Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Zawodzie (odc. 2)

08.10.2020, 10:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Zawodzie (odc. 2)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 
Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Jako drugą dzielnicę odwiedziliśmy Zawodzie.

Mieszkańcy Zawodzia podkreślali, że w tej części miasta dużym problemem jest brak placów zabaw. Często wymieniano też brak miejsc parkingowych.
 
 
Samochody stoją wszędzie, bo gdzie mają stać? Nie mamy tu parkingów, więc ludzie parkują, gdzie tylko znajdą miejsce
 
- stwierdził p. Andrzej.
 
 
Nasza dzielnica ma wiele rzeczy, które wymagają poprawy. Przede wszystkim dzieciaki nie mają się, gdzie bawić. Nie mamy placów zabaw. Można by było zrobić chociaż jeden, ale porządny. To już by wiele dało
 
- dodała p. Danuta.
 
Mieszkańcy zwracali również uwagę na stan chodników. - Tutaj łatwiej jest wymienić miejsca, gdzie nie potrzeba nowych chodników. Wystarczy się przejść i od razu widać, jak jest - dodała p. Grażyna.
 
Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki na Zawodziu? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").
 
O wszystkie wskazane przez mieszkańców miejsca zapytamy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. Sprawdzimy, czy i kiedy planowana jest ich odnowa lub poprawa.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Elblag do poprawki - Zawodzie ( zdjęć 62 )
Dodano: 2020-10-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ No właśnie
  Czwartek, 08.10

  Administrację budynków niedostępne pozamykali się na amen. Może pora by administratorzy budynków ruszyli się zza biurek bo przytyli i sprawdzili . Jak zarzadzaja terenami i budynkami. Zdjecia pokazują wyraźnie kto odpowiada jaka administracja. A może straż miejska powinna wlepiac mandaty a bałagan . Administratorom.

 2. 2
  +6
  ~ sz.
  Czwartek, 08.10

  no właśnie, firma MK z Kościuszki no najgorszy administrator w Elblągu, lenie i nieroby

 3. 3
  +6
  ~ Trol
  Czwartek, 08.10

  Na pewno turysci pojda na zawodzie bawic sie w piaskownicy.

 4. 4
  +6
  ~ z kościuszki
  Czwartek, 08.10

  do sz, a najgorsze w tym wszystkim jest to że najleniwszy administrator w MK został tam dyrektorem, tam to jak u Barei jest

 5. 5
  +4
  ~ Podatnik
  Czwartek, 08.10

  Niezgodze się. Najgorszy nierób i leser to administrator z zbk jaśminowa który zarządza rejonem ulic Próchnika,Donimirskich. Nic ale to nic nie robią. Konia z rzędu temu kto znajdzie tam chidzby jedną ławkę ku kosz na śmieci że nie wspomnę i miejscach parkingowych który od lat 70 tych przybyło zero.

 6. 6
  +1
  ~ smutny
  Czwartek, 08.10

  Nie tylko dzieci, ale młodzież też nie ma się gdzie podziać. Na Zawodziu nie ma ani jednego boiska sportowego, ani jednego miejsca do gry w koszykówkę, czy siatkówkę. Co będą robić w czasie w wolnym ? Pewnie pójdą na piwo....

 7. 7
  +1
  ~ EWA
  Piątek, 09.10

  To jest właściwy obraz tego dziadowskiego Państwa ! Tylko pieniądze od mieszkańców wiedzą jak brać .

 8. 8
  0
  ~ Patriota
  Sobota, 10.10

  Z ogromną radością mieszkancy ul.Freta przyjeli oficjalna informację z Ratusza o remoncie ulicy.Bedzie to kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców Zawodzia. Oczekujemy też na pomyślną decyzję Ratusza w sprawie przywrócenia ruchu samochodów na moście niskim.Nie może być tak,że zamykany jest most ktory ogromnie usprawniał komunikację.Ekologia też na tym zyskała bo płynność ruchu w mieście ogranicza emisję spalin. Natomiast argumenty o ograniczeniu ruchu na Starym Mieście to brak chęci zrozumienia potrzeb mieszkańców innych części naszego miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8549280166626