~ ???
  Piątek, 03.06

  ~ do JD jaki sukces ?? Bezrobocie jak było tak jest , działki miejskie sprzedawane po niskiej cenie itp itd . Oczywiście jeśli miarą sukcesu są zapowiedzi, to masz rację ale prezydent miasta to ma być menadżer a nie polityk , a tu jest co raz więcej polityki czyli redukujemy , łączymy , zwalniamy i dalej pustą kasę miejską mamy ?? To już ...było w historii miasta .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1989431381226