Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: Starówka (odc. 5)

01.11.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: Starówka (odc. 5)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Będziemy odwiedzać różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem odwiedziliśmy osiedle Stare Miasto.
 

Dużym problemem w tej części miasta są osoby bezdomne, które okupują ławki. Oni robią tylko syf. Niestety. Nie dość, że załatwiają się gdzie popadnie to jeszcze śmiecą. Rozlany na ławce jogurt to już standard

- stwierdził p. Julia.

- Bardzo często stoją przy sklepie i chcą pieniędzy. Dobrze by było, gdyby policja się nimi zajęła - dodał p. Piotr.

Mieszkańcy Starówki zwracali też uwagę na stan chodników. - To centrum i moim zdaniem wszystko powinno być tu dopięte na ostatni guzik. Dobrze, że Starówka jest odbudowywana i powstają nowe kamienic, ale Miasto powinno zająć się chodnikami i uliczkami - stwierdziła p. Agnieszka.
 

Wystarczy zobaczyć, jak wygląda ul. Wieżowa. Nie ma tam ani porządnej drogi, ani oświetlenia. Wieczorem światło daje tam tylko neuon salonu fryzjerskiego. To przecież nie powinno tak wyglądać

- dodała p. Katarzyna.

 

Czy są jeszcze jakieś miejsca do poprawki na Starym Mieście? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg do poprawki - Stare Miasto ( zdjęć 56 )
Dodano: 2020-11-01 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ 1125
  Niedziela, 01.11

  Fakt potencjał mamy ogromny ,ale niestety nie z tą upośledzoną władzą z ratusza ,wasalem olsztyńskim i jego karłami z PO i SLD.

 2. 2
  +3
  ~ zofia
  Niedziela, 01.11

  starowka jest jaką widac na zdjęciach : betonowa pustynia , zero zieleni , pusto , brak życia , brud , syf i bezczelni menele . W elblagu do poprawki : 1/ polowa lokali uslugowo handlowych jest pusta do wynajecia lub na sprzedaz , a w kazdym nowym budynku są kolejne 2/ budowa wiezowców na przedmiesciach zamiast w Centrum - perelowska koncepcja , slusznie krytykowana przez Jerzego Wilka ,3/ 75 lat po wojnie ,a 1/3 srodmieścia jest niezabudowana z ciastkarskim placem konstytucji na czele

 3. 3
  +4
  ~ Obserwator
  Niedziela, 01.11

  Samochody parkujące na trawnikach ,oraz w miejscach nie pr,eznaczonych do tego

 4. 4
  +2
  ~ Ja też tu mieszkam
  Poniedziałek, 02.11

  Popieram @zofia , bardzo trafnie. Do tego dodam brak dbałości o prawdziwe zabytki na starówce. Kamienice na Zamkowej. Piękne a powtórnie zapuszczone domy, autentyki z epoki. Wstyd.

 5. 5
  +2
  ~ Ja też tu mieszkam
  Poniedziałek, 02.11

  Popieram @zofia , bardzo trafnie. Do tego dodam brak dbałości o prawdziwe zabytki na starówce. Kamienice na Zamkowej. Piękne a powtórnie zapuszczone domy, autentyki z epoki. Wstyd.

 6. 6
  +4
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 02.11

  Proszę nie mylić stanu faktycznego czyli zabudowy starówki bo to nie jest odbudowa starówki. Zabudowa byle gdzie byle jak. Odbudowa to zachowanie układu przestrzenego z zachowaniem nawet najdrobniejszych detali.

 7. 7
  +2
  ~ Ewa
  Poniedziałek, 02.11

  Dlaczego Portel dołącza do tego jęczenia? W tym mieście to trzeba zacząć działać a nie tylko siedzieć i narzekać, to jest największy problem Elbląga. Pomyślcie, jak wy jako media, możecie trochę optymizmu w mieszkańców tchnąć i jakieś pozytywne akcje zainicjować. Niech mieszkańcy zrozumieją, że jeżeli coś na się tu zmienić, to dzięki nim, dzięki ich pomysłom i inicjatywie. Przestańmy ciągle zwalać winę na prezedenta, Olsztyn, basen itp.

 8. 8
  0
  ~ Zglaszamy
  Poniedziałek, 02.11

  Kiedy znikną tzw budowy kamieniczki które rozpoczęto kiedyś i do dziś dnia stoją. Zero pracy. Wstyd i hańba. Nikt tego z U M ratusza nie zauważa.

 9. 9
  +2
  ~ objawienie
  Poniedziałek, 02.11

  Z fotek wynika średnia elbląska i nie zrobił tego bezdomny tylko UM, RM. Co do bezdomnych - centralnym punktem Starego Miasta jest Katedra i Kuria - czy wypada w takim otoczeniu wykazywać niezrozumienie dla nauk kk? Czy ten bezdomny, to nie Chrystus? A skąd mieszkanka wie, że na ławce rozlano jogurt? Może to są płyny ustrojowe bezdomnego pod Katedrą? No i wołanie o policję (jakąkolwiek siłę) jest nie na miejscu - bezdomny jest wszędzie w mieście i ma do tego prawo - jest obywatelem. Jest niewygodny i zapachowy gdy spędza noce zimowe na klatkach, ale żeby go przepędzać spod Katedry i Kurii szczując psem ? Jak się mają do tego nauki JP II stojącego tam na pomniku? Do spowiedzi i na pomiar grzechów (tak, tak) się mieszkanka umówi z wybranym fachowcem.

 10. 10
  +2
  ~ daremne żale
  Poniedziałek, 02.11

  ~Jamaleg - gdyby była odbudowa (to już jest po fakcie) , to starówka elbląska była by jedną z najpiękniejszych w Europie. To na co pozwoliły władze miasta (przybysze po 47) i konserwatorzy zabytków, to szkaradziki zamieszkane przez pretensjonalistów. nie dość , że jest to szkaradziejstwo, ro w wielu miejscach już się sypie, rozpada. ~Ewa - za miasto odpowiada prezydent i RM. Mieszkańcy Elbląga zostali zdezintegrowani przez administratora i pominięci w jakimkolwiek procesie decyzyjnym prezydenta( jego wydziały UM też) . Budowa miasta, to nie czyn społeczny do którego nawołujesz. Miasto nie ma głowy, prezydenta je czującego. RM też jaka jest każdy widzi. Pan Nowaczyk miał pewną wizję ale nie należał do grupy z 47. Kolejność: RM + UM + Mieszkańcy. Nie odwrotnie, bo wtedy taczka dla 1 i 2.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3391668796539