Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Zatorze (odc. 7)

27.11.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Zatorze (odc. 7)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Odwiedzamy różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem odwiedziliśmy dzielnice Zatorze.
 

Porozrzucane śmieci i rosnąca bez nadzoru zieleń to często wymieniane problemy, które dostrzegają mieszkańcy Zatorza.

Można pomyśleć, że śmieci to ludzie sami sobie tworzą. Ale gdyby były tutaj śmietniki to śmieci na trawnikach by nie było

- stwierdziła p. Basia.

- Źle wyglądają krzaki, o które nikt nie dba. Wyrosły kiedyś i tak już są. To ładnie nie wygląda. Jeśli ktoś nie dba o zieleń to to widać od razu. I na Zatorzu tak to właśnie jest - takie opuszczone, zaniedbywane miejsce - stwierdził p. Zbigniew.

Jednym z głównych problemów tej dzielnicy jest brak miejsc parkingowych. - Ludzie to już wszędzie parkują. Na trawnikach, blisko budynków. To już taka norma. Przecież widać gołym okiem, że samochodów w mieście przybywa. Na Zatorzu też. I gdzie my mamy parkować, jak miejsc do parkowania jest zdecydowanie za mało - mówił p. Arkadiusz.

Kolejną poruszoną przez mieszkańców kwestią jest stan ulic i chodników. - Tutaj czas się zatrzymał - przyznała p. Agnieszka. - Wystarczy się przejść po naszym osiedlu. Mieszka tu dużo starszych osób. To ważne, by mieli porządnie zrobione chodniki. Już i bez takich przeszkód ciężko się im poruszać.
 

Ulice powinny być jak najszybciej zrobione. Wiadukt otworzył Elbląg na Zatorze niestety nie mamy się czym chwalić. Jest tu dużo do zrobienia. Dla mnie jako kierowcy najważniejsze jest bezpieczne dojechanie do domu i zaparkowanie samochodu w miejscu, gdzie nie będze grozić mi mandat

- zaznaczył p. Damian.

 

Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki na Zatorzu? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Galeria / Elbląg do poprawki - Zatorze ( zdjęć 59 )
Dodano: 2020-11-27 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Kolm
  Piątek, 27.11

  Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie ? To wy chyba nigdy nie wyjechaliście dalej niż za Pasłęk...co tu jest piękne?

 2. 2
  +9
  ~ made in PSL i kww
  Piątek, 27.11

  Swojski widok z Ojczyzny na wschód od Sanu. Żaden dyrektor departamentu w UM nie ruszy nawet palcem bożym bez decyzji Kima. Wszędzie widać apodyktyczną osobowość administratora i jego obawę, że ktoś może okazać się skutecznym urzędnikiem i go wysadzić z harleya. tyrania tak funkcjonuje. Ale nie beczcie na tym Zatorzu - daliście mu prawie 100% waszych głosów, więc sierpy, widły, taczki i porządkujcie okolicę po 73 latach.

 3. 3
  +13
  ~ Wstyd
  Piątek, 27.11

  Chodniki są w strasznym stanie w całym mieście

 4. 4
  +16
  ~ Diaczenka
  Piątek, 27.11

  A te niemieckie zapory przeciwczołgowe na ulicy , to ta atrakcja regionalna?

 5. 5
  +11
  ~ Zdziwieni
  Piątek, 27.11

  To wy ich wybraliście do U M ratusza i macie kolchoz czyli PSL dla wioche .

 6. 6
  +13
  ~ No wicie
  Piątek, 27.11

  Kosztem ELBLĄGA w olsztynie Remontuja, budują od nowa ulice,chodniki,ścieżki obiekty budynki. Bo wiocha musi zniknąć. Przecież olsztyn to dziura gorsza od Elbląga dlatego niszczą i mszcza.

 7. 7
  +11
  ~ kiki
  Piątek, 27.11

  I co z tego jak nikt z " ratuszowych " nie wie jak uatrakcyjnić turystycznie / wypracowanie produktu turystycznego / dla przyjezdnych i mieszkańców naszego miasta. Czyżby ino burzenie, wprowadzanie standaryzacji i trzymanie na stanowiskach osób mało kompetentnych było Ich domeną?

 8. 8
  --5
  ~ ZAKANALAK
  Piątek, 27.11

  To Się opodatkujcie Elblążanie będzie więcej kasy na remonty.Tylko krytyka.KASA,KASA,KASA.

 9. 9
  +4
  ~ marko
  Piątek, 27.11

  z małą przerwą od 30 lat wybieracie te samo towarzystwo wzajemnej adoracji niszczące miasto i zdziwieni . Elbląg się NIEODWOŁALNIE ZWIJA a winę za to PONOSZĄ "genialni wyborcy" wybierający takich włodarzy miasta. Dla tego miasta nie ma już ratunku, tylko sprzedać nieruchomości póki jeszcze są wysokie ceny i uciekać z rodziną. Takie Rzezów w latach 70 był wielkości Elbląga teraz x 2 dzięki modremu zarządzaniu a Elbląg ze 130 tys jest 100 i dalej ubywa.

 10. 10
  +1
  ~ 1q
  Piątek, 27.11

  Nie słyszałem o wnioskach do sądu o możliwość sfałszowania wyborów, więc mieszkańcy tak głosują. Mieszkańcy wybrali Prezydenta. Większość zdjęć przedstawia prywatne budynki i posesje, co Urząd ma do tego? Komu ma to wyremontować? Na prywatnej posesji ma krzaki wycinać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2939071655273